ID.nl logo
Netjes sorteren in Word doe je zo
© Reshift Digital
Huis

Netjes sorteren in Word doe je zo

Word heeft een sorteertool om gegevens op verschillende manieren te rangschikken. Met een paar klikken sorteer je datums, namen en zelfs volledige alinea’s. Met deze functie kun je jezelf een heleboel tijd en moeite besparen. Netjes sorteren in Word doe je zo.

Eenvoudig woordenlijst

Selecteer als volgt de lijst in het Word-document. Het maakt niet uit of de lijst gewoon onder elkaar is getypt of dat het gaat om een lijst met opsommingstekens. Klik voor het eerste woord van de lijst, druk Shift in en houd die ingedrukt. Klik aan het einde van het laatste woord en laat Shift weer los. De geselecteerde lijst is nu gemarkeerd. 

Om de lijst in alfabetische orde te plaatsen, ga je naar het tabblad Start. Daar klik je op het pictogram Sorteren, een knop met de combinatie van de letters AZ en een pijltje. Als het om een eenvoudige woordenlijst gaat, dan laat je onder Sorteren de opties Alinea’s en Tekst geselecteerd. Je klikt op Oplopend en daarna op OK.

©PXimport

Sorteeropties

Een ander voorbeeld: we hebben een namenlijst die begint met de voornaam van iedere persoon. Dat willen we natuurlijk sorteren op achternaam, niet op voornaam. Nadat je op sorteerknop hebt geklikt, moet je eerst de Opties openen om aan te geven hoe de sorteervelden gescheiden zijn. Bij de opdracht Velden scheiden op selecteer je de optie Overige

Standaard staat in dit vak een liggend streepje, haal dat weg en typ een spatie. Onderaan controleer je of Nederlands als sorteertaal is ingesteld. Klik op OK om terug te keren naar het dialoogvenster Tekst sorteren.

©PXimport

Verschillende criteria

Je hebt de lijst nu in velden verdeeld. Dat betekent dat Muhammad in veld 1 staat en Ali in veld 2. In het onderdeel Sorteren op kun je nu de optie Word 2 selecteren. Laat Type rustig op Tekst staan en uiteraard bepaal je zelf of je Oplopend of Aflopend wilt sorteren. Word zal nu de lijst op basis van de achternamen sorteren. 

Omdat bij sommige achternamen het tweede woord hetzelfde is, voeg je er nog een criterium aan toe met de optie Vervolgens opWord 3. Als derde criterium kies je Word 1, voor het geval dat de achternamen gelijk zijn. Word houdt nu ook rekening met de voornamen.

©PXimport

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube