ID.nl logo
Zekerheid & gemak

Nieuwe Intel Core processoren aangekondigd op CES

Intel heeft op de Consumer Electronics Show (CES) in Las Vegas nu officieel zijn nieuwe 2010 Intel Core processorfamilie geïntroduceerd.

Deze nieuwe processors bieden intelligente prestaties, onder andere met Intel Turbo Boost Technology voor laptops, desktops en inbouwsystemen.

De nieuwe Intel Core i7, i5 en i3 zijn gemaakt met Intels nieuwe 32nm productieprocédé dat - voor het eerst in de geschiedenis van het bedrijf - meteen gebruikt wordt voor processors op verschillende prijsniveaus. Nu kunnen ook high-definition graphics geïntegreerd worden op de processorchip.

Kort samengevat zijn de belangrijkste eigenschappen van de nieuwe processoren:

* Standaard processors nu met Intel Turbo Boost Technology, dat de prestaties van de processor automatisch aanpast aan de actuele behoefte

* Eerste 32 nanometer procédé en de eerste keer dat Intel chips in volume produceert volgens een nieuw procédé en meteen op verschillende prijsniveaus.

* Pc's met Intel Core i5 processors zijn ongeveer twee maal zo snel als vergelijkbare bestaande pc's, waardoor het downloaden van foto's, video's en muziek merkbaar sneller verloopt

* Historische mijlpaal: processors met geïntegreerde graphics en Intels tweede generatie high-k metal gate transistors

* Behalve voor laptops en pc's, zijn de nieuwe processors ook bedoeld voor geldautomaten, kiosks en digitale displays. Ruim 10 nieuwe chipsets en nieuwe 802.11n WiFi- en WiMAX-producten, met nieuwe Intel My WiFi-functies.

Intotaal kondigt Intel meer dan 25 nieuw processoren met daarnaast nog de bijbehorende periferie als chipsets, draadloze netwerkadapters. De wifi- en wimax-adapters gaan tegenwoordig onder naam Centrino door het leven. De processoren ook voor de notebooks heten nu allemaal Core i (3,5 of 7) processoren.

Bron: Intel

▼ Volgende artikel
Switch 2-editie van Xenoblade Chronicles X uitgebracht
Huis

Switch 2-editie van Xenoblade Chronicles X uitgebracht

Nintendo heeft geheel onverwachts een Switch 2-upgrade voor Xenoblade Chronicles X: Definitive Edition aangekondigd en uitgebracht.

De rpg van Monolith Soft kwam oorspronkelijk uit in 2015 op Wii U, maar vorig jaar werd het spel al overgezet naar de Nintendo Switch in de vorm van een 'Definitive Edition'. Nu is daar dus een Switch 2-editie bijgekomen.

Mensen kunnen deze editie los kopen op Switch 2, of - als ze de Switch-versie al hebben - een upgrade van (naar schatting) 5 euro aanschaffen om te upgraden naar de Switch 2-versie. Op 16 april komt er ook een fysieke versie in de winkels te liggen.

De Switch 2-upgrade laat het spel in 4K en 60 frames per seconde op televisie draaien, en in 1080p en 60 fps in handheldvorm. Verdere wijzigingen zijn er voor zover bekend niet. De Switch-versie was al een upgrade ten opzichte van het origineel, met verbeterde graphics en meer verhaal.

Watch on YouTube

Over Xenoblade Chronicles X

Xenoblade Chronicles X maakt deel uit van de Xenoblade Chronicles-franchise van Monolith Soft, dat tegenwoordig onderdeel uitmaakt van Nintendo. Er zijn drie hoofddelen in de rpg-serie verschenen, en Xenoblade Chronicles X staat daar los van.

De game speelt zich af in het jaar 2054, waarin de aarde is verwoest. Een kleine groep overlevenden is met een ruimteschip ontsnapt en neergestort op de planeet Mira. In een grote, open spelwereld kunnen spelers op verkenning gaan, en gebruikmaken van een Skell - een soort mech die in een voertuig kan transformeren en kan vliegen.

▼ Volgende artikel
''Deze God of War stelt teleur!'' - Power-Up Podcast #5
Huis

''Deze God of War stelt teleur!'' - Power-Up Podcast #5

Met de PlayStation State of Play nog vers in het geheugen, de aanloop naar Resident Evil Requiem, recente releases én gloednieuwe aankondigingen is er weer genoeg te bespreken! Simon en Jacco hebben een hartig woordje over voor God of War: Sons of Sparta, maar ook voor de aangekondigde trilogie-remake. Martin is ondertussen in High on Life 2 gedoken, en de jongens duiken ook nog in hun favoriete interviews ooit. Benieuwd welke dat zijn? Check dan snel de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
01:05 Simon zijn ‘spannende’ carnaval
04:30 E-sportopleiding
10:25 Denis Dyack-interview
14:10 Layers of Fear 3-aankondiging
17:25 Aanloop naar Resident Evil Requiem
25:50 High on Life 2
29:50 Death Howl
39:20 God of War: Sons of Sparta
53:45 Twijfels over God of War-trilogie-remake
57:10 Favoriete interviews
01:07:25 Gecancelde Ubisoft-games
01:11:00 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!