ID.nl logo
Zekerheid & gemak

Napster-schip staat wederom op zinken

In lang vervlogen tijden, voor Kazaa en The Pirate Bay, was Napster het illegale bolwerk waar iedereen zijn bestanden uitwisselde. Enkele rechtszaken en een overname later is Napster een gerespecteerde muziekdienst... maar het succes blijft uit.Tijdens de hoogtijdagen van Napster telde de dienst maar liefst 26 miljoen gebruikers. Rechtszaken en interventies van de RIAA maakten een einde aan de populaire site en oprichter Shawn Fanningzag zich genoodzaakt de site voor een schijntje ($5 miljoen)te verkopen aan de baas van Roxio, Chris Gorog.

Deze had grote plannen met de merknaam: Napster moest een legitieme muziekdienst worden en zou daarmee goud geld verdienen.

Helaas voor Gorog waren zowel Apple (iTunes) als RealNetworks (Rhapsody) hem voor en was de markt min of meer verdeeld tegen de tijd dat Napster 2.0 zijn lancering beleefde. De dienst maakt nog steeds geen winst en kent slechts 760.000 abonnees, tegenover 1.9 miljoen abonnees voor Rhapsody.

Niet alleen de aanhoudende verliezen zijn een kopzorg voor Napster, nu begint de onvrede bij de aandeelhouders ook tot problemen te leiden. Kavan Singh, de 26-jaar oude eigenaar van een Amerikaanse ijscoketen, heeft het plan opgevat Gorog buiten de deur te werken. Samen met twee andere collega's wil hij van Napster weer een machtig merk maken. Singh denkt dat Napster's grootste probleem in de reputatie zit. In de industrie zou Napster nog steeds synoniem staan met 'illegaal' dus moet er iets gedaan worden om het imago op te poetsen.

Een van de ideeën van Singh is om Napster te verkopen, wat een gunstige zet zou zijn voor de aandeelhouders. De meest interessante kandidaat is concurrent RealNetworks, die dan zijn abonneebestand flink zou kunnen uitbreiden en concurrentiepositie ten opzichte van iTunes flink zou kunnen verstevigen. Of het Singh lukt om Gorog uit zijn zetel te wippen moet blijken op 18 september, wanneer de volgende aandeelhoudersvergadering van Napster gepland is.

DailyTech

▼ Volgende artikel
Gerucht: PlayStation Portal met oledscherm komt dit jaar uit
Huis

Gerucht: PlayStation Portal met oledscherm komt dit jaar uit

Sony zou volgens geruchten in de loop van dit jaar een nieuwe versie van de PlayStation Portal uitbrengen. Deze nieuwe editie zou een oledscherm hebben.

Dat claimt de over het algemeen zeer betrouwbare leaker Kepler_L2 op het NeoGAF-forum. In eerste instantie meldde hij alleen dat Sony aan een revisie van het apparaat werkt, maar kort daarna maakte hij duidelijk dat het een oledscherm zou hebben. Meer informatie werd niet gegeven, en Sony heeft op moment van schrijven nog geen officiële aankondiging gedaan.

View post on Instagram
 

De PlayStation Portal

De PlayStation Portal verscheen in 2023 en laat spelers games die ze op de PlayStation 5 hebben of via PlayStation Plus Premium via de cloud spelen streamen naar de Portal-handheld. Op die manier hoeft een televisie niet gebruikt te worden.

De huidige PlayStation Portal heeft een lcd-scherm die games in 1080p kan weergeven. Een oledscherm zorgt over het algemeen voor een scherpere weergave van games en andere media, met betere, realistischere zwartwaarden.

Handheld die games lokaal draait

Tot slot benadrukt Kepler_L2 dat Sony ook werkt aan een PlayStation-handheld die games lokaal kan draaien, in plaats van streamen. Hoe deze handheld zich verhoudt tot het nieuwe Portal-model is niet bekend. Er gaan al langer geruchten over een PlayStation-handheld die in eerste instantie gelijktijdig met de PlayStation 6 moest verschijnen, al zou Sony overwegen die nieuwe console intern uit te stellen. Wat dat voor de nog onbevestigde handheld betekent qua releasedatum, is niet duidelijk.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
De Highlander-reboot komt er aan: check de eerste foto's
Huis

De Highlander-reboot komt er aan: check de eerste foto's

Er wordt al enige tijd gewerkt aan een nieuwe Highlander-film. Hoofdrolspeler Henry Cavill heeft nu de eerste foto's gedeeld van de aankomende reboot.

Op social media deelde Cavill, die de hoofdrol gaat spelen in de nieuwe Highlander, de eerste twee foto's. Het zijn sfeervolle shots - eentje met een kleurrijke achtergrond en de andere in een gotische omgeving - met Cavill zelf in het middelpunt.

"Een fijne eerste blik op Highlander!", zo schrijft Cavill, die bekend is van zijn rollen in Superman en The Witcher. "Het is een flinke reis voor mij geweest, waar ik alles over vertel wanneer de tijd rijp is, maar het is een speciaal moment nu ik dit kan delen. Hopelijk genieten jullie ervan."

View post on Instagram
 

Productieproblemen

De nieuwe Highlander-film werd al vele jaren geleden aangekondigd, maar sinds 2008 kwam de film maar niet van de grond. Ook kwam er uiteindelijk flinke vertraging in de opnames. Tijdens de opnames raakte Cavill namelijk gewond, en moesten deze uitgesteld worden.

Verder bestaat de cast uit grote namen als Russell Crowe, Dave Bautista, Karen Gillan, marisa Abela, Jeremy Irons en Djimon Hounsou. De regie is in handen van Chad Stahelski, bekend van de John Wick-franchise. Het is niet bekend wanneer de film precies in de bioscoop zal draaien.

Over de Highlander-franchise

De eerste Highlander-film verscheen in 1986 en combineert fantasy met actie. De franchise draait om Connor MacLeod, een Schotse 'Highlander' die onsterfelijk is. Alleen door onthoofd te worden kunnen Highlanders sterven, en de bedoeling is dat er maar één Highlander op aarde overblijft.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.