ID.nl logo
Review: Samsung Galaxy Tab S4
© Reshift Digital
Huis

Review: Samsung Galaxy Tab S4

Android-tablets als laptopvervanger? Samsung probeert het met de Galaxy Tab S4 nog steeds. Een fysieke homeknop is achterwege gelaten voor dunnere schermranden rond een prachtig super-amoled-display van 10,5 inch (26,7 cm) groot, met een kraakheldere resolutie van 2560 x 1600 pixels. Dit is echt een luxeproduct, en dat uit zich ook in de prijs. Het apparaat is twee keer zo duur als de vergelijkbare Huawei MediaPad M5, en voor het geld kunt u ook een prima laptop kopen. Is het een waardig alternatief?

Pennen en kabels

De Galaxy Tab S4 wordt geleverd met een verbeterde S-Pen, die u gebruikt voor het snel openen van favoriete apps of het maken van aantekeningen. Aardig is dat dit ook werkt als het scherm uit staat. Wilt u snel iets neerpennen, dan hoeft u niet eerst de notitie-app op te zoeken. Wilt u de tablet verder echt voor werk gebruiken, dan is de dure keyboardcover (149,99 euro!) sowieso een must. Om daarna gebruik te maken van de Dex-modus op een extern beeldscherm, is nog een DeX-kabel nodig van zo’n 35 euro, plus eventueel een bluetooth-muis. De tablet volledig ombouwen tot werk-pc loopt dus al snel in de papieren.

Android als Windows

De DeX-modus werkt wel heel eenvoudig. Via de usb-c-naar-hdmi-kabel verandert het scherm van de Tab S4 in een groot aanraakgevoelig vlak, terwijl Android op het beeldscherm een Windows-achtige omgeving aanneemt. Apps kunnen dan naast elkaar draaien in losse vensters; handig voor multitasking. De tablet doet ook dienst als digitaal toetsenbord. Dat werkt alleen lang niet zo vlot als fysieke toetsen. Al met al is met DeX heel aardig te werken, maar het blijft toch een hoop gedoe en veel extra kosten voor wat een laptop in feite beter kan – zeker als we alle kosten bij elkaar optellen.

Conclusie

Premium tablet die het als laptopvervanger nog net niet redt.

Pluspunten
Bouw en specificaties, schitterend scherm.
Minpunten
Duur, nog duurder met – voor zakelijk gebruik onmisbare – accessoires.

Adviesprijs: vanaf € 699,­­–

Voor meer informatie: https://www.samsung.com/nl/tablets/galaxy-tab-s4-t830/SM-T830NZKAPHN/

▼ Volgende artikel
Samsung Galaxy S26-teaser richt zich op het privacyscherm
© Samsung
Huis

Samsung Galaxy S26-teaser richt zich op het privacyscherm

Samsung heeft een nieuwe teaser online gedeeld van de aankomende Samsung Galaxy S26-serie, ditmaal gericht op een nieuwe privacyfunctie.

Zoals al duidelijk was, hebben de aankomende Samsung Galaxy S26-smartphones een functie voor een privacyscherm. Dit is een optie die mensen desgewenst aan kunnen zetten, zodat alleen de persoon die recht voor het scherm gepositioneerd zit of staat de inhoud van het scherm daadwerkelijk goed kan zien. Omstanders kunnen dat niet, waardoor men dus meer privacy heeft wanneer de smartphone bijvoorbeeld in het openbaar vervoer wordt gebruikt.

Als de nieuwe teaser trailer geloofd kan worden, is het privacyscherm aanzetten zo simpel als een knop omzetten - genaamd 'Zero Peeking Privacy' - waardoor de persoon naast de smartphonegebruiker in het filmpje niets meer van het scherm ziet. Als het goed is kunnen gebruikers straks er ook voor kiezen om deze optie automatisch aan te zetten voor specifieke apps of alleen delen van het scherm.

Watch on YouTube

Wanneer wordt de Samsung Galaxy S26-lijn onthuld?

Onlangs bleek al dat Samsung op 25 februari de nieuwste editie van het tweejaarlijkse Galaxy Unpacked-evenement organiseert. Het is zo goed als zeker dat daar de nieuwe Samsung Galaxy S26-lijn wordt onthuld. Om precies te zijn begint het om 19:00 uur Nederlandse tijd - dan zal het evenement, dat in San Francisco wordt gehouden, ook live online te zien zijn.

Over de Samsung Galaxy S26-toestellen

Samsung brengt dit jaar naar verwachting de Galaxy S26, S26+ en S26 Ultra uit. Eind vorig jaar lekten er al foto's van dummyversies van de smartphones op social media, waaruit blijkt dat deze modellen waarschijnlijk een ovaalvormig camera-eiland krijgen, vergelijkbaar met de Galaxy Z Fold-smartphones.

Qua kleuren zouden de nieuwe Galaxy-modellen in Black Shadow, White Shadow, Galactic Blue en Ultraviolet beschikbaar komen. Zoals hierboven al gemeld zal een grote focus ook liggen op de toevoeging van het privacyscherm. Daarnaast ligt de focus op verbeterde camera's en het gebruik van AI bij het schieten van plaatjes, zo bleek onlangs al uit enkele teaservideo's.

▼ Volgende artikel
Sega's hardware-ontwerper Hideki Sato is overleden
Huis

Sega's hardware-ontwerper Hideki Sato is overleden

Hideki Sato, de ontwerper van zo goed als alle spelcomputers van het Japanse bedrijf Sega, is op 77-jarige leeftijd overleden.

Volgens de Japanse X-account Beep21 (via Eurogamer) is dat afgelopen weekend gebeurd. Precieze details over zijn overlijden zijn er niet.

Sato werd ook wel liefkozend de 'vader van Sega-hardware' genoemd. Hij ging in 1971 bij Sega aan de slag en leidde in de jaren negentig de research & development-afdeling binnen Sega. Begin jaren nul was hij kort de directeur van Sega.

Sato en zijn team ontworpen de meeste hardware van Sega, waaronder consoles zoals de Mega Drive en Dreamcast, alsmede de meeste arcademachines van het bedrijf. In 2008 vertrok hij bij Sega.

View post on X

Over Sega als consolebedrijf

Sega kreeg vooral voet in de markt met zijn arcademachines, maar bracht ook spelcomputers uit waarmee het zeker in de jaren negentig van de vorige eeuw veel succes had en geduchte concurrentie voor Nintendo vormde.

Met de komst van PlayStation werd Sega's positie binnen de spelcomputermarkt echter steeds kleiner, en na enkele misstappen bij de release van de Saturn-console, bracht het bedrijf al snel de opvolger uit, de Dreamcast. Hoewel deze console geliefd was onder de fans en nog altijd als een van de betere projecten van het bedrijf wordt gezien, bleek het de allerlaatste spelcomputer van Sega te worden. Sindsdien brengt het bedrijf zijn games naar consoles van Nintendo, Sony en Microsoft en pc.