ID.nl logo
Huis

Review: Samsung Galaxy S6

De Galaxy S6 is het nieuwste topmodel van Samsung, waarmee het bedrijf probeert om de minpunten van de S5 te laten vergeten. Je krijgt daarom een toestel dat er bijzonder chique uit ziet, maar TouchWiz blijft aanwezig.

De Galaxy-toestellen zagen er altijd wat goedkoop uit, maar Samsung heeft de S6 qua uiterlijk flink onder handen genomen. De aluminium behuizing rondom voelt oerdegelijk aan en de glazen achterkant is een stuk mooier dan het plastic van de S5. Juist door dat glas voelt de S6 breekbaar aan, want een toestel met een glazen achterkant wil je niet laten vallen. Samsung belooft dat het toestel stevig genoeg is om een flinke val te overleven, maar met een toestel van 700 euro gaan we dat niet riskeren.

Lees ook: Samsung opent extra fabriek voor S6 Edge-schermen

S6 beschikt over sterke processor en schitterend scherm

Ook qua hardware is de S6 één van de beste telefoons die je op dit moment kunt krijgen. Ondanks het sterk aanwezige TouchWiz draait de stevige dubbele processor alle apps vrijwel moeiteloos en zonder enige vertraging. Het amoled-scherm van het toestel geeft kleuren schitterend weer, maar heeft wel invloed op de accuduur. Die is redelijk, maar niet meer dan dat.

Professionele camera

En dan is er nog de camera: ondanks de 'slechts' 16 megapixels maakt de camera haarscherpe foto's, maar het zijn vooral de extra opties die de camera zo interessant maken. Zo zit er een diafragma op van f1/1.9 , waarmee je ook in het donker haarscherpe foto's kunt maken. Het toestel doet daarom niet langer onder voor professionele spiegelreflexcamera's.

TouchWiz-software

De TouchWiz-software was voor velen een van de minst succesvolle onderdelen van de Galaxy-toestellen. Bij de S6 zegt Samsung goed te hebben geluisterd naar kritiek van gebruikers, waardoor het toestel minder vol zou moeten staan met zulke apps. Dat is maar deels gelukt. Ook de S6 staan namelijk weer apps waar niet alle gebruikers op zitten te wachten. Bovendien zijn er weer andere apps bijgekomen, zoals OneDrive, Skype en OneNote. Die zijn niet te verwijderen, maar alleen te verbergen. Ze nemen ondertussen nog wel opslagruimte en geheugen in beslag.

Samsung-software

Alhoewel er minder Samsung-apps worden meegeleverd bij de S6, hebben we nog steeds het idee dat we worden verplicht hun apps te gebruiken. De S Planner is nog steeds niet te verwijderen, ook al gebruik je liever een andere agenda. In het notificatiecentrum blijft de S Finder eveneens, ook al vind je de Google-zoekbalk misschien fijner.

Conclusie

De Galaxy S6 is absoluut één van de beste Android-smartphones van dit moment. Met name door zijn kraakheldere scherm, zijn snelle processor en meer dan goede camera is het een toptoestel dat er bovendien bijzonder chique uitziet. Je betaalt daar wel de hoofdprijs voor (prijzen lopen van 699 tot 1,049 euro), maar dan heb je ook wat. Alleen jammer dat TouchWiz nog steeds de boventoon voert.

Pluspunten

Mooi vormgegeven

Snel

Zeer goede camera

Minpunten

TouchWiz nog steeds aanwezig

Duur

Prijs: €699,-

Voor meer informatie: www.samsung.com

▼ Volgende artikel
Nieuwe trailer van Michael Jackson-biopic te zien
Huis

Nieuwe trailer van Michael Jackson-biopic te zien

Er is een nieuwe trailer uitgekomen van Michael, de aankomende biopic rondom wijlen superster Michael Jackson.

Afgelopen najaar kwam al een eerste teaser trailer uit, en nu is de eerste volledige trailer hieronder te zien. Daarin is te zien dat er een blik wordt geworpen op het jonge leven van Michael Jackson, alsmede zijn toenemende populariteit en het begin van zijn carrière als soloartiest na zijn werk bij de Jackson 5.

Over Michael

Michael wordt geregisseerd door Antoine Fuqua (Training Day). Een opmerkelijk feit is dat de rol van Michael Jackson wordt gespeeld door Jaafar Jackson, het neefje van de wijlen artiest. De film draait vanaf 23 april in de bioscoop.

Overigens heeft de studio achter de film al gehint naar de mogelijkheid dat er nog een film rondom Michael Jackson uit zal komen die zich op de latere jaren in het leven van de artiest zal richten. Hier is verder echter nog niets over bekend.

Watch on YouTube
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Nintendo Direct Partner Showcase: hier kijk je om 15:00 uur
Huis

Nintendo Direct Partner Showcase: hier kijk je om 15:00 uur

Gisteren kondigde Nintendo aan dat er vandaag een Nintendo Partner Direct uit wordt gezonden. Deze kan wanneer hij begint in dit bericht worden bekeken.

De livestream begint dus om 15:00 uur Nederlandse tijd, en duurt zo'n dertig minuten. Nintendo zendt de Direct uit op YouTube, en je kunt de stream ook hieronder bekijken.

Watch on YouTube

Over de inhoud is vooralsnog nog niets bekend, maar aangezien het om een Partner Showcase gaat zal de livestream zich richten op Nintendo Switch 2- en Nintendo Switch-games van andere uitgevers en ontwikkelaars dan Nintendo zelf.

Er gingen onlangs al geruchten over de mogelijkheid dat er een Nintendo Direct Partner Showcase zou worden uitgezonden. Die geruchten blijken nu dus te kloppen.

Wat zou er in een nieuwe Partner Direct kunnen zitten?

De vorige Partner Direct werd afgelopen juli uitgezonden. Toen kwamen er games als Star Wars Outlaws, Octopath Traveler 0 en Final Fantasy Tactics voorbij.

Het is niet bekend wat er in een eventuele nieuwe Partner Direct zou kunnen voorkomen, al zijn al genoeg aankomende third-party games bevestigd voor Switch 2, waaronder 007: First Light, The Duskbloods en Elden Ring van FromSoftware, Indiana Jones and the Great Circle en Resident Evil Requiem.

Ook gaan er al geruime tijd geruchten over diverse andere third party-games die mogelijk naar de Switch 2 komen. Onder de games waar geruchten de ronde over doen, vallen Clair Obscur: Expedition 33, Red Read Redemption 2, Final Fantasy 16 en Metaphor: ReFantazio.

Voor de Partner Direct duiken ook nieuwe interessante geruchten op. Zo stelt insider Nate the Hate - die ook het bestaan van de Partner Direct heeft onthuld - dat de Switch 2-versie van Final Fantasy 7: Rebirth getoond gaat worden. Ook heeft hij gezegd dat Black Myth: Wukong naar het platform gaat komen. Anderzijds is er ook een leeftijdsclassificatie opgedoken voor een Hollow Knight Switch 2 Edition (via NintendoEverything) die we mogelijk dus ook gaan zien.

View post on X
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.