ID.nl logo
Zekerheid & gemak

Eerste publieke beta Opera 9.6 beschikbaar

De eerste publieke testversie van Opera 9.6 is uit. Het lijkt er sterk op dat de ontwikkelaars goed hebben gekeken naar Google's Chrome. De nieuwe versie heeft een verbeterde rendering-engine en komt met een aantal nieuwe functies.Opera staat op de vierde plaats van meest gebruikte browsers. Ontwikkelaars doen er alles aan om te voorkomen dat de browser door de nieuwe concurrentie van Chrome afzakt naar een vijfde plaats. De betaversie van Chrome is op dit moment nog niet zo populair dat het de positie van Opera bedreigt, maar Opera voelt al wel de hete adem van Chrome in zijn nek.



Versie 9.6 bevat weinig grote aanpassingen. De nieuwe versie heeft een aantal nieuwe functies en ontwikkelaars hebben een aantal bugs die in versie 9.5 zaten gerepareerd. Ontwikkelaars hoefden ook geen grote aanpassingen te doen aan de browser omdat het nog gemakkelijk kan concurreren met nieuwere browsers als Google Chrome. Zo heeft Opera al een aantal versies lang functies die in Chrome plotseling als revolutionair worden gezien, zoals het toevoegen van zoekmachines op websites aan de lijst met zoekmachines van de browser, en het slepen van tabbladen tussen twee vensters zonder dat de content op de webpagina opnieuw moet worden opgehaald.

Andere pluspunten van Opera 9.6 zijn de snelheid van de browser en de goede score in de Acid3-test. In juni scoorde versie 9.5 83 procent. Versie 9.6 scoort 85 procent. De eerste betaversie van Google's Chrome scoort "maar" 79 procent.


Download: www.opera.com

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
De Legende van Zelda - 40 jaar-retrospective - Bonuslevel
Huis

De Legende van Zelda - 40 jaar-retrospective - Bonuslevel