ID.nl logo
Zekerheid & gemak

AVM FRITZ!Box Fon WLAN 7390

De FRITZ!Box Fon WLAN 7390 volgt het concept van zijn voorgangers en biedt alle denkbare functionaliteit voor wie via een ADSL-aansluiting internet heeft. De FRITZ!BOX is niet alleen een modem/routercombinatie, maar ook een draadloos toegangspunt, telefooncentrale, fax, antwoordapparaat en DECT-basisstation. Wij testten het apparaat in combinatie met AVM's nieuwste DECT-toestel.

Zowat twee jaar geleden bekeken we de FRITZ!Box Fon WLAN 7270, een manusje van alles van het Duitse AVM voor wie nog een vaste telefoonlijn in huis heeft. De 7390 lijkt qua behuizing veel op de 7270. Wat onmiddellijk opvalt, is het ontbreken van de typische wifi-antennes: twee bescheiden vinnen aan de bovenkant van het voor de rest zo goed als identieke rode doosje zorgen voor een nog beter bereik dan de 7270. Een draadloos netwerk werkt tegelijkertijd zowel op de 2,4GHz- als de 5GHz-band. Aan de achterkant is het dringen: vier gigabit-LAN-poorten, twee analoge telefoonpoorten, een ISDN-connector en een usb-poort (voor externe schijven of printers). Aan de zijkant treft u een tweede usb-poort aan, zodat voor alle soorten aansluithoeken of kabels valt wel een niet-storende plaats te vinden. Op de bovenkant vinden we een knop voor het detecteren van maximaal zes DECT-telefoons. Die zijn uiteraard niet meegeleverd, maar in samenwerking met de recent uitgebrachte FRITZ!Fon MT-F zijn toch een paar leuke kunstjes mogelijk.

©PXimport

Deze twee zilveren vinnen bovenaan de FRITZ!Box 7390 volstaan om draadloos zowel op 2,4 als op 5 GHz verbinding te maken.

De FRITZ!Box werkt perfect samen met de FRITZ!Fon MT-F. Zo komt de telefoonlijst die centraal in de webinterface van de 7390 gedefinieerd wordt en tot 300 leden kan tellen, automatisch in elke FRITZ!Fon te staan, optioneel zelfs compleet met de foto van de contacten. Grappig is eveneens dat elk gedefinieerd internetradiostation zich via de handset laat horen. Dit lukt ook met podcasts, rss-feeds of e-mail: een flitsend envelopje en een optionele geluidstoon laten u weten of er nieuwe e-mail is. Op het goed leesbare schermpje (180 dpi) kunt u ze ook grotendeels lezen (HTML-effecten vallen weg), zonder naar de pc te hoeven gaan of een echte smartphone op te zoeken.

©PXimport

De FRITZ!Box 7390 vormt een perfect koppel met de FRITZ!Fon MT-F.

Niet alleen het scherm van de FRITZ!Fon is helder, ook de HD-geluidskwaliteit mag er zijn. En komt er bijvoorbeeld een VoIP-gesprek binnen terwijl u analoog in gesprek bent, dan kan dit omgeleid worden naar één van de vijf (virtuele) antwoordapparaten. Een niet-storenfunctie verhindert dat ongewenste commerciële faxoproepen u ergens rond middernacht uit uw nachtrust halen.

Conclusies

Bij aanvang van onze testen dienden we eerst een paar firmware-updates binnen te halen voordat alles vlekkeloos liep, maar daarna kreeg de uitgebreide functionaliteit van het Box-Fon-duo ons behoorlijk enthousiast. Het ontbreken van een aan/uit-knop kan ergerlijk zijn met het oog op energiebesparing, al is het maar de vraag hoe handig het is om een ADSL-modem plus telefoniestation regelmatig uit te schakelen. De FRITZ!Box Fon WLAN 7390 is na de firmware-updates een prima router met een hoop functies, die eerlijk gezegd wel voor een groot gedeelte pas nuttig worden als u de router gebruikt in combinatie met bijvoorbeeld de FRITZ! Fon MT-F.

FRITZ!Box Fon WLAN 7390

Prijs € 249,-

Taal Engels of Duits

Aansluitingen ADSL (Annex A of Annex B, ADSL/ADSL2+/VDSL2), 4x 10/100/1000-netwerkpoorten, 2x telefoonaansluiting, ISDN-telefoonaansluiting, 2x usb-poort

Draadloos Dualband 802.11a/b/g/n (2,4 GHz + 5 GHz), DECT-basisstation

Extra Antwoordapparaat, telefooncentrale

Oordeel 8/10

Pluspunten

Veel communicatiefunctionaliteit in compacte behuizing

Werkt tegelijkertijd aan zowel 2,4 als 5 GHz

Combineert dect, VoIP en zowel analoge als isdn-telefonie

Aansluiting van usb-schijven of printers mogelijk

Minpunten

Vrij drukke aansluitzijde

Aanvankelijk geknoei met firmware-updates

Geen aan/uit-knop

FRITZ!Fon MT-F

Prijs € 79,-

Taal Engels of Duits

Oordeel 8/10

Pluspunten

Integreert perfect met FRITZ!Box

Mooi scherm

Goede geluidskwaliteit

Minpunten

Geen HTML voor e-mailweergave

▼ Volgende artikel
Kijk hier naar de  Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6
© Xbox Game Studios
Huis

Kijk hier naar de Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6

Eens in de zoveel tijd geeft Microsoft ons een kijkje in de keuken van verschillende ontwikkelaars middels een Xbox Developer Direct. Deze week is het weer zover, en krijgen we meer te weten over aankomende games Fable, Gran Turismo 6 en Beast of Reincarnation. Hieronder vind je de stream, de tijden en onze verwachtingen.

De Xbox Developer Direct is een presentatie waarin de ontwikkelaars van verschillende games rechtstreeks aan spelers kunnen vertellen over hun aankomende titels. De eerste editie van 2026 wordt op donderdag 22 januari, om 19:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden. 

De presentatie is dan te bekijken op het YouTube- en Twitch-kanaal van Xbox, maar is ook hieronder live te zien. De lengte van deze Developer Direct is nog niet zeker, maar vorige edities namen zo’n vijftig minuten in beslag. 

Watch on YouTube

Programma van de Developer Direct

Daarbij is al bekend welke games er getoond gaan worden. Twee daarvan komen uit de stal van Playground Games, de ontwikkelaar van de Forza Horizon-games die dan ook het zesde deel in die racefranchise en de nieuwe spelwereld in Japan uitgebreid laat zien. Ook is het goed mogelijk dat de releasedatum van het spel tijdens de Developer Direct wordt onthuld, gezien die vorige week mogelijk gelekt is

Maar Playground werkt ook al jarenlang aan een ander, zeer geanticipeerd project: Fable. Dit gaat niet om een remake, maar een gloednieuwe game in de geliefde fantasyfranchise. De game werd in 2020 aangekondigd dus de hoop is dat het spel ergens dit jaar verschijnt. Gezien Playground blijkbaar klaar is om meer te gaan onthullen over het spel achten we dat ook wel mogelijk. Er is vooralsnog maar weinig bekend over deze nieuwe Fable-titel, dus we hopen vooral veel te zien over hoe het speelt en hoe diep we in de wereld van Albion kunnen duiken. De diepgang van de quests was immers wat Fable zo grijpend maakte.

Watch on YouTube

Een ietwat onverwachte verschijning in een Xbox-presentatie is ontwikkelaar Game Freak. Dit Japanse bedrijf staat immers bekend om de Pokémon-games die exclusief op Nintendo-consoles uitkomen, maar zoals vorig jaar duidelijk werd, wordt er ook gewerkt aan een geheel andere game. Beast of Reincarnation is een prachtig ogende rpg die zich afspeelt in een post-apocalyptische versie van Japan, en er is een hele grote hond van de partij. De interesse is dus wel gewekt, maar Game Freak moet wel even bewijzen dat er meer redenen zijn om geïnteresseerd te worden dan “de Pokémon-makers maken een Xbox-game”. 

Fallout-remasters?

Opvallend aan deze editie van de Xbox Developer Direct is dat er drie games uitgelicht worden. In eerdere edities waren dit er vier, waardoor fans speculeren dat er nog een geheime aankondiging komt. Insiders als Jez Corden, die in het verleden correcte informatie naar buiten heeft gebracht, zeggen dat er inderdaad een vierde aankondiging is. Er is een mogelijkheid dat dit remasters van Fallout 3, Fallout: New Vegas of beide betreft. Geruchten over opgepoetste versies van die spellen gaan al geruime tijd rond, en gezien het tweede seizoen van de Fallout-serie op Amazon Prime Video bijna ten einde komt, achten we het zeker mogelijk. 

©Obsidian Entertainment

Daarentegen gaan er andere geruchten rond vanuit onder andere de website VGC, dat deze vierde aankondiging een ‘kleinschalige, originele game van een first-party Xbox-ontwikkelaar’ is. Geen bestaand IP dus, wat speculatie over wat het zou kunnen zijn lastig maakt. Enfin, donderdag komt er ongetwijfeld duidelijkheid.

▼ Volgende artikel
Threads populairder dan X op mobiel
© gguy - stock.adobe.com
Huis

Threads populairder dan X op mobiel

Volgens een onderzoeksbureau heeft Threads inmiddels meer dagelijkse gebruikers op mobiel dan X, het platform dat voorheen bekendstond als Twitter.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Dat meldt onderzoeksbureau Similarweb (via TechCrunch). Volgens hen maken 141,5 miljoen mensen dagelijks actief gebruik van Threads via de iOS- en Android-apps. Dit terwijl de apps van X op dezelfde platforms 125 miljoen dagelijkse gebruikers aantrekken.

Daarmee heeft Threads, dat door Facebook-maker Meta is gelanceerd als concurrent op X, dus diens inspiratiebron ingehaald. Daarbij moet wel gezegd worden dat X via browsers met 145,4 miljoen dagelijkse gebruikers nog altijd populairder is dan Threads met 8,5 miljoen dagelijkse gebruikers via de browser.

De groeiende populariteit van Threads heeft deels mogelijk te maken met de toevoeging van diverse nieuwe features door eigenaar Meta. Zo kan men inmiddels ook privéberichten via Threads sturen en kan men ook AI-samenvattingen laten maken. Daarbij kan men zijn of haar gehele vriendenlijst uit Instagram meenemen naar Threads.