ID.nl logo
Waarom Apple mogelijk toch weer voor de iPhone X kiest
© Reshift Digital
Huis

Waarom Apple mogelijk toch weer voor de iPhone X kiest

Met de komst van de iPhone XS en zelfs de XR is de iPhone X overbodig geworden. Of toch niet? Apple dacht van wel, maar is van mening veranderd.

Na de aankondiging van de iPhone XR, XS en XS Max in september, besloot Apple om de productie van de iPhone X stop te zetten, slechts een jaar na de lancering ervan. Nu, enkele maanden later, lijkt het erop dat het bedrijf onder leiding van Tim Cook van plan is om deze beslissing terug te draaien. Waarom eigenlijk?

Verkoopcijfers vallen tegen

Ondanks dat de nieuwe toestellen van Apple overwegend lovende beoordelingen kregen, vallen de verkoopcijfers toch lager uit dan verwacht. Als gevolg schroefde het bedrijf de productie van de drie nieuwe iPhones terug, een actie waar toeleveranciers niet blij mee waren. Foxconn kondigde bijvoorbeeld aan drie miljard dollar aan kosten te besparen om de verliezen op te vangen.

Volgens de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal heeft de zwakkere vraag ertoe geleid dat Apple toch weer de productie van de iPhone X wil opstarten. Het bedrijf zou een deal hebben gesloten met Samsung, waarin Apple een bepaald aantal OLED-schermen moet afnemen van het Zuid-Koreaanse conglomeraat. Aanvankelijk dus voor de productie van de X, XS en XS Max. Maar nu de vraag naar de XS en XS Max kleiner is dan voorzien, wil Apple het weer proberen met de iPhone X.

In het artikel van The Wall Street Journal wordt opgemerkt dat Apple waarschijnlijk goedkoper uit is door de productie van de iPhone X op te voeren in plaats van nieuwe modellen te maken, omdat onder meer de benodigde componenten minder duur zijn.

©PXimport

Prijzen gaan omlaag

Of Apple daadwerkelijk dit pad gaat bewandelen, blijft nog de vraag. Het is bijna niet voor te stellen dat het bedrijf geen minder extreme plannen op de plank heeft liggen in het scenario dat de iPhone XS en XS Max-verkopen tegenvallen. Bovendien zou de productie van de iPhone X in januari al neerwaarts zijn bijgesteld doordat ook de verkopen voor dit toestel lager uitvielen dan gedacht.

De Amerikaanse zakenkrant meldt dat Apple mogelijk de prijs van de iPhone XR in Japan gaat verlagen om de verkopen te stimuleren.

Het lijkt erop dat consumenten er nu liever voor kiezen om een goedkopere iPhone 8 aan te schaffen, in plaats van de nieuwe XR, die momenteel vanaf 859 euro te koop is. En dat is niet gek: voor een paar tientjes meer krijg je met de iPhone X een OLED-scherm met hoge resolutie én een geavanceerde dualcam, zo concludeerden wij al in de review van de iPhone XR. Daarnaast heb je ook nog de iPhone 8 Plus, die Apple aanbiedt voor 799 euro. Zo heb je voor minder geld een highres-scherm en meer cameramogelijkheden door zijn twee lenzen.

▼ Volgende artikel
Bloober Team kondigt horrorspel Layers of Fear 3 aan
Huis

Bloober Team kondigt horrorspel Layers of Fear 3 aan

De Poolse ontwikkelaar heeft Layers of Fear 3 aangekondigd, een nieuw deel in diens horrorgamefranchise.

Bloober Team hintte al een tijdje naar een nieuwe aankondiging - er was geruime tijd een timer te zien die afliep naar Valentijnsdag afgelopen weekend. Die timer bleek dus voor Layers of Fear 3 te zijn.

Er is nog geen gameplay van het spel getoond, maar er werd wel een live-action teaserfilmpje online geplaatst waarin een man het gericht 'The Sick Rose' van William Blake voorleest. Meer info over de game werd niet gegeven.

Watch on YouTube

In de eerste Layers of Fear-game uit 2016 besturen spelers een schilder die in een Victoriaans landhuis probeert zijn meesterwerk af te maken, terwijl het landhuis geheimen over zijn verleden onthult. Er kwam een vervolg uit, alsmede een remake uit 2023 die simpelweg 'Layers of Fear' heet en de verhalen van de eerste twee games combineert en nieuw materiaal toevoegt.

Bloober Team heeft de laatste jaren flink aan de weg getimmerd als leverancier van horrorspellen. Naast de Layers of Fear-games heeft het bedrijf ook de remake van Silent Hill 2 gemaakt, alsmede Cronos: The New Dawn, Blair Witch en The Medium. Het bedrijf werkt samen met Konami ook aan een remake van de eerste Silent Hill.

▼ Volgende artikel
Mixen, pureren en hakken? Deze Philips handmixer is dé keukenfavoriet van 2025
© Philips
Huis

Mixen, pureren en hakken? Deze Philips handmixer is dé keukenfavoriet van 2025

De Philips HR3781/20 Handmixer is door consumenten uitgeroepen tot Best Reviewed van het Jaar 2025. En dat is niet zonder reden: deze alleskunner overtuigt in prestaties, gemak en veelzijdigheid - en dat zie je terug in de reviews.

Partnerbijdrage - in samenwerking met Philips

De publieksfavoriet volgens échte gebruikers

De Best Reviewed van het Jaar-award draait niet om mooie verkooppraatjes, maar om ervaringen van mensen die het product echt hebben gebruikt. Op Kieskeurig.nl delen duizenden consumenten hun mening over apparaten, gebaseerd op hoe die in de praktijk bevallen. Die ongefilterde reviews vormen de basis voor de jaarlijkse awards. Alleen producten die consequent goed scoren op gebruiksgemak, prestaties en tevredenheid komen in aanmerking. De Philips HR3781/20 handmixer heeft zich een jaar lang bewezen in keukens door het hele land - en dat leverde hem een plek op als publieksfavoriet van het jaar.

Een mixer die méér kan

De Philips HR3781/20 is geen gewone handmixer. Deze krachtpatser uit de 5000-serie levert 500 watt vermogen, wat bovengemiddeld is in deze productcategorie. Of je nu luchtig beslag mixt, brooddeeg kneedt of een warme soep pureert - dit apparaat draait er zijn hand niet voor om.

Wat de set echt compleet maakt, zijn de meegeleverde accessoires: naast gardes en deeghaken krijg je ook een staafmixer-opzetstuk, een hakmolen én een maatbeker met slimme opbergfunctie. Alles past netjes in elkaar en is makkelijk op te bergen.

Ook aan het gebruiksgemak is gedacht. Dankzij het ergonomische ontwerp ligt de mixer prettig in de hand, en het antispat-ontwerp zorgt ervoor dat je keuken schoon blijft - zelfs bij het mengen van vloeibare ingrediënten. Met vijf snelheden en een turbofunctie pas je de kracht eenvoudig aan je bereiding aan.

©Philips

Waarom gebruikers deze mixer aanraden

Wat gebruikers vooral waarderen aan de Philips HR3781/20, is hoe veelzijdig en compleet hij is. Velen geven aan dat de mixer in korte tijd onmisbaar is geworden. Zo noemt iemand het "een multifunctionele handmixer, niet meer weg te denken uit de keuken door de vele opties en manieren van gebruik." Van beslag kloppen tot soep pureren en groenten hakken: alles werkt soepel, en de opzetstukken klik je eenvoudig vast. Een gebruiker schrijft: "Ik gebruik hem voor simpele dingen zoals beslag maken of slagroom kloppen, maar ook voor soep pureren en groenten hakken. De accessoires werken goed en klikken makkelijk vast."

Ook de krachtige motor maakt indruk: "Zelfs bij het kneden van zwaardere brooddegen houdt hij zich goed staande," merkt een reviewer op. Het antispat-ontwerp valt eveneens in de smaak, met name door de slimme softstartfunctie: "Daardoor zit niet de hele keuken onder de spetters als je begint met mixen." Daarnaast krijgt ook het opbergsysteem veel lof. Zoals iemand opmerkt: "De accessoires klik je gewoon vast in het deksel. Zo ligt er niets los rond en dat bespaart echt veel ruimte."

Al met al is de toon in de reviews overtuigend positief: een krachtige, praktische mixer die aanvoelt alsof je meerdere apparaten in één keer in huis haalt.

©Philips

Een eerlijk oordeel

Natuurlijk is geen enkel apparaat zonder minpunten. Sommige gebruikers vinden het snoer aan de korte kant, wat vooral in keukens met minder gunstig geplaatste stopcontacten wat behelpen kan zijn. Ook wordt genoemd dat de mixer bij langdurig gebruik wat zwaar in de hand kan liggen. En bij heel stevig deeg moet je soms even doorzetten. Toch blijken dit voor de meeste mensen geen dealbreakers. Ze roemen vooral de kracht, veelzijdigheid en het gemak waarmee je de mixer gebruikt én weer opbergt. Daardoor wegen de kleine nadelen niet op tegen de dagelijkse voordelen. Of je nu een fanatieke thuisbakker bent of gewoon een handige hulp zoekt die meerdere apparaten vervangt: de Philips HR3781/20 is een slimme, doordachte keuze - en dat zie je terug in de enthousiaste beoordelingen.

©Philips

De Philips 5000 Series HR3781/20 handmixer

Ontdek hem