ID.nl logo
Fossil Q Marshal - De tijd zal het leren
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

Fossil Q Marshal - De tijd zal het leren

Op een eigenaardig moment introduceert het bekende horlogemerk Fossil z’n eerste lijn Android Wear-smartwatches, waaronder de Fossil Q Marshal. Is het modieuze merk in staat om smartwatches interessant te maken voor de massa?

De eerste golf van smartwatches die de afgelopen jaren uit zijn gekomen leverde niet bepaald de opbrengsten op waar tech-bedrijven op hoopte. Intussen hebben grote Androidfabrikanten zoals Lenovo hun plannen voor Android Wear-apparaten op de lange baan geschoven en laat een nieuwe versie van Android Wear te lang op zich wachten. Zelfs de grootste smartwatchfabrikant Apple heeft een koerswijziging moeten doorvoeren en de Apple Watch vooral interessant te maken voor gezondheids- en sportliefhebbers. De enige doelgroep die tot nu toe de toegevoegde waarde van een smartwatch inziet.

Aantrekkelijk merk

De timing van Fossil om z’n eerste Android Wear-smartwatch uit te brengen is vreemd. Desondanks is het een interessante zet. Fossil is in staat een mainstream publiek aan te spreken, een publiek dat techbedrijven als Lenovo, Huawei of zelfs Samsung niet kunnen bereiken.

Het lijkt er op dat Fossil niet zoveel geeft om de sport-aspecten van een wearable. De Fossil Q Marshal heeft geen hartslagmeter of een GPS. Het kan tegen een spatje water (IP68), maar het is geen verstandig idee om met het horloge om te gaan zwemmen, en dat staat los van het feit dat er weinig sport-toevoegingen zijn.

De Google Fit-integratie in Android Wear biedt enige vorm van activiteitsmeting. Maar om eerlijk te zijn ziet de Q Marshal er niet sportief uit. Het horloge oogt juist stijlvol en heeft dezelfde identiteit als de andere horloges die Fossil jaren maakt.

Het horloge heeft een rond LCD-scherm met een doorsnee van 4,5 centimeter. Het horloge 1,4 centimeter dik. Dat maakt hem wel wat lomp. Het fraaie bandje en de ring rondom het scherm maken dat echter weer aardig goed. Aan de rechterkant van het scherm is een knopje geplaatst, dat vermomd is als een kroontje dat we allemaal kennen van klassieke horloges. Het horlogebandje kun je overigens vervangen met een standaard 22mm-bandje.

©PXimport

Platte band

Het horloge ziet er elegant uit en Fossil heeft watchfaces toegevoegd die het uiterlijk complimenteren. Fossil heeft een handige app geïnstalleerd die de hoofdkleuren van het display aanpast, zodat je de kleuren kunt matchen met je kleding. Helaas kan het scherm niet meekomen. Het display is niet volledig rond, maar aan de onderkant horizontaal afgesneden. Een ‘flat tyre display, net als de eerste Moto360-smartwatch van een paar jaar terug.

Het display is niet volledig rond, maar aan de onderkant horizontaal afgesneden: een ‘flat tyre display.

-

De kleurweergave en 320x290-resolutie van het scherm valt mee te leven. Maar wanneer je het scherm al vanuit een kleine hoek bekijkt zien de kleuren er vervaagd uit. Omdat er geen lichtsensor aanwezig is, wordt dit alleen maar erger omdat de helderheid zich niet kan aanpassen aan de lichtomstandigheden. Over het algemeen kan gezegd worden dat de schermkwaliteit ronduit onvoldoende is.

Binnenwerk

De Snapdragon 2100-processor, waar Fossil’s smartwatch op draait, kan zijn taak prima aan. Android Wear reageert vlot. De 360 mAh-batterij is in staat het horloge zo’n anderhalve dag aan de slag te houden, wat niet bijster indrukwekkend is. Opladen gebeurt via een magnetisch schijfje dat je aan de onderkant van de smartwatch plaatst. Helaas gaat het opladen erg langzaam. Je hebt wel een paar uur nodig om het horloge volledig op te laden.

©PXimport

Conclusie

Hoewel Fossil een moedige stap heeft gezet om een Android Wear-smartwatch te fabriceren die echt de elegante identiteit van het merk uitstraalt, kan ik de Q Marshal niet aanbevelen. Op de hardware is teveel beknibbeld: het scherm is horizontaal afgesneden, heeft slechte kijkhoeken en geen lichtsensor. Bovendien heeft Android Wear meer liefde nodig van de ontwikkelaars bij Google.

Ondermaats
Conclusie

Fossil Q Marshal ---------------- **Prijs** € 249,- **Formaat** 4,5 x 2,2 x 1,4 cm **OS** Android Wear 1.5 **Scherm** 1,7 inch LCD (320x290) **Processor** Qualcomm Snapdragon Wear 2100 **Werkgeheugen** 512 MB **Connectiviteit** Wifi, bluetooth **Website** [www.fossil.com](https://www.fossil.com/us/en/products/q-marshal-touchscreen-brown-leather-smartwatch-sku-ftw2106p.html)

Plus- en minpunten
  • Ontwerp
  • Watchfaces
  • Scherm
  • Accuduur
  • Android Wear heeft werk nodig
▼ Volgende artikel
Tweede seizoen van Battlefield 6 is van start
Huis

Tweede seizoen van Battlefield 6 is van start

Het tweede seizoen van Battlefield 6 is na uitstel gisteren van start gegaan.

Het tweede seizoen had eigenlijk op 20 januari van start moeten gaan, maar dat werd vier weken uitgesteld omdat het tweede seizoen nog niet klaar voor release was. Dat is nu blijkbaar wel, en spelers van de shooter kunnen dan ook aan de slag met het tweede seizoen.

Het tweede seizoen bestaat uit drie fases van een maand, die elk nieuwe content met zich meebrengen. De eerste fase heet Extreme Measures en is begonnen. Spelers kunnen aan de slag met een nieuwe multiplayermap genaamd Contaminated, dat geschikt is voor alle gevechtsgroottes. Ook is er een nieuwe tijdelijk beschikbare modus in de vorm van VL-7 Strike, en de battle royale-game Battlefield RedSec krijgt de modi Gauntlet: Altered State en Battle Royale: Synthesis. Ook zijn er nieuwe wapens en gadgets.

View post on X

De tweede fase heet Nightfall en start op 17 maart, en zal onder andere de nieuwe map Hagental Base en nieuwe Nightfall-modus - waarbij het nacht is en het zich dus slecht is - bevatten. Op 14 april begint de derde fase, Hunter / Prey, met een nieuwe gelimiteerde modus genaamd Operation Augur.

Battlefield 6 kwam afgelopen najaar uit voor pc, PlayStation 5 en Xbox Series-consoles en bleek een groot succes. In de eerste drie dagen werden er meer dan zeven miljoen exemplaren van verkocht. Tegelijkertijd kreeg de game concurrentie uit onverwachtse hoek, namelijk van de ook vorig najaar uitgekomen extraction shooter Arc Raiders.

Watch on YouTube
Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Nieuwe Samsung Galaxy S26-teaser laat AI-fotomogelijkheden zien
© Samsung
Huis

Nieuwe Samsung Galaxy S26-teaser laat AI-fotomogelijkheden zien

Samsung geeft alvast een voorproefje van de nieuwe camerafuncties die het volgende week onthult tijdens Galaxy Unpacked. De stap vooruit zit dit keer vooral in de software: foto's en video's bewerken moet veel natuurlijker gaan, simpelweg door in je eigen woorden te zeggen wat je wilt.

Samsung noemt voorbeelden als een foto veranderen van dag naar nacht, een ontbrekend stukje herstellen of meerdere beelden automatisch samenvoegen. In plaats van verschillende apps openen of instellingen zoeken, beschrijf je kort wat je voor ogen hebt en doet de telefooncamera de rest. Vastleggen, aanpassen en delen moeten daardoor meer als één vloeiende handeling aanvoelen.

Ook in uitdagende situaties moet de software een groter deel van het werk overnemen. Denk aan fotograferen bij weinig licht, een sterrenhemel vastleggen of video's met een filmische uitstraling maken. Samsung spreekt wel over een helderder camerasysteem, maar geeft nog geen technische details. Uit alles blijkt dat de nadruk ligt op slimmer bewerken, niet op nieuwe lenzen of sensoren.

Lees ook: Samsung Galaxy S26-teaser richt zich op het privacyscherm

©Samsung

Wanneer wordt de Samsung Galaxy S26-lijn onthuld?

Samsung organiseert op 25 februari de nieuwste editie van het tweejaarlijkse Galaxy Unpacked-evenement. Het kan niet anders dan dat daar de nieuwe Samsung Galaxy S26-lijn wordt onthuld. Vanaf 19.00 uur  's avonds (Nederlandse tijd) weten we meer!

Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube