ID.nl logo
Zekerheid & gemak

Ook bij Asus en MSI dreigen ontslagen

Bij industriegigant Asustek valt er op het moment weinig te lachen: het opschonen van de oude voorraden zorgt voor een omzetdaling van 30 procent. Omdat Asustek nog een aantal andere tegenvallers gehad heeft, lijkt de kans groot dat het werknemers moet ontslaan.Asus heeft de laatste tijdtegenslag na tegenslag te verduren gekregen. Zo heeft het veel last gehad van de fluctuerende wisselkoersen, heeft het derecessie geheel verkeerd ingeschat en zijn de kosten van pc-componenten flink gestegen.

Door de tegenvallende markt is het bedrijf ook nog eens gedwongen $85.25 miljoen af te schrijven op zijn oude voorraden. 

In 2008 wist Asus een nettowinst van $484 miljoen te noteren. Dat lijkt aardig, maar het is wel 40 procent minder dan in 2007. De meeste inkomsten komen uit het notebooksegment (47 procent van de totale omzet). Moederborden en grafische kaarten zijn samen goed voor 21 procent, Eee pc's voor 19 procent en smartphones een magere twee procent.

Er doen geruchten de ronde dat Asus tot tien procent van zijn werknemers zal moeten laten gaan, om de kosten binnen de perken te houden en de recessie te overlegen. De ontslagen zouden vooral vallen bij de smartphone-, optische drive- en monitordivisies.

Grote rivaal MSI is niet veel beter af. Bij dit bedrijf zouden, door tegenvallende resultaten, 1000 banen op de tocht staan.

The Inquirer

▼ Volgende artikel
De Legende van Zelda - 40 jaar-retrospective - Bonuslevel
Huis

De Legende van Zelda - 40 jaar-retrospective - Bonuslevel

▼ Volgende artikel
Nieuwe WhatsApp-groepsgesprekleden kunnen nu oude berichten lezen
© ER | ID.nl
Huis

Nieuwe WhatsApp-groepsgesprekleden kunnen nu oude berichten lezen

Het wordt mogelijk voor nieuwe leden van WhatsApp-groepsgesprekken om oudere berichten terug te lezen via een nieuwe feature.

WhatsApp heeft een nieuwe functie voor de populaire chatapp genaamd Group Message History geïntroduceerd. Die functie viel voor sommigen al enige tijd te testen via de bètaversie, maar wordt sinds gisteren wereldwijd uitgerold.

Het houdt kortgezegd in dat beheerders van groepsgesprekken op WhatsApp kunnen instellen dat nieuwe leden van een specifieke groepsapp ook berichten van voordat ze aan het gesprek werden toegevoegd kunnen lezen. Beheerders kunnen er voor kiezen om minimaal 25 en maximaal honderd berichten van voor de toevoeging van een nieuw lid beschikbaar te stellen.

Wanneer je voorheen aan een groepsgesprek op WhatsApp werd toegevoegd, kon je geen enkel bericht uit de groepsapp van voor je toevoeging teruglezen. Dat had zowel voor- als nadelen. Het voordeel was dat eventuele gevoelige informatie of geroddel over de toegevoegde persoon van voor zijn of haar toevoeging niet leesbaar voor hen was. Het nadeel was dat sommige informatie opnieuw herhaald moest worden voor nieuwe groepsleden.

Dankzij Group Message History kunnen nieuwe leden dus wel maximaal honderd oude berichten teruglezen. Het is aan de beheerders van de groep om dit in te stellen, rekening houdend met de mogelijkheid dat de persoon in kwestie appjes te zien krijgt die eigenlijk niet voor zijn of haar ogen bestemd waren. Overige leden krijgen overigens ook een melding waaruit blijkt dat de berichtengeschiedenis wordt gedeeld.