ID.nl logo
Waarom Apple mogelijk toch weer voor de iPhone X kiest
© Reshift Digital
Huis

Waarom Apple mogelijk toch weer voor de iPhone X kiest

Met de komst van de iPhone XS en zelfs de XR is de iPhone X overbodig geworden. Of toch niet? Apple dacht van wel, maar is van mening veranderd.

Na de aankondiging van de iPhone XR, XS en XS Max in september, besloot Apple om de productie van de iPhone X stop te zetten, slechts een jaar na de lancering ervan. Nu, enkele maanden later, lijkt het erop dat het bedrijf onder leiding van Tim Cook van plan is om deze beslissing terug te draaien. Waarom eigenlijk?

Verkoopcijfers vallen tegen

Ondanks dat de nieuwe toestellen van Apple overwegend lovende beoordelingen kregen, vallen de verkoopcijfers toch lager uit dan verwacht. Als gevolg schroefde het bedrijf de productie van de drie nieuwe iPhones terug, een actie waar toeleveranciers niet blij mee waren. Foxconn kondigde bijvoorbeeld aan drie miljard dollar aan kosten te besparen om de verliezen op te vangen.

Volgens de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal heeft de zwakkere vraag ertoe geleid dat Apple toch weer de productie van de iPhone X wil opstarten. Het bedrijf zou een deal hebben gesloten met Samsung, waarin Apple een bepaald aantal OLED-schermen moet afnemen van het Zuid-Koreaanse conglomeraat. Aanvankelijk dus voor de productie van de X, XS en XS Max. Maar nu de vraag naar de XS en XS Max kleiner is dan voorzien, wil Apple het weer proberen met de iPhone X.

In het artikel van The Wall Street Journal wordt opgemerkt dat Apple waarschijnlijk goedkoper uit is door de productie van de iPhone X op te voeren in plaats van nieuwe modellen te maken, omdat onder meer de benodigde componenten minder duur zijn.

©PXimport

Prijzen gaan omlaag

Of Apple daadwerkelijk dit pad gaat bewandelen, blijft nog de vraag. Het is bijna niet voor te stellen dat het bedrijf geen minder extreme plannen op de plank heeft liggen in het scenario dat de iPhone XS en XS Max-verkopen tegenvallen. Bovendien zou de productie van de iPhone X in januari al neerwaarts zijn bijgesteld doordat ook de verkopen voor dit toestel lager uitvielen dan gedacht.

De Amerikaanse zakenkrant meldt dat Apple mogelijk de prijs van de iPhone XR in Japan gaat verlagen om de verkopen te stimuleren.

Het lijkt erop dat consumenten er nu liever voor kiezen om een goedkopere iPhone 8 aan te schaffen, in plaats van de nieuwe XR, die momenteel vanaf 859 euro te koop is. En dat is niet gek: voor een paar tientjes meer krijg je met de iPhone X een OLED-scherm met hoge resolutie én een geavanceerde dualcam, zo concludeerden wij al in de review van de iPhone XR. Daarnaast heb je ook nog de iPhone 8 Plus, die Apple aanbiedt voor 799 euro. Zo heb je voor minder geld een highres-scherm en meer cameramogelijkheden door zijn twee lenzen.

▼ Volgende artikel
Resident Evil Village en meer titels komen naar PlayStation Plus-gamecatalogus
Huis

Resident Evil Village en meer titels komen naar PlayStation Plus-gamecatalogus

Sony heeft bekendgemaakt welke spellen deze maand aan de gamecatalogus voor PlayStation Plus Extra- en Premium-leden worden toegevoegd, en Resident Evil Village is er een van.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Het lijkt geen toeval dat de game naar de catalogus komt, want eerder bleek al dat Village deze maand ook op Xbox Game Pass verschijnt. Daarbij zal eind februari het negende deel in de reeks, Resident Evil Requiem, uitkomen, dus dit is het ideale moment om nog even het geheugen op te frissen met Village, dat het achtste deel in de horrorfranchise betreft.

Deze games komen op 20 januari naar PS Plus Extra en Premium:

Andere spellen die vanaf 20 januari worden toegevoegd, zijn onder andere Like a Dragon: Infinite Wealth, A Quiet Place; The Road Ahead, de oorspronkelijke Ridge Racer en Art of Rally. Voor de duidelijkheid: de moderne spellen op onderstaande lijst zijn speelbaar voor alle PlayStation Plus Extra- en Premium-leden, de klassieke game is alleen voor Premium-leden bestemd.

  •        Resident Evil Village (PS5 / PS4)

  •        Like a Dragon: Infinite Wealth (PS5 / PS4)

  •        Expeditions: A MudRunner Game (PS5 / PS4)

  •        A Quiet Place: The Road Ahead (PS5 / PS4)

  •        Darkest Dungeon 2 (PS5 / PS4)

  •        The Exit 8 (PS5 / PS4)

  •        Art of Rally (PS5 / PS4)

  •        A Little to the Left (PS5 / PS4)

Deze game komt op 20 januari naar PS Plus Premium:

  • Ridge Racer

Meer informatie over deze games valt te vinden op PlayStation Blog.

View post on X
▼ Volgende artikel
Kratos-acteur voor God of War-televisieserie bekend
Huis

Kratos-acteur voor God of War-televisieserie bekend

Amazon Prime Video en Sony hebben bekendgemaakt wie de rol van hoofdpersonage Kratos in de aankomende God of War-televisieserie gaat spelen. Het gaat om Ryan Hurst.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Hurst is onder andere bekend voor zijn rol als Opie Winston in de serie Sons of Anarchy. Gamers zullen hem wellicht vooral kennen voor een rol die hij al in het spel God of War Ragnarök heeft gespeeld. Daarin vertolkte hij namelijk de rol van Thor, waar hij zelfs een BAFTA-nominatie voor ontving. In de tv-serie zal hij dus niet Thor, maar Kratos zelf spelen.

Er kwam ook een officiële beschrijving van de tv-serie naar buiten. "God of War volgt vader Kratos en zoon Atreus op hun reis om het as van hun vrouw en moeder Faye te verspreiden. Gedurende hun avonturen probeert Kratos zijn zoon te leren om een betere god te zijn, terwijl Atreus probeert van zijn vader een beter mens te maken."

God of War meets God of War Ragnarök

De beschrijving maakt duidelijk dat de tv-serie de laatste twee hoofddelen in de God of War-reeks gaat verfilmen, God of War (2018) en God of War Ragnarök. Die games wisselden de Griekse setting uit de vroegere delen in voor een Noordse mythologische setting, inclusief de aanwezigheid van Noordse goden.

Sony en Amazon kondigden in 2022 aan dat er een tv-serie rondom God of War zou komen. Afgelopen jaar werd ook bekendgemaakt dat er minstens twee seizoenen gemaakt zullen worden. Voordat het zover is, moet natuurlijk het eerste seizoen uitkomen op Amazon Prime Video, maar dat kan nog wel even duren: de opnames gaan waarschijnlijk in februari van start. Frederick E.O. Toye, bekend van onder andere The Boys en Fallout, zal de eerste twee afleveringen regisseren.

Tot slot doen er ook al geruchten de ronde over wie Thor in de tv-serie gaat spelen, aangezien Hurst natuurlijk al de rol van Kratos vertolkt. Dat zal mogelijk Olafur Darri Olafsson worden, een Amerikaans-IJslandse acteur.

View post on X