ID.nl logo
Zekerheid & gemak

1Password voegt ondersteuning voor vingerafdrukscanners toe aan Android-app

Wachtwoordmanager 1Password heeft beveiliging met een vingerafdruk toegevoegd aan zijn Android-app. Daardoor heb je nu geen ellenlang master-wachtwoord nodig om op je telefoon in je accounts te komen.

Dat maakt het inloggen op apps een stuk makkelijker, want hoewel 1Password het inloggen versimpelt moet je nog steeds één lang master-wachtwoord hebben om in de app te komen.

Marshmallow

De ondersteuning van de vingerafdrukscanner werkt met Android Marshmallow, de meest recente versie van het besturingssysteem. Daarin zit support voor de scanner standaard ingebouwd, waardoor ontwikkelaars de scanners in telefoons als de Samsung Galaxy S-modellen kunnen gebruiken.

Nieuwe versies

Dat betekent dat gebruikers wel een toestel moeten hebben dat op Android 6 draait. Dat zijn er op dit moment nog niet veel - het besturingssysteem wordt maar mondjesmaat uitgerold. Oudere toestellen met een eigen scanner, zoals de OnePlus 2, kunnen niet van de functie gebruik maken.

Material Design

De nieuwe 1Password-app heeft ook het nieuwe Material Design, het nieuwe uiterlijk dat Google in Android Lollipop introduceerde. Je kunt 1Password downloaden in de Play Store.

▼ Volgende artikel
The Game Awards 2026 worden in nacht van 10 op 11 december gehouden
Huis

The Game Awards 2026 worden in nacht van 10 op 11 december gehouden

De vorige The Game Awards-uitreiking staat nog vers in het geheugen, maar toch is nu al de datum van de volgende editie aangekondigd. In de nacht van 10 op 11 december wordt The Game Awards weer gehouden.

Dat kondigde presentator en organisator Geoff Keighley deze week aan via social media. In de Verenigde Staten wordt de uitreiking in de avond van 10 december gehouden. Mensen die in Nederland of België via een livestream kijken, kunnen daarvoor zoals gebruikelijk diezelfde nacht opblijven. Meer details over de inhoud zijn er nog niet.

View post on X

Over The Game Awards

The Game Awards is een jaarlijkse show waarin er prijzen worden uitgereikt aan de beste games, ontwikkelaars, uitgevers en personen uit de game-industrie. De awardshow wordt gezien als een van de meest prestigieuze awarduitreikingen binnen de game-industrie. Dat komt mede omdat de genomineerden worden gekozen door een grote groep mensen werkzaam in de gamepers wereldwijd. Clair Obscur: Expedition 33 werd afgelopen december uitgeroepen tot de game van het jaar.

De show staat er echter ook om bekend dat het trailers van allerlei aankomende nieuwe games voor PlayStation, Switch, Xbox en pc bevat, waaronder complete onthullingen van nieuwe games. Zo werden er afgelopen december twee nieuwe Tomb Raider-spellen aangekondigd, alsmede Control Resonant, Divinity, Star Wars: Fate of the Old Republic, Mega Man: Dual Override en Star Wars: Galactic Racer.

De show vorig jaar december was de meest succesvolle editie tot dusver, met meer dan 171 miljoen kijkers wereldwijd. Geoff Keighley, een voormalige gamejournalist, organiseert en presenteert de show. Hij organiseert (meestal rond juni) ook Summer Game Fest en in augustus Gamescom Opening Night Live, shows die ook gevuld zijn met trailers van aankomende games.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Guy Ritchie komt net Amazon Prime-serie Young Sherlock
Huis

Guy Ritchie komt net Amazon Prime-serie Young Sherlock

Guy Ritchie werkt aan een nieuwe serie voor Amazon Prime Video: Young Sherlock. Daar is nu de eerste trailer van uitgebracht.

De serie speelt zich af rond 1870 in Oxford en is gebaseerd op het boek Young Sherlock Holmes van Andy Lane. Zoals de naam al weggeeft draait het om een nog jonge Sherlock Holmes - de speurneus is in deze serie nog maar 19 jaar oud.

De regie is zoals gezegd in handen van Guy Ritchie, de Britse filmmaker die eerder al de Sherlock Holmes-films met Robert Downey Jr. in de titulaire rol maakte. Verder is hij vooral bekend van gangsterfilms als Lock, Stock & Two Smoking Barrels en Snatch.

De rol van Sherlock wordt gespeeld door Hero Fiennes Tiffin, die eerder al in After speelde. Ook Natasha McElhone (Californication, The Truman Show) en Joseph Fiennes - de broer van Ralph Fiennes - hebben rollen.

Young Sherlock staat vanaf 4 maart op Amazon Prime Video. Bekijk hieronder de eerste trailer.

Watch on YouTube
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.