ID.nl logo
Zekerheid & gemak

Open-source woonsite Makje gooit woningmarkt open

Eén database waarin iedereen zijn huis gratis te koop kan zetten, en waar elke woonsite gratis woningaanbod uit kan halen. Deze zogenaamde ‘open source' benadering van de woningmarkt ligt ten grondslag aan de nieuwe website Makje.nl, die deze week is gelanceerd.Makje.nlis niet voor woningzoekers, maar voor verkopers (particulieren en makelaars) en websites die woningaanbod vertonen. Op de site kan de gebruiker met behulp van één formulier gratis woninginformatie plaatsen én wijzigen.

Een woning die is opgenomen in de database van Makje, wordt automatisch doorgeplaatst op een aantal andere woonsites. Voor makelaars biedt Makje.nl het gemak van plaatsing door middel van zogenaamde XML-koppeling. Hiermee kunnen makelaars woningen uit hun eigen database volledig automatisch plaatsen in de open woningdatabase van Makje.nl.

Wie zijn woning via één van de tientallen woonsites te koop aanbiedt, heeft al snel een probleem. Veel woonsites halen namelijk bij elkaar het woningaanbod op met behulp van zogenaamde ‘spidertechniek'.
Hierdoor gaat de ‘gepubliceerde' woninginformatie een eigen leven leiden, stelt Siske Kroeger van Raedskamer, het bedrijf dat het initiatief voor Makje.nl heeft genomen. "Wil je bijvoorbeeld iets wijzigen, zoals de foto's of de vraagprijs, dan blijkt het heel lastig om overal de juiste informatie geplaatst te krijgen. En ook verwijderen is een groot probleem. Daardoor staan huizen nog op internet te koop terwijl ze al lang verkocht zijn. Vooral voor makelaars wordt dat probleem steeds groter. Aan deze ergernissen maakt Makje.nl een einde."

Het openstellen van de woningdatabase biedt een onorthodoxe oplossing voor problemen in de online huizenmarkt van dit moment. "Iedereen profiteert van deze open source benadering", stelt Kroeger. "Kopers krijgen betere informatie, particuliere verkopers en makelaars hebben het makkelijker en woonsites vergroten hun aanbod als ze van onze database gebruik maken. Dat levert ze meer bezoekers op. Daarnaast kunnen woonsites beschikken over alle woninggegevens en zijn ze af van foutgevoelige spidertechniek. Ook verdwijnen bezoekers daardoor niet meer van hun site omdat ze doorklikken naar de sites, waar de informatie van afkomstig is. Wij zien Makje.nl dan ook niet als concurrent maar als instrument. Een instrument waar alle partijen hun voordeel mee kunnen doen."


Website: www.makje.nl

▼ Volgende artikel
Doctor Sleep-regisseur gaat Stephen King-verhaal The Mist verfilmen
Huis

Doctor Sleep-regisseur gaat Stephen King-verhaal The Mist verfilmen

Mike Flanagan, die eerder onder andere de Stephen King-verhalen Doctor Sleep en The Life of Chuck verfilmde, gaat zich weer bezighouden met een film gebaseerd op een boek van de horrorschrijver. Ditmaal gaat het om The Mist.

Dat is opvallend, omdat The Mist in 2007 ook al verfilmd werd. Toen was het Frank Darabont die de film regisseerde, nadat hij eerder al naam maakte met Stephen King-verfilmingen The Shawshank Redemption en The Green Mile. De in 2007 uitgekomen verfilming van The Mist viel al goed in de smaak, dus sommige fans vragen zich dan ook af of het verhaal nog een verfilming nodig heeft.

Hoe dan ook is Flanagan tegenwoordig een expert op het gebied van Stephen King-films. Zoals gezegd heeft hij al bewerkingen van verhalen als The Life of Chuck, Doctor Sleep en Gerald's Game geleverd, en werkt hij ook aan een miniserie gebaseerd op Carrie. Daarnaast gaat hij de zevendelige Stephen King-epos The Dark Tower omtoveren tot een serie, al is niet bekend wanneer dat gaat gebeuren.

Over The Mist

Het in 1980 verschenen boek The Mist draait om een mysterieuze mist die een dorpje in zijn ban houdt. De mist maakt mensen niet alleen dood, er zitten ook allerlei monsters in die mist uit een andere dimensie. Overigens kwam tien jaar geleden ook een serie gebaseerd op The Mist uit, maar zonder veel succes. De eerdere verfilming uit 2007 wordt wel gezien als een succesverhaal - in ieder geval op kwalitatief gebied.

Mike Flanagan

Flanagan is overigens niet alleen bekend voor zijn verfilmingen van Stephen King-boeken. Hij heeft ook veel succes met zijn horrorseries op Netflix, waaronder The Haunting of Hill House, The Haunting of Bly Manor, Midnight Mass en The Fall of the House of Usher.

▼ Volgende artikel
Arc Raiders is meer dan 14 miljoen keer verkocht
Huis

Arc Raiders is meer dan 14 miljoen keer verkocht

De extraction shooter Arc Raiders is een groot succes: de game is sinds release 30 oktober vorig jaar meer dan 14 miljoen keer verkocht.

Dat heeft uitgever Nexon deze week aangekondigd bij het bekendmaken van de kwartaalcijfers van het bedrijf. In januari was er daarbij een piek van 960.000 gelijktijdige spelers over alle platforms waarneembaar, en sindsdien zijn er zo'n zes miljoen wekelijkse actieve spelers. Arc Raiders heeft wat Nexon betreft dan ook alle verwachtingen overtroffen.

Arc Raiders kwam zoals gezegd afgelopen oktober uit en is ontwikkeld door het in Stockholm gevestigde bedrijf Embark Studios, dat bestaat uit voormalige Battlefield-ontwikkelaars, waronder de voormalige ceo van DICE, Patrick Söderlund. Hiervoor bracht Embark al de shooter The Finals uit.

Over Arc Raiders

Toen Arc Raiders uitkwam, bleek het spel al snel een hit op Steam en consoles. Dit terwijl de markt voor multiplayershooters zeer competitief is, met franchises als Call of Duty en Battlefield waarvan afgelopen najaar ook nieuwe delen zijn uitgekomen.

De game houdt een derdepersoonsaanzicht aan en betreft een extraction shooter. Spelers gaan in Arc Raiders richting de oppervlakte van de aarde, waar buitenaardse robots genaamd Arcs voor chaos zorgen. Spelers proberen hier waardevolle materialen, wapens en medicijnen te vinden - alleen of in teamverband. Andere spelers lopen echter ook rond op het oppervlak en kunnen je team helpen of juist tegenzitten. Het doel is heelhuids weer ondergronds te geraken met de verzamelde spullen.