ID.nl logo
Huis

Mozilla werkt aan Firefox OS voor Raspberry Pi

Mozilla werkt aan een volwaardige versie van Firefox OS voor de Raspberry Pi. Het bedrijf is bezig het besturingssysteem te porten naar het domotica-computertje.

Dat liet het bedrijf dit weekend weten tijdens een ontwikkelaarsbijeenkomst.

Virtuele machine

Op dit moment werken de testversies van het besturingssysteem alleen nog maar in een virtuele machine, maar uiteindelijk moet Firefox OS als volwaardig besturingssysteem te downloaden zijn voor de Raspberry Pi.

Aangepaste versie

Firefox OS is nu al een mobiel besturingssysteem voor smartphones, al wordt dat nog niet door veel toestellen ondersteund. De aangepaste versie voor de domotica-apparatuur moet echter ook aanvullende ondersteuning krijgen voor andere functies van de Raspberry Pi, zoals aansturing voor de connectoren en andere accessoires van de Pi. Ook moet Firefox OS voor de Raspberry Pi een ingebouwde mediaspeler krijgen, waardoor het computertje makkelijker als mediacenter te gebruiken is.

Touchscreen

Bovendien heeft de Raspberry Pi Foundation onlangs aangekondigd met een eigen touchscreen te komen voor de hardware, waardoor het goed kan dat het besturingssysteem ook geschikt wordt voor aanraakschermen.

Toekomst

Het is niet duidelijk wanneer het besturingssysteem definitief beschikbaar komt om te downloaden. Waarschijnlijk zal dat ergens volgend jaar zijn, want volgend jaar wil Mozilla nog wat extra evenementen gaat houden om de ontwikkeling ervan te versnellen.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
De Legende van Zelda - 40 jaar-retrospective - Bonuslevel
Huis

De Legende van Zelda - 40 jaar-retrospective - Bonuslevel