ID.nl logo
Zekerheid & gemak

CeBIT: AMD 780G-chipset biedt gamingmogelijkheden

Gisteren heeft AMD de 780G-chipset officieel aangekondigd. Deze chipset is afgeleid van de succesvolle 790FX maar biedt één groot voordeel: geïntegreerde graphics. Volgens AMD is de grafische core snel genoeg om ook mee te gamen -- en anders kan er gebruik gemaakt worden van CrossFireX.De grafische core van de 780G krijgt de naam Radeon HD 3200, er komt ook een budgetversie (780V)met een Radeon 3100-core. De chipset is bedoeld voor moederborden met Socket AM2+ en een Phenom-processor, al is het ook mogelijk oudere Athlons en Semprons te gebruiken.

De Radeon HD 3200 ondersteunt als eerste chipset in de markt DirectX 10 en een nieuwe techniek met de naam ATI Hybrid Graphics. Deze technologie, die onderdeel uitmaakt van CrossFireX, zorgt ervoor dat de grafische chipset en een ATI-kaart samen de grafische bewerkingen kunnen uitvoeren. Op deze manier kunnen ook zwaardere games op een goedkope manier worden gedraaid. Hybrid Graphics werkt op dit moment door een 780G met een Radeon HD 3400-kaart te combineren. Ook decodeert de Radeon HD 3200 high definition beeldmateriaal, inclusief de h.264- en vc.1-formaten.

De nieuwe chipset biedt verder functies die we al kennen van de 790FX, zoals HyperTransport 3.0 en een pci-express 2.0-bus. De southbridge ondersteunt twaalf usb2.0-poorten, twee usb1.1.-poorten, zes sata2-poorten, esata, high definition audio, een ide-controller en raid 0, 1 en 0+1.

X-bit Labs

▼ Volgende artikel
De beste State of Play ooit! - Power-Up Podcast Special
Huis

De beste State of Play ooit! - Power-Up Podcast Special

Zo! Dat was niet alleen de langste, maar voor velen ook meteen de beste State of Play ooit! Met meer dan 25 titels op het menu stond deze showcase vooral bij Simon dik op z’n buik geschreven. Samen met Martin en Jacco blikt hij terug op (bijna) alles wat voorbij kwam, en duiken ze dieper in onder andere: God of War: Sons of Sparta, Kena: Scars of Kosmora, Castlevania: Belmont’s Curse, Project Windless en natuurlijk de aangekondigde John Wick-game! Benieuwd wat de jongens ervan vonden? Check dan als de wiedeweerga deze speciale extra aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
02:20 Ons oordeel
09:20 Project Windless
11:35 Resident Evil Requiem
13:35 Kena: Scars of Kosmora
19:00 Legacy of Kain: Defiance Remastered / Ascendance
22:45 Yakoh Shinobi Ops
27:25 Dead or Alive
31:45 Control: Resonant
36:05 Beast of Reincarnation
37:15 Neva: Prologue
39:05 Star Wars: Galactic Racer
42:35 Metal Gear Solid Collection 2
45:15 Castlevania: Belmont’s Curse
49:15 Silent Hill: Townfall
52:10 John Wick
54:35 God of War Trilogy Remake
56:35 God of War: Sons of Sparta
01:03:00 Horizon Hunters: Gathering
01:04:45 Onze Reddit-aankondiging
01:06:45 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!

▼ Volgende artikel
Netflix brengt in maart documentaireserie rondom dinosauriërs uit
Huis

Netflix brengt in maart documentaireserie rondom dinosauriërs uit

Netflix komt in maart met een mini-documentairereeks die geheel om dinosauriërs draait. De serie heet simpelweg 'The Dinosaurs'.

In de serie, die in samenwerking met de makers van Our Planet is gemaakt, krijgen kijkers de opkomst en ondergang van de dinosauriërs mee, die met CGI op indrukwekkende wijze tot leven worden gewekt. Kijkers kunnen een groot scala aan dinosauriërs zien, waaronder de befaamde Tyrannosaurus Rex en de Stegosaurus.

De CGI wordt gemaakt door Industrial Light & Magic. Daarbij zullen de afleveringen aan elkaar gepraat worden door Morgan Freedom. Eerder verleende hij zijn stem ook al voor Life on Our Planet. Steven Spielberg - de regisseur van Jurassic Park - is als executive producer aangesteld.

The Dinosaurs zal uit vier afleveringen bestaan, die op 6 maart allemaal aan het aanbod van Netflix worden toegevoegd. Hieronder is een trailer te zien.

Watch on YouTube