In de Verenigde Staten bijvoorbeeld heeft een van de grootste telecomproviders Android zwaar gepromoot met bijvoorbeeld de Droid van Motorola of de Incredible van HTC.
De Android-producten zijn heel goed aangeslagen. De kopers downlaoden fanatiek mobiele apps voor bijvoorbeeld internettoepassingen als sociale netwerken, spelletjes en navigatie. De Amerikaanse markt is 41% gegroeid en is momenteel de grootste smartphonemarkt van de wereld met 14,7 miljoen toestellen, goed voor 23% van de wereldwijd verkochte smartphones. Android-toestellen hebben in het tweede kwartaal een 34 % marktaandeel en groeiden 851%. Hiermee is Android het grootste Smartphone platform in de VS. Aldus marktanalist Canalys.
Dit neemt niet weg dat de verkoop van de BlackBerry van RIM in dezelfde periode met 41% groeide. RIM behield hiermee het marktleiderschap in Noord- en Latijns- Amerika. Ook Apple laat zich niet onbetuigd met de iPhone 4 die de iPhone-verkoop met 61% deed groeien. Wereldwijd heeft Apple hiermee een marktaandeel van 13% in het tweede kwartaal van dit jaar. Toch blijft de indrukwekkende groei van de wereldwijde verkoop van Android-toestellen het meest opmerkelijk.















