ID.nl logo
Huis

Pico PK101

De Pico is een beamer voor in de broekzak. Dit kleine projectieapparaatje sluit u aan op uw mobiele telefoon of mediaspeler.

Optoma's Pico is klein en gemakkelijk te bedienen. Er is een aan/uit/helderheid-schuifje, een focuswieltje, een mini-usb-poort om de accu op te laden en een av-in-poort. De basis van de beamer bevat een schroefdraad voor een statief. Een draagtas, usb-lader en av-kabel maken het pakket compleet. De Pico wordt geleverd met twee batterijen die elk rond de twee uur met één lading zouden moeten doen. De meegeleverde av-kabel maakt gebruik van drie tulpstekkers voor video en beide geluidskanalen. Wie de Pico op zijn Apple- of Nokia-apparaat wil aansluiten, kan hier een speciale kabel voor aanschaffen.

De beamer lijkt vooral bedoeld voor gebruik met een mobiele telefoon of mediaspeler, maar dit scenario stelt ons voor een probleem: de ingebouwde speaker is te zwak -- zelfs het geluid uit de mobiele telefoon zelf is nog beter dan wat er uit de Pico-speaker komt. Helaas schakelen de meeste apparaten hun interne speaker uit zodra je een av-kabel inplugt. U kunt dan niet om de speaker van de Pico heen. Een audio-uitgang om het geluid door te lussen naar een externe speaker zou uiterst welkom zijn.

Met een pixelresolutie van 480x320 kunt u haarscherpe beelden vergeten. Tekst en lijnen krijgen zelfs een behoorlijk kartelige rand. Wie animaties of tekenfilms kijkt zal zich hier aan storen, maar bij het bekijken van normaal videomateriaal valt het eigenlijk niet op. De beamer is sterk genoeg om gebruik te worden zonder de kamer te dimmen, al valt dit voor zakelijke presentaties niet aan te raden.

Om een goede vergelijking te geven: de beeldkwaliteit is wat u verwacht van een goede vhs-tape. We hebben de Pico voor de goede orde ook even aangesloten op de composiet-uitgang van een Laserdisc en de resultaten zijn behoorlijk goed -- geen home cinema-kwaliteit, maar zeker adequaat. De Pico ondersteunt zowel pal- als ntsc-bronnen en schakelt automatisch naar de juiste beeldfrequentie. Het is mogelijk een beeld met een diagonaal van anderhalve meter te projecteren, maar daarvoor is een duistere kamer nodig. Beter is het om een kleiner, helderder beeld te projecteren.

PluspuntenMinpuntenConclusie

  • compact

  • heldere beelden

  • lage resolutie

  • slecht geluid

De Optoma Pico is een uiterst handzaam beamertje, maar de kwaliteit is niet goed genoeg voor intensief gebruik.

Oké
▼ Volgende artikel
Tweede seizoen van Battlefield 6 is van start
Huis

Tweede seizoen van Battlefield 6 is van start

Het tweede seizoen van Battlefield 6 is na uitstel gisteren van start gegaan.

Het tweede seizoen had eigenlijk op 20 januari van start moeten gaan, maar dat werd vier weken uitgesteld omdat het tweede seizoen nog niet klaar voor release was. Dat is nu blijkbaar wel, en spelers van de shooter kunnen dan ook aan de slag met het tweede seizoen.

Het tweede seizoen bestaat uit drie fases van een maand, die elk nieuwe content met zich meebrengen. De eerste fase heet Extreme Measures en is begonnen. Spelers kunnen aan de slag met een nieuwe multiplayermap genaamd Contaminated, dat geschikt is voor alle gevechtsgroottes. Ook is er een nieuwe tijdelijk beschikbare modus in de vorm van VL-7 Strike, en de battle royale-game Battlefield RedSec krijgt de modi Gauntlet: Altered State en Battle Royale: Synthesis. Ook zijn er nieuwe wapens en gadgets.

View post on X

De tweede fase heet Nightfall en start op 17 maart, en zal onder andere de nieuwe map Hagental Base en nieuwe Nightfall-modus - waarbij het nacht is en het zich dus slecht is - bevatten. Op 14 april begint de derde fase, Hunter / Prey, met een nieuwe gelimiteerde modus genaamd Operation Augur.

Battlefield 6 kwam afgelopen najaar uit voor pc, PlayStation 5 en Xbox Series-consoles en bleek een groot succes. In de eerste drie dagen werden er meer dan zeven miljoen exemplaren van verkocht. Tegelijkertijd kreeg de game concurrentie uit onverwachtse hoek, namelijk van de ook vorig najaar uitgekomen extraction shooter Arc Raiders.

Watch on YouTube
Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Nieuwe Samsung Galaxy S26-teaser laat AI-fotomogelijkheden zien
© Samsung
Huis

Nieuwe Samsung Galaxy S26-teaser laat AI-fotomogelijkheden zien

Samsung geeft alvast een voorproefje van de nieuwe camerafuncties die het volgende week onthult tijdens Galaxy Unpacked. De stap vooruit zit dit keer vooral in de software: foto's en video's bewerken moet veel natuurlijker gaan, simpelweg door in je eigen woorden te zeggen wat je wilt.

Samsung noemt voorbeelden als een foto veranderen van dag naar nacht, een ontbrekend stukje herstellen of meerdere beelden automatisch samenvoegen. In plaats van verschillende apps openen of instellingen zoeken, beschrijf je kort wat je voor ogen hebt en doet de telefooncamera de rest. Vastleggen, aanpassen en delen moeten daardoor meer als één vloeiende handeling aanvoelen.

Ook in uitdagende situaties moet de software een groter deel van het werk overnemen. Denk aan fotograferen bij weinig licht, een sterrenhemel vastleggen of video's met een filmische uitstraling maken. Samsung spreekt wel over een helderder camerasysteem, maar geeft nog geen technische details. Uit alles blijkt dat de nadruk ligt op slimmer bewerken, niet op nieuwe lenzen of sensoren.

Lees ook: Samsung Galaxy S26-teaser richt zich op het privacyscherm

©Samsung

Wanneer wordt de Samsung Galaxy S26-lijn onthuld?

Samsung organiseert op 25 februari de nieuwste editie van het tweejaarlijkse Galaxy Unpacked-evenement. Het kan niet anders dan dat daar de nieuwe Samsung Galaxy S26-lijn wordt onthuld. Vanaf 19.00 uur  's avonds (Nederlandse tijd) weten we meer!

Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube