ID.nl logo
Nokia heeft 5000 procent groei nodig met Lumia
© Reshift Digital
Huis

Nokia heeft 5000 procent groei nodig met Lumia

Nokia moet zijn verkopen aan Windows Phone-toestellen dit jaar al met 5000 procent laten groeien om alleen al de afname in de omzet aan Symbian-telefoons op te vangen.

Nokia heeft de vraag naar zijn toestellen in een kwartaal tijd met 40 procent zien dalen. Het zijn vooral de Symbian-toestellen die het aan de straatstenen niet kwijt kan en de recent druppelsgewijs op de markt komende smartphones met Windows Phone-besturingssysteem zijn lang niet bij machte op die steile val op te vangen.

Verkopen Lumia moeten val Symbian opvangen

Volgens het marktanalistenbureau ABI Research moet Nokia zijn verkopen aan Lumia-smartphones met 5000 procent opschroeven om de ineenstorting van de verkopen aan Symbian-telefoons te kunnen opvangen en dat al dit jaar. Nokia heeft nu wel beloofd met goedkopere Lumia-toestellen te komen nadat het in mei het vlaggenschip Lumia 900 op de markt heeft gebracht.

De verkopen van de Lumia heeft Nokia nog niet gebracht wat het ervan hoopte. De Finse fabrikant blijft maar reorganiseren en zal opnieuw 10.000 werkplekken wegsnijden. Daarmee komt de totale personeelsreductie sinds het aantreden van de nieuwe ceo Stephen Elop op 40.000.

Nokia wordt ingehaald door mankepoot RIM

“Nokia moet vrezen binnenkort door Research in Motion te worden ingehaald ondanks dat de maker van de BlackBerry 20 procent minder smartphones uit de fabrieken ziet komen", ziet Michael Morgan, analist bij ABI Research. Overigens leggen beide fabrikanten het volledig af tegen Samsung en Apple, die gezamenlijk 90 procent van de winst uit de smartphonemarkt halen. “De vraag is: kan iemand uit de impasse breken om zo een sterke derde in deze markt te worden."

Probleem voor Nokia is ook nog eens dat de grootste groeimarkt van dit moment, China, een nieuw bloederig slagveld voor de Finnen wordt. Nokia was traditioneel goed aanwezig in China, maar de verkopen storten nu in. Naast de lokale spelers ZTE en Huawei ontstaat daardoor een vacuüm, zegt ABI Research, dat een kans biedt voor een van de leveranciers die nu grote moeite heeft met zijn winstgevendheid.

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube