ID.nl logo
Netflix-abonnement wordt weer duurder
© Reshift Digital
Huis

Netflix-abonnement wordt weer duurder

Een Netflix-abonnement wordt weer wat duurder, nadat de prijzen vorig jaar ook al lichtjes stegen. Nieuwe abonnees betalen de nieuwe prijzen meteen, voor bestaande abonnees gelden de verhoogde tarieven vanaf december.

Een gewoon Netflix-abonnement kost je zo’n 10 euro per maand. Na de prijsverhoging wordt een euro bij de maandprijs opgeteld. Dezelfde prijsverhoging geldt voor het ultra-HD abonnement, dat 14 euro per maand gaat kosten in plaats van 13. Het SD-abonnement, waarbij je alleen in lagere resolutie op een enkel scherm kunt kijken, blijft hetzelfde kosten: 8 euro per maand.

De nieuwe tarieven gelden al voor wie zich nu inschrijft. Bestaande abonnees krijgen naar verwachting op 19 oktober een e-mail waarin de prijsverhoging wordt aangekondigd. Abonnees hebben vervolgens een maand bedenktijd voordat het hogere tarief ingaat.

Gevoelig moment

De prijsverhoging wordt naar verwachting doorgevoerd zodat Netflix meer speelruimte heeft om te investeren in eigen films en series, zoals House of Cards en Stranger Things. De prijsverhoging komt echter ook op een gevoelig moment: onlangs heeft de rechter bepaald dat The Pirate Bay geblokkeerd moet worden door providers wegens auteursrechtenschending.

Tegenstanders van dit verbod wijzen hiervoor vaak naar legale diensten als Netflix. Ondanks dat legaal aanbod aantoont de beste piraterijbestrijder te zijn, kunnen diensten als Netflix zich niet als alternatief onderscheiden vanwege tekortschietend aanbod en versplintering van het aantal online videodiensten. Deze prijsverhoging kan het aanbod van Netflix ten goede komen, maar leidt tot nog minder toegankelijkheid door zijn prijs en exclusiviteit in eigen shows.

▼ Volgende artikel
Resident Evil Requiem is gruwelijk! - Power-Up Podcast #2
Huis

Resident Evil Requiem is gruwelijk! - Power-Up Podcast #2

Wat is dit nou? Een PUPcast die voor 80% uit videogames bestaat? De wonderen zijn de wereld nog niet uit! Simon mag eindelijk los over zijn hands-on sessie met misschien wel dé GOTY van dit jaar: Resident Evil Requiem. Martin is ondertussen in Highguard gedoken om te checken of de negatieve recensies terecht zijn, en natuurlijk zijn de jongens ook samen op de vuist gegaan in 2XKO. En oh ja — ook kleinere onderwerpen zoals GTA 6 en zelfs de PlayStation 6 passeren nog even de revue… Dus check snel de aflevering voordat het weer over boomerprogramma’s en palmgras gaat, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
01:05 Waar is Simon expert in?
03:15 Iets aan de muur?
07:10 Yo-Post-oproep
11:15 Resident Evil Requiem-preview
29:05 Aansmeer Simon (brief 1)
34:05 Highguard-impressies
46:55 Origineel PUP-zijspoor
49:45 Goeie Johans (brief 2)
52:20 Darten voor beginners
57:20 Toch een andere magazinenaam?
01:00:10 2XKO-impressies
01:07:55 Martin “WWE” Verschoor
01:11:50 GTA 6 alleen digitaal?
01:15:20 PlayStation 6-vertraging?
01:19:35 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!

▼ Volgende artikel
Videoland krijgt in maart prijsverhoging
© Reshift Digital
Huis

Videoland krijgt in maart prijsverhoging

De Nederlandse streamingdienst Videoland verhoogt zijn prijzen in maart, waardoor de prijzen van verschillende abonnementen met één tot twee euro stijgen.

Dat heeft het bedrijf aangekondigd eerder deze week. Een Basis-variant van het abonnement met reclame gaat van 5,99 euro naar 6,99 euro. De Plus-versie van Videoland, dat het mogelijk maakt om de dienst tegelijkertijd op twee apparaten te gebruiken in een huishouden en download-to-go biedt, gaat van 10,99 euro naar 11,99 euro.

De grootste stijging is voor Videoland Premium, dat van 12,99 euro naar 14,99 euro gaat. Videoland Premium biedt de mogelijkheid om de dienst op vier apparaten tegelijkertijd te gebruiken. De tarieven gaan op 3 maart omhoog.

Stijgende kosten

Videoland laat weten de prijzen omhoog te gooien vanwege stijgende kosten en de wens om de beste content en kijkervaring aan te kunnen bieden. Doordat de prijsstijging pas voor 3 maart geldt, kunnen mensen met een maandabonnement nog tijdig hun abonnement annuleren voordat de stijging ingaat.

Videoland wordt met name gebruikt voor bekijken van series van Nederlandse afkomst, waaronder Lang Leve de Liefde, B&B Vol Liefde, Maxima, The Voice of Holland en Gooische Vrouwen, al valt er ook internationale content te bekijken.

Bijna alle streamingdiensten gooien de prijzen van hun abonnementen om de zoveel tijd omhoog. Eerder deze week bleek ook al dat SkyShowtime zijn abonnementen in prijs verhoogt.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.