ID.nl logo
Zekerheid & gemak

Radeon HD4870 IceQ 4

Ongeveer 1,2 Terraflops per seconde, dat haalt de Radeon HD4870. Het is een indrukwekkend cijfer waar nVidia het behoorlijk benauwd van heeft gekregen. HIS voert de HD4870 nog wat op met een hogere core-snelheid en geheugen dat op een ongelooflijke 4 GHz draait. Maak je borst maar nat, nVidia!

Hoe de nieuwe RV770-chipset precies in elkaar steekt, kunt u lezen in de review van de 4850 (ID: 3373). Om het even in een notendop samen te vatten: de 800 shaders zijn onderverdeeld in tien groepen van 80 shaders (SIMD-cores), waarbij elke ‘core’ 16 kb geheugen heeft gekregen. Achter elke SIMD-core schuilt weer een blokje van vier texture-units. Die blokjes zijn direct verbonden met het L1-cache. U begrijpt dat de veranderingen in geheugenmanagement veel snelheidswinst tot gevolg hebben.
HIS heeft de al indrukwekkende RV770 specificaties nog wat indrukwekkender gemaakt met de sneller draaiende gpu én geheugen. Heeft dit invloed? Natuurlijk! De benchmarks laten dit duidelijk zien. In 3dmark06 scoort de normale 4870 een keurige 14.240. De IceQ 4 doet daar een schepje van 900 punten bovenop: 15125 punten. In Vantage zien we 500 punten meer met 8.921 punten.
Bij de game-benchmarks zien we enkele frames verschil met het origineel. Crysis draait bij 1600 x 1200 met 41 frames per seconde erg soepel. Hetzelfde geldt voor World in Confict: 50 frames per seconde. Keurig!
Maar het unique selling point van de HIS-kaart is natuurlijk de koeler. Allereerst ziet hij er erg indrukwekkend uit. Maar daar blijft het niet bij: hij werkt ook nog eens perfect. De originele HD4870 is een behoorlijke heethoofd. Om maar niet te beginnen over de 4870X2. Deze IceQ 4 blijft stukken kouder. Met maximaal 69 graden tot 20 graden koeler zelfs! Echter, dan is de ventilator wel heel goed hoorbaar.

PluspuntenMinpuntenConclusie

  • Sneller dan de originele HD4870

  • Goede koeler

  • Erg mooie kaart om te zien

  • Duurder

  • Fan blijft bij volle belasting goed hoorbaar

HIS Heeft met de HD4870 IceQ 4 een mooie kaart op de markt gezet. De prijs van 249 euro is erg scherp voor zo’n mooie, stille en koele kaart. De afwerking is subliem en de extra prestaties zijn erg welkom. Als u op zoek bent naar een 4870 is dit een absolute aanrader.

Uitstekend
▼ Volgende artikel
Meerdere Assassin's Creed- en Far Cry-games in ontwikkeling
Huis

Meerdere Assassin's Creed- en Far Cry-games in ontwikkeling

De Franse uitgever Ubisoft heeft meerdere games in de Assassin's Creed- en Far Cry-reeksen in ontwikkeling.

Dat liet ceo Yves Guillemot weten in een interview met Variety, dat vooral draaide om de herstructurering van het bedrijf. De Assassin's Creed-, Far Cry- en Rainbow Six-franchises vallen tegenwoordig onder Vantage Studios, een dochteronderneming die Ubisoft samen met Tencent heeft opgericht.

"We hebben een solide planning op de rit bij Vantage Studios", aldus Guillemot. "We ontwikkelen meerdere games in de Assassin's Creed-franchise. Het gaat daarbij zowel om singleplayer- en multiplayerervaringen, met een ambitie om de spelersaantallen te laten groeien. Vorig jaar had de franchise al meer dan dertig miljoen spelers."

Over Far Cry: "Mensen wachten met smart (op nieuwe delen). We hebben op dit moment twee erg veelbelovende projecten in ontwikkeling." Hij gaf niets prijs over deze projecten, maar er gaan al langere tijd geruchten over twee Far Cry-games: een nieuwe singleplayerervaring en een losstaande multiplayergame - mogelijk een extraction shooter - waarbij beide games mogelijk een deel van de spelwereld of spelmechanismen delen.

Ubisoft op de schop

De herstructurering van Ubisoft zorgt er ook voor dat er diverse ontslagen vallen, studio's worden gesloten en games zijn geannuleerd. Eerder deze week bleek al dat er ontslagen vallen bij Ubisoft Toronto, al werd daarbij wel gecommuniceerd dat de Splinter Cell-remake in ontwikkeling blijft. De herstructurering en ontslagen leveren ook protesten op bij werknemers en vakbonden.

Over die protesten zei Guillemot in het interview: "Ik begrijp volledig de legitieme zorgen van onze teams in Frankrijk en de rest van de wereld. Ubisoft ondergaat op dit moment een grote transformatie, dat invloed heeft op onze organisatie, werkzaamheden en cultuur. Veranderingen op deze schaal wekken logischerwijs vragen op en zorgen voor spanning, zeker wanneer ze impact hebben op de routines van mensen. Ik wil luisteren, met verantwoording leiden en onze teams blijven betrekken. Maar ik kan niet negeren dat we onderdeel uitmaken van een industrie die competitiever en veeleisender is dan ooit tevoren."

▼ Volgende artikel
Check de eerste trailer van de Peaky Blinders-film
Huis

Check de eerste trailer van de Peaky Blinders-film

De eerste trailer van Peaky Blinders: The Immortal Man - de film die de Peaky Blinders-serie opvolgt - is online gedeeld.

Eind vorig jaar kwam er al een korte teaser online, maar nu is de eerste volledige trailer te zien, die meer dan tweeënhalve minuut lang is.

Peaky Blinders: The Immortal Man speelt zich af in 1940, net zoals de serie in Birmingham. Daarin speelt de Tweede Wereldoorlog een grote rol. Hoofdpersonage Tommy Shelby heeft gedurende de serie die zich voor de film afspeelt immers last van zijn ervaringen met de Eerste Wereldoorlog, dus de Tweede Wereldoorlog zal ook een grote impact op hem maken.

Tegelijkertijd worstelt hij ook met zijn verleden als leider van de gevreesde Peaky Blinders-bende. Zeker wanneer hij verneemt dat zijn zoon de bende nieuw leven in wil blazen, moet hij uit zijn isolement komen om daar een stokje voor te steken.

Watch on YouTube

Natuurlijk speelt Cillian Murphy weer de rol van Tommy Shelby. Verder zijn ook acteurs als Tim Roth, Barry Keoghan, Rebecca Ferguson en Sophie Rundle te zien. Peaky Blinders: The Immortal Man draait vanaf 6 maart in selecte bioscopen, en is vanaf 20 maart te zien op Netflix.

Vorig jaar werd ook aangekondigd dat Netflix met een nieuwe Peaky Blinders-serie komt, die verdergaat waar de serie eindigt. Om precies te zijn gaat die serie zich in 1953 afspelen, rondom een nieuwe generatie van de Shelby-familie.