ID.nl logo
Zekerheid & gemak

Wereldwijd onderzoek naar open source

Red Hat onderzoekt samen met het Georgia Institute of Technology het gebruik van opensourceactiviteiten en -omgevingen in 75 verschillende landen. Het onderzoek gaat in op de acceptatie van open source in sectoren zoals overheid, bedrijven maar ook bij individuele gebruikers.

Red Hat geeft het onderzoek aan de community als raamwerk en instrument om de interesse en het begrip van open source te verbeteren.

Om het gebruik van open source in kaart te krijgen, gebruikt het onderzoek twee verschillende indexen: een voor de activiteiten en een voor de omgeving. De activiteitenindex behelst zaken als de regelgeving voor open source en open standaarden, het aantal gebruikers en aanbieders van opensourcesoftware. De omgevingsindex omvat factoren die het gebruik van open source kunnen beïnvloeden, zoals een hoog aantal internetgebruikers.

‘Red Hat hoopt dat de Open Source Index (OSI) dient als een bron van informatie voor de open source community en alle andere geïnteresseerden om onderlinge verhoudingen te intensiveren en het gebruik te stimuleren', vertelt Tom Rabon, vice president, Corporate Affairs for Red Hat. ‘De boodschap over de voordelen en waarde die open source kan bieden, weerklinkt over de wereld en er zijn gebieden waar volop kansen zijn voor opensourceadaptatie. '

De onderzoekres van Georgia Institute of Technology ontwikkelden - na een uitgebreide literatuurstudie en interviews met experts en gebruikers - een methode om het gebruik van open source te meten. Voor elk van de 75 landen is een samenvattende score gemaakt op gebied van gebruik en omgeving. Beide scores zijn gemeten op drie niveaus: overheid, bedrijfsleven en community /opleidingen.

‘Zoals het onderzoek aangeeft, doet open source het goed over de hele wereld', zegt Dr. Paul M.A. Baker, Director of Research for the Center for Advanced Communications Policy (CACP) bij Georgia Tech. ‘In overeenstemming met het opensourcemodel, zien wij dit onderzoek als een begin en kijken uit naar een vervolg door anderen om deze informatie verder uit te bouwen en te vervolmaken, zodat het een afspiegeling is van de ontwikkeling van het opensourcesoftwaremodel.'


Website: www.redhat.com

▼ Volgende artikel
Waar voor je geld: 5 dual-sim smartphones voor minder dan 300 euro
© ID.nl
Huis

Waar voor je geld: 5 dual-sim smartphones voor minder dan 300 euro

Bij ID.nl zijn we gek op producten waar je niet de hoofdprijs voor betaalt en die zijn voorzien van handige functies. Daarom gaan we een paar keer per week voor je op zoek naar zulke deals en kijken we op vergelijkingssite Kieskeurig.nl wat er zoal te vinden is. Dit keer: betaalbare smartphones met dual-sim voor minder dan 300 euro.

Met een dual-sim-telefoon kun je twee telefoonnummers tegelijkertijd gebruiken, zodat je bijvoorbeeld je zakelijke- en privénummer op één toestel kunt hebben. Dat scheelt weer het meeslepen van een extra telefoon wanneer je op pad bent. Wij zochten naar vijf betaalbare smartphones met dual-sim-mogelijkheden op Kieskeurig.nl voor minder dan 300 euro.

Motorola moto g35 5G / 128 GB

De Motorola moto g35 5G is een betaalbare telefoon met dual‑sim, waarvan één een nano-sim is, en de andere een eSim.. Het toestel heeft 128 GB opslag en draait op Android Het scherm meet ongeveer 17,1 cm (6,7 inch) en de batterij van 5 000 mAh zorgt voor een lange gebruiksduur Volgens de specificaties is de hoofdcamera 50 megapixel en ondersteunt het toestel 5G. De telefoon is waterafstotend en heeft een snelle oplader in de doos.

Samsung Galaxy A15 4G

De Samsung Galaxy A15 is een betaalbare smartphone met 4G‑ondersteuning. Volgens de specificaties heeft hij 128 GB opslag, een 6,5‑inch AMOLED‑scherm en draait hij op Android. De batterijcapaciteit bedraagt 5 000 mAh en de hoofdcamera is 50 megapixel. Dankzij de grote batterij en efficiënte processor kun je de telefoon gerust een dag gebruiken zonder opladen. Let op: deze telefoon is uitgebracht in december 2023, het gaat dus om een wat ouder model. Deze telefoon ondersteunt bijvoorbeeld daardoor geen 5G.

Xiaomi POCO C75 

De Xiaomi POCO C75 is een grote smartphone met een 6,88‑inch scherm. Hij beschikt over 128 GB opslagruimte, een 5 160 mAh batterij en wordt aangedreven door Android. De specificaties vermelden een 50 megapixel hoofdcamera en 13 megapixel selfiecamera. Het toestel ondersteunt dual‑SIM, zodat je twee nummers tegelijk kunt gebruiken. Met een prijs ruim onder de 150 euro (ten tijde van het maken van dit overzicht) is de C75 gericht op budgetbewuste gebruikers die toch een groot scherm en voldoende opslagcapaciteit willen.

Motorola Edge 60

De Motorola Edge 60 combineert een groot P‑OLED‑scherm van 6,67 inch met 5G‑ondersteuning. Het toestel is uitgerust met 256 GB opslagcapaciteit en draait op Android. In de specificaties staat een 5 200 mAh accu en een 50 megapixel camera. Het toestel heeft twee simkaartsleuven (dual‑SIM) zodat je eenvoudig kunt schakelen tussen privé‑ en werknummer. De waterdichte behuizing met IP68‑certificering beschermt tegen stof en water.

Xiaomi Redmi 15 256GB Dual SIM

De Xiaomi Redmi 15 is een betaalbare smartphone met een groot 6,9‑inch scherm en 256 GB opslag. De batterij heeft een capaciteit van 7 000 mAh, wat ruim voldoende is voor twee dagen gemiddeld gebruik. Het toestel ondersteunt dual‑sim en 4G, waardoor je twee simkaarten tegelijk kunt gebruiken. De specificaties melden een 50 megapixel hoofdcamera en een 8 megapixel frontcamera. Met een prijs van ongeveer 159 euro past deze smartphone ruim binnen het budget. Dankzij de grote opslag en de royale batterij is de Redmi 15 een interessante optie voor wie een dual‑sim‑telefoon zoekt zonder veel geld uit te geven.

▼ Volgende artikel
CES 2026: 4 opvallende dingen gespot door Martin van Power Unlimited Tech
Huis

CES 2026: 4 opvallende dingen gespot door Martin van Power Unlimited Tech

Je hebt ze deze week al eerder voorbij zien komen: de meest opvallende dingen die Martin Verschoor van Power Unlimited Tech tegen is gekomen op de CES in Las Vegas. We hebben er weer een aantal voor je verzameld!

Ook leuk: CES 2026: 3 opvallende dingen gespot door Martin van Power Unlimited Tech

De Mouth of Truth (maar dan anders)

View post on TikTok

Samsung SmartThings-AI als dierenarts 

View post on TikTok

TCL AiMe: gezelschapsrobot wordt steeds persoonlijker

View post on TikTok

LG televisie: met recht een Wallpaper-tv

View post on TikTok