ID.nl logo
Zekerheid & gemak

Nokia wint het van Apple met verkoop van smartphones

De op Android gebaseerde smartphones, zoals de recent aangekondigde Motorola Droid, worden door velen gezien als de potentiële iPhone-killer. Zo lijkt het alsof Apple de belangrijkste concurrent in de smartphonemarkt is, die verslagen moet worden. Toch doet Nokia in zijn eentje nog steeds erg goed als marktleider op smartphonegebied.Nokia is nog steeds markleider met 37% marktaandeel in het derde kwartaal van dit jaar, aldus marktonderzoeker IDC. De concurrent die daar het dichtste bijkomt is Research in Motion, de makers van de Blackberry die 19% marktaandeel hebben.

Apple komt op de derde plaats met 17,1%. Deze cijfers zijn gebaseerd op de verkopen wereldwijd. De totale verkoop van smartphones is met 4,2% gestegen ten opzicht van dezelfde periode vorig jaar.

Nokia wist aan de leiding te blijven met de E71 en N91 telefoons. Deze zijn erg populair in Europa, maar verkopen niet erg in de Verenigde Staten, omdat ze niet door de providers worden gepromoot. Aan de andere kant is het marktaandeel van Apple wereldwijd lang niet zo hoog als in de VS.

Hoe de markt zich zal ontwikkelen zullen we moeten afwachten. Apple's marktaandeel groeide het afgelopen jaar een bescheiden 7,1 %, dat van Nokia 6,1% terwijl RIM maar liefst 36% groei wist te realiseren. Nieuwkomer HTC wist met een groei van 14,7 procent zelfs 5,6% van de markt te pakken.

De juridische strijd over patenten tussen Apple en Nokia zou invloed kunnen hebben op de ontwikkelingen. Hoe dan ook zal de vraag naar smartphones verder stijgen, ongeacht wie ze maakt.

Via: Neowin

▼ Volgende artikel
Highguard-website offline, game werd gefinancierd door Tencent
© Wildlight Entertainment
Huis

Highguard-website offline, game werd gefinancierd door Tencent

In navolging van de grootschalige ontslagronde bij Highguard-ontwikkelaar Wildlight Entertainment, blijkt nu de officiële website van de game offline te zijn. Daarnaast is gelekt dat het Chinese Tencent blijkbaar de ontwikkeling van de game financierde.

Wanneer men op moment van schrijven naar de officiële website van Highguard gaat, valt er te lezen dat de website "op dit moment niet beschikbaar is". De reden daarvoor is niet gegeven, en de ontwikkelaar heeft de situatie niet opgehelderd.

Onlangs bleek dat er een grootschalige ontslagronde bij ontwikkelaar Wildlight Entertainment plaatsvond. Het management bevestigde de ontslagronde, al gaf het geen precieze details. Een voormalige ontwikkelaar sprak in ieder geval over het ontslag van "het grootste gedeelte van het team". Samen met de website die nu offline is lijkt de toekomst van de pas uitgekomen multiplayergame dus op losse schroeven te staan.

Ook opvallend is dat volgens Game File-schrijver Stephen Totilo het gigantische Chinese bedrijf Tencent - specifiek dochteronderneming TiMi Studio Group - de belangrijkste geldverstrekker was voor de ontwikkeling van Highguard. Voorheen werd er geen informatie gegeven over hoe de game precies gefinancierd werd, en het is niet bekend waarom dit geheim gehouden werd.

View post on X

Over Highguard

Highguard is de debuutgame van Wildlight Entertainment. De game viel op voorhand vooral op omdat er een trailer van werd getoond aan het einde van The Game Awards eind vorig jaar. Die positie is meestal gereserveerd voor grote aankondigingen en aankomende games, en sommige kijkers vonden Highguard daar niet tot behoren.

Sinds eind vorige maand is Highguard speelbaar via Steam. De game ontving veel negatieve gebruikersrecensies, al heeft dat Wildlight niet tegengehouden om updates uit te blijven brengen. Rond release bereikte het spel een indrukwekkende gelijktijdige spelerspiek van bijna 100.000 mensen op Steam, maar inmiddels hangen de gelijktijdige spelersaantallen onder de vijfduizend. Lees hier meer informatie over Highguard.

▼ Volgende artikel
Bekijk de nieuwe trailer van The Mandalorian and Grogu
Huis

Bekijk de nieuwe trailer van The Mandalorian and Grogu

Disney en Lucasfilm hebben gisteren een nieuwe trailer van de aankomende bioscoopfilm The Mandalorian and Grogu uitgebracht.

Tijdens de Super Bowl werd er al een trailer uitgezonden, maar die viel niet bij alle fans even goed in de smaak. Lucasfilm lijkt het goed te willen maken met deze nieuwe trailer, die veel meer als een trailer voor een traditionele Star Wars-film voelt.

The Mandalorian en Grogu worden in de aankomende film ingehuurd om Colonal Ward te redden uit de klauwen van Rotta the Hutt - de zoon van Jabba the Hutt. De rol van The Mandalorian wordt zoals in de serie gespeeld door Pedro Pascal, maar ook acteurs als Jeremy Allen White en Sigourney Weaver zijn van de partij.

De film, die de Disney+-serie The Mandalorian opvolgt, draait vanaf 20 mei in Nederlandse bioscopen.

Watch on YouTube