ID.nl logo
Zekerheid & gemak

Manager NDS geeft toe hacker in dienst te hebben

Een hooggeplaatst persoon bij NDS, een dochterbedrijf van News Corp, heeft voor de rechter bekend dat hij twee hackers jarenlang in dienst hield ondanks dat hij wist dat ze het beveiligings-systeem van het concurrerende satelliet-netwerkbedrijf DISH Network hadden geïnfiltreerd.Abraham Peled is lid van News Corps managementteam.

Hij besloot om Christopher Tamovsky aan te houden als personeelslid nadat hem door een andere hacker was verteld dat Tamovsky informatie op het internet had gezet waarmee andere hackers het netwerk van concurrent DISH konden kraken om gratis satelliettelevisie te ontvangen.

Peled was er van overtuigd dat Tamovsky zijn hackerdagen definitief achter zich had gelaten en juist vocht tegen internetpiraten. Peled gaf toe dat er altijd een risico is wanneer je (voormalige) hackers in dienst neemt.

NDS levert beveiligingstechnologie voor het satellietnetwerk van News Corp, het bedrijf dat in handen is van mediamagnaat Rupert Murdoch en onder andere eigenaar is van MySpace. NDS ontkent dat het hackers heeft gebruikt om te infiltreren in het netwerk van zijn concurrent.

Tamovsky kreeg van News Corp in 2000 een salaris van $128.000. Aan het einde van dat jaar kreeg hij een bonus van $5.000 omdat hij volgens Peled een "goede technologische bijdrage" had geleverd. De code om het DISH-netwerk te kraken verscheen op het internet in dezelfde maand dat Tamovsky zijn bonus ontving.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
De Legende van Zelda - 40 jaar-retrospective - Bonuslevel
Huis

De Legende van Zelda - 40 jaar-retrospective - Bonuslevel