ID.nl logo
Huis

Pico PK101

De Pico is een beamer voor in de broekzak. Dit kleine projectieapparaatje sluit u aan op uw mobiele telefoon of mediaspeler.

Optoma's Pico is klein en gemakkelijk te bedienen. Er is een aan/uit/helderheid-schuifje, een focuswieltje, een mini-usb-poort om de accu op te laden en een av-in-poort. De basis van de beamer bevat een schroefdraad voor een statief. Een draagtas, usb-lader en av-kabel maken het pakket compleet. De Pico wordt geleverd met twee batterijen die elk rond de twee uur met één lading zouden moeten doen. De meegeleverde av-kabel maakt gebruik van drie tulpstekkers voor video en beide geluidskanalen. Wie de Pico op zijn Apple- of Nokia-apparaat wil aansluiten, kan hier een speciale kabel voor aanschaffen.

De beamer lijkt vooral bedoeld voor gebruik met een mobiele telefoon of mediaspeler, maar dit scenario stelt ons voor een probleem: de ingebouwde speaker is te zwak -- zelfs het geluid uit de mobiele telefoon zelf is nog beter dan wat er uit de Pico-speaker komt. Helaas schakelen de meeste apparaten hun interne speaker uit zodra je een av-kabel inplugt. U kunt dan niet om de speaker van de Pico heen. Een audio-uitgang om het geluid door te lussen naar een externe speaker zou uiterst welkom zijn.

Met een pixelresolutie van 480x320 kunt u haarscherpe beelden vergeten. Tekst en lijnen krijgen zelfs een behoorlijk kartelige rand. Wie animaties of tekenfilms kijkt zal zich hier aan storen, maar bij het bekijken van normaal videomateriaal valt het eigenlijk niet op. De beamer is sterk genoeg om gebruik te worden zonder de kamer te dimmen, al valt dit voor zakelijke presentaties niet aan te raden.

Om een goede vergelijking te geven: de beeldkwaliteit is wat u verwacht van een goede vhs-tape. We hebben de Pico voor de goede orde ook even aangesloten op de composiet-uitgang van een Laserdisc en de resultaten zijn behoorlijk goed -- geen home cinema-kwaliteit, maar zeker adequaat. De Pico ondersteunt zowel pal- als ntsc-bronnen en schakelt automatisch naar de juiste beeldfrequentie. Het is mogelijk een beeld met een diagonaal van anderhalve meter te projecteren, maar daarvoor is een duistere kamer nodig. Beter is het om een kleiner, helderder beeld te projecteren.

PluspuntenMinpuntenConclusie

  • compact

  • heldere beelden

  • lage resolutie

  • slecht geluid

De Optoma Pico is een uiterst handzaam beamertje, maar de kwaliteit is niet goed genoeg voor intensief gebruik.

Oké
▼ Volgende artikel
Switch 2-editie van Xenoblade Chronicles X uitgebracht
Huis

Switch 2-editie van Xenoblade Chronicles X uitgebracht

Nintendo heeft geheel onverwachts een Switch 2-upgrade voor Xenoblade Chronicles X: Definitive Edition aangekondigd en uitgebracht.

De rpg van Monolith Soft kwam oorspronkelijk uit in 2015 op Wii U, maar vorig jaar werd het spel al overgezet naar de Nintendo Switch in de vorm van een 'Definitive Edition'. Nu is daar dus een Switch 2-editie bijgekomen.

Mensen kunnen deze editie los kopen op Switch 2, of - als ze de Switch-versie al hebben - een upgrade van (naar schatting) 5 euro aanschaffen om te upgraden naar de Switch 2-versie. Op 16 april komt er ook een fysieke versie in de winkels te liggen.

De Switch 2-upgrade laat het spel in 4K en 60 frames per seconde op televisie draaien, en in 1080p en 60 fps in handheldvorm. Verdere wijzigingen zijn er voor zover bekend niet. De Switch-versie was al een upgrade ten opzichte van het origineel, met verbeterde graphics en meer verhaal.

Watch on YouTube

Over Xenoblade Chronicles X

Xenoblade Chronicles X maakt deel uit van de Xenoblade Chronicles-franchise van Monolith Soft, dat tegenwoordig onderdeel uitmaakt van Nintendo. Er zijn drie hoofddelen in de rpg-serie verschenen, en Xenoblade Chronicles X staat daar los van.

De game speelt zich af in het jaar 2054, waarin de aarde is verwoest. Een kleine groep overlevenden is met een ruimteschip ontsnapt en neergestort op de planeet Mira. In een grote, open spelwereld kunnen spelers op verkenning gaan, en gebruikmaken van een Skell - een soort mech die in een voertuig kan transformeren en kan vliegen.

▼ Volgende artikel
''Deze God of War stelt teleur!'' - Power-Up Podcast #5
Huis

''Deze God of War stelt teleur!'' - Power-Up Podcast #5

Met de PlayStation State of Play nog vers in het geheugen, de aanloop naar Resident Evil Requiem, recente releases én gloednieuwe aankondigingen is er weer genoeg te bespreken! Simon en Jacco hebben een hartig woordje over voor God of War: Sons of Sparta, maar ook voor de aangekondigde trilogie-remake. Martin is ondertussen in High on Life 2 gedoken, en de jongens duiken ook nog in hun favoriete interviews ooit. Benieuwd welke dat zijn? Check dan snel de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
01:05 Simon zijn ‘spannende’ carnaval
04:30 E-sportopleiding
10:25 Denis Dyack-interview
14:10 Layers of Fear 3-aankondiging
17:25 Aanloop naar Resident Evil Requiem
25:50 High on Life 2
29:50 Death Howl
39:20 God of War: Sons of Sparta
53:45 Twijfels over God of War-trilogie-remake
57:10 Favoriete interviews
01:07:25 Gecancelde Ubisoft-games
01:11:00 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!