ID.nl logo
Huis

MP522 ST

Het grootste nadeel aan beamers is dat ze een flink eind van het scherm moeten staan om een fatsoenlijk beeld te projecteren. In een zakelijke prestatieruimte of vergaderzaal is dit geen probleem, maar in kleinere kantoren of vergaderkamers is het handiger gebruik te maken van een 'short-throw'-beamer zoals de MP522 ST van BenQ.

Er zijn een aantal manier om een short-throw beamer te ontwerpen. In het geval van de MP522 ST heeft BenQ gekozen voor een prominent aanwezige asferische lens, waardoor de beamer een beeld met een diagonaal van 1.4 meter kan projecteren op slechts een meter afstand. We proberen de beamer zowel uit met PowerPoint-presentaties als met films op dvd en zelfs met de helft van deze afstand krijgen we nog een zeer groot en helder beeld voorgeschoteld. Dit maakt het mogelijk achter de beamer te staan bij een presentatie, in plaats van ervoor, zodat we geen schaduwen veroorzaken en niet per ongeluk verblind worden door de lichtstraal.

We testen de MP522 ST op de vga-uitgang van onze Dell-notebook via de meegeleverde kabel. De beamer kan ook aangesloten worden via tulp- of svideo-stekkers. Aan de achterzijde van de beamer vinden we een aansluiting voor de interne 5 watt-speaker en een video-uitgang.

De MP522 ST is niet de kleinste beamer op de markt, maar hij is zeker compact te noemen. De lens wordt beschermd door een lenskap en de focusring kan eenvoudig handmatig worden ingesteld. Een voetje aan de onderzijde maakt het makkelijk de beamer onder een hoek te plaatsen en twee in hoogte verstelbare schroefvoetjes compenseren eventuele oneffenheden in het oppervlak.

De aan/uit-knop bevindt zich aan de bovenzijde van de beamer, samen met de knoppen voor het onscreen menu. Er wordt een kleine afstandsbediening meegeleverd. Een snelstartmenu loodst u door de belangrijkste instellingen heen, waaronder een eenvoudige keystonecorrectie om het beeld recht te trekken. De beamer past de meeste andere instellingen automatisch aan de invoerbron aan. Het beeld kan worden gecorrigeerd wanneer er sprake is van een gekleurde achtergrond -- handig wanneer u op een kale muur projecteert. Ook zijn er een digitale zoom en on-screen presentatietimer voorhanden.

Aan de binnenkant van de beamer vinden we een Texas Instruments dlp-chip terug die we al vaker bij BenQ-beamers zijn tegengekomen. De dlp-chip is hier gekoppeld aan een 185-watt lamp met een lichtsterkte van 2000 ansi lumens, wat voor een uiterst helder beeld zorgt bij resoluties tot 1024x768 (xga).

Het vervangen van de lamp vereist een schroevendraaier en een nieuwe lamp kost ongeveer € 219, maar de lamp gaat volgens BenQ ongeveer 4000 branduren mee dankzij speciale technieken die de temperatuur van de lamp op een acceptabel niveau houden. Dezelfde technologie zorgt er ook voor dat de beamer ingeschakeld kan worden als het apparaat te warm is (een bekende oorzaak van het defect raken van lampen) en dat de ventilator nog kort blijft draaien nadat de beamer uitgeschakeld is. De ventilator is redelijk stil, maar de beamer zelf stoot flink wat warme lucht uit. In een kleine, ongeventileerde kamer kan dit vervelend zijn.

Een laatste kleine aanmerking: wie de beamer vaak mee wil nemen moet er zelf een optionele draagkoffer bij kopen.

PluspuntenMinpuntenConclusie

  • Drie jaar garantie op de lamp

  • Stille werking

  • Koelt snel af na gebruik

  • Eenvoudig in te stellen

  • Stoot behoorlijk veel warmte af

  • Geen meegeleverde draagkoffer

De MP522 ST van BenQ is een uiterst bekwame beamer die ideaal is voor het gebruik op kleinere kantoren en in kleine vergaderzalen.

Goed
▼ Volgende artikel
Een nieuw begin! - Power-Up Podcast #1
Huis

Een nieuw begin! - Power-Up Podcast #1

New mask, same task! Ondanks het zware afscheid van ons geliefde merk, zijn we meer dan ooit gemotiveerd om van ID Games opnieuw iets groots te maken. In deze allereerste Power-Up Podcast leggen we uitgebreid uit wat onze toekomstplannen zijn voor het magazine en de website, delen we de enorme hoeveelheid toffe berichten die we hebben ontvangen én moeten we helaas ook een paar uitspraken rechtzetten. Natuurlijk ontbreekt het vaste recept niet: Simons poepverhalen, Martins boomer-programma’s en een flinke dosis games. Zo hebben we het onder andere over Dispatch, Halo en 2XKO. En hoewel sommige dingen veranderen, blijft traditie gewoon bestaan. Dus: Check snel de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
02:05 Een ‘goed’ begin
04:25 Warme berichten
08:35 Correcties
12:00 Het magazine
18:00 De nieuwe site
20:45 Kopzorgen & Irene Moors
23:15 Simon zijn wc-avonturen (deel 2)
27:10 Dispatch
31:35 Opsporing: games gezocht
37:00 Ubisoft-chaos
51:25 Simons laatste Halo-avonturen
57:25 Toekomst van de gamesmedia
01:01:55 Terug naar de programma’s
01:07:00 The Rip
01:13:05 2XKO
01:16:15 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!

▼ Volgende artikel
Kijk hier naar de  Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6
© Xbox Game Studios
Huis

Kijk hier naar de Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6

Eens in de zoveel tijd geeft Microsoft ons een kijkje in de keuken van verschillende ontwikkelaars middels een Xbox Developer Direct. Deze week is het weer zover, en krijgen we meer te weten over aankomende games Fable, Gran Turismo 6 en Beast of Reincarnation. Hieronder vind je de stream, de tijden en onze verwachtingen.

De Xbox Developer Direct is een presentatie waarin de ontwikkelaars van verschillende games rechtstreeks aan spelers kunnen vertellen over hun aankomende titels. De eerste editie van 2026 wordt op donderdag 22 januari, om 19:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden. 

De presentatie is dan te bekijken op het YouTube- en Twitch-kanaal van Xbox, maar is ook hieronder live te zien. De lengte van deze Developer Direct is nog niet zeker, maar vorige edities namen zo’n vijftig minuten in beslag. 

Watch on YouTube

Programma van de Developer Direct

Daarbij is al bekend welke games er getoond gaan worden. Twee daarvan komen uit de stal van Playground Games, de ontwikkelaar van de Forza Horizon-games die dan ook het zesde deel in die racefranchise en de nieuwe spelwereld in Japan uitgebreid laat zien. Ook is het goed mogelijk dat de releasedatum van het spel tijdens de Developer Direct wordt onthuld, gezien die vorige week mogelijk gelekt is

Maar Playground werkt ook al jarenlang aan een ander, zeer geanticipeerd project: Fable. Dit gaat niet om een remake, maar een gloednieuwe game in de geliefde fantasyfranchise. De game werd in 2020 aangekondigd dus de hoop is dat het spel ergens dit jaar verschijnt. Gezien Playground blijkbaar klaar is om meer te gaan onthullen over het spel achten we dat ook wel mogelijk. Er is vooralsnog maar weinig bekend over deze nieuwe Fable-titel, dus we hopen vooral veel te zien over hoe het speelt en hoe diep we in de wereld van Albion kunnen duiken. De diepgang van de quests was immers wat Fable zo grijpend maakte.

Watch on YouTube

Een ietwat onverwachte verschijning in een Xbox-presentatie is ontwikkelaar Game Freak. Dit Japanse bedrijf staat immers bekend om de Pokémon-games die exclusief op Nintendo-consoles uitkomen, maar zoals vorig jaar duidelijk werd, wordt er ook gewerkt aan een geheel andere game. Beast of Reincarnation is een prachtig ogende rpg die zich afspeelt in een post-apocalyptische versie van Japan, en er is een hele grote hond van de partij. De interesse is dus wel gewekt, maar Game Freak moet wel even bewijzen dat er meer redenen zijn om geïnteresseerd te worden dan “de Pokémon-makers maken een Xbox-game”. 

Fallout-remasters?

Opvallend aan deze editie van de Xbox Developer Direct is dat er drie games uitgelicht worden. In eerdere edities waren dit er vier, waardoor fans speculeren dat er nog een geheime aankondiging komt. Insiders als Jez Corden, die in het verleden correcte informatie naar buiten heeft gebracht, zeggen dat er inderdaad een vierde aankondiging is. Er is een mogelijkheid dat dit remasters van Fallout 3, Fallout: New Vegas of beide betreft. Geruchten over opgepoetste versies van die spellen gaan al geruime tijd rond, en gezien het tweede seizoen van de Fallout-serie op Amazon Prime Video bijna ten einde komt, lijken de sterren er perfect voor in de hemel te staan.

©Obsidian Entertainment

Het lijkt echter iets anders te lopen, gezien diezelfde Jez Corden nu claimt dat de Fallout-remasters 'niet bepaald aanstaande' zijn, en niet á la The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered plotseling uitgebracht worden tijdens de Developer Direct.

Daarbij gaan er andere geruchten rond vanuit onder andere de website VGC, dat deze vierde aankondiging een ‘kleinschalige, originele game van een first-party Xbox-ontwikkelaar’ is. Geen bestaand IP dus, wat speculatie over wat het zou kunnen zijn lastig maakt. Enfin, donderdag komt er ongetwijfeld duidelijkheid.