Napster werd in de 90-er jaren beroemd als een online marktplaats waar gebruikers DRM-vrije MP3-bestanden konden downloaden. De dienst was echter illegaal en in 2001 klaagde de muziekindustrie de dienst aan waarna het zijn digitale deuren moest sluiten. In 2003 werd een nieuwe versie van Napster gelanceerd nadat het een licentie had gekocht om muziek te mogen verkopen. Op dit moment heeft Napster 750.000 gebruikers.
"Een jaar geleden voorspelden we dat het MP3-formaat een kritieke massa zou bereiken en we zijn blij dat de muziekindustrie het formaat ook begint te omarmen", zegt Napster-baas Chris Gorog.
Napster verkoopt alleen nog muziek in MP3-formaat
Napster, een van de grootste online muziekwinkels, gaat vanaf de tweede helft van dit jaar alleen nog muzieknummers in het MP3-formaat verkopen. Nu verkoopt Napster nog muzieknummers die tegen illegaal kopieren zijn beveiligd met Microsofts DRM. Maar DRM blijkt zo impopulair te zijn bij de gebruikers dat het een negatief effect heeft op de verkoopaantallen. Grote muziekbedrijven als de EMI Group, Vivendi's Universal Music Group en Warner Music Group zijn recentelijk begonnen met het verkopen van muziek in het MP3-formaat.
Net Binnen

Amazon brengt Fire TV Stick 4K en vernieuwde remote uit in Nederland

Review: Call of Duty: Modern Warfare 4 schiet weer raak

Een tv die bij je interieur past? Zo wordt je televisie onderdeel van je woonkamer

Sony WH-1000XM6 krijgt een Hello Kitty-bundel met tas en case

Ghost of Yotei-studio ontslaat deel van werknemers

Instagram test video's van tot wel 90 minuten lang

Update: Apple vervangt gebroken iPhone Duo-exemplaren

Review VirtualDJ 2026 - Muziek mixen op je pc was zelden zo eenvoudig








