ID.nl logo
Review: BlackBerry KEYone
© Reshift Digital
Huis

Review: BlackBerry KEYone

U hebt inmiddels al vaak gelezen dat het over en uit is voor BlackBerry, en toch blijven er maar nieuwe BlackBerry’s uitkomen. Hoe zit dat nu precies? Het klopt dat BlackBerry zelf inmiddels geen telefoons meer maakt. Alcatel-producent TCL is daarentegen nu verantwoordelijk voor nieuwe toestellen die de BlackBerry-naam mogen dragen.

De KEYone – een Android-smartphone met fysiek toetsenbord – is daar het meest recente voorbeeld van. Puur gekeken naar de specificaties valt op dat de KEYone een relatief dure telefoon is. Zo draait hij op de Snapdragon 625-processor die we ook kennen van de Moto G5 Plus, een middenmoter die ruim de helft minder kost. Spaart u nog even door, dan komen de echte toptoestellen van het moment al in zicht. Maar ja, die hebben allemaal geen fysiek keyboard en de KEYone heeft dat wel. Of dat voor u de extra hoge vraagprijs rechtvaardigt, hangt af van waar u een smartphone het meeste voor gebruikt.

Sneller typen?

De KEYone is namelijk een pure productiviteitstelefoon, een werkpaard voor de zakelijke gebruikers die veel onderweg zijn en constant mailtjes en appjes over en weer schieten. Het toestel is daarvoor uitgerust met de handige BlackBerry Hub-app, waar e-mails en berichten van sociale media in worden ondergebracht. En uiteraard met dat toetsenbord, dat voor veel kopers de voornaamste reden zal zijn om deze telefoon te overwegen. Inmiddels zijn we zó gewend geraakt aan typen op een touchscreen dat het typen op een fysiek keyboard niet per se veel sneller gaat. Dat neemt niet weg dat het toetsenbord goed ontworpen is en lekker wegtikt. Vooral het opstellen van de wat langere mailtjes werkt op deze manier toch wat fijner, u kunt op deze manier immers twee handen tegelijk gebruiken. Maar het toetsenbord heeft ook nog wat andere verborgen trucjes in petto. Door over de toetsen te swipen, scrolt u door sites zonder dat uw hand verder het halve scherm blokkeert. Apps zijn daarnaast te openen door ze aan sneltoetsen te koppelen. Houd bijvoorbeeld A ingedrukt om uw agenda op te roepen of C om de camera te starten. De vingerafdrukscanner zit overigens in de spatiebalk verwerkt. Het is even wennen, maar na een tijdje gaat u al bij al zeer efficiënt te werk.

Lange adem

BlackBerry ontwierp ooit zijn eigen besturingssysteem, maar dat is nooit echt van de grond gekomen. Recente toestellen draaien dan ook ‘gewoon’ op Android. Het merk heeft beveiliging hoog in het vaandel staan en belooft dan ook maandelijkse security-updates uit te brengen. Hoe lang men dat gaat volhouden is nog even afwachten, maar uit de doos draait de KEYone al op Android 7.1.1 met de meest recente security-patch van Google. Een goed teken dus. Tot slot blinkt de telefoon ook uit op het gebied van accuduur. De KEYone hoeft maar eens in de twee à drie dagen aan de lader. In de standby-stand wordt zo goed als geen energie verbruikt, waardoor we het bij minder intensief gebruik zelfs nog wat langer kunnen rekken.

Conclusie 

De meerprijs waard voor wie veel op zijn smartphone werkt.

Pluspunten
Veelzijdig toetsenbord, lange accuduur.
Minpunten
Hoge prijs voor middelmatige specificaties, geen dualsim.

Adviesprijs: € 599,–

Voor meer informatie: www.blackberrymobile.com/

▼ Volgende artikel
The Game Awards 2026 worden in nacht van 10 op 11 december gehouden
Huis

The Game Awards 2026 worden in nacht van 10 op 11 december gehouden

De vorige The Game Awards-uitreiking staat nog vers in het geheugen, maar toch is nu al de datum van de volgende editie aangekondigd. In de nacht van 10 op 11 december wordt The Game Awards weer gehouden.

Dat kondigde presentator en organisator Geoff Keighley deze week aan via social media. In de Verenigde Staten wordt de uitreiking in de avond van 10 december gehouden. Mensen die in Nederland of België via een livestream kijken, kunnen daarvoor zoals gebruikelijk diezelfde nacht opblijven. Meer details over de inhoud zijn er nog niet.

View post on X

Over The Game Awards

The Game Awards is een jaarlijkse show waarin er prijzen worden uitgereikt aan de beste games, ontwikkelaars, uitgevers en personen uit de game-industrie. De awardshow wordt gezien als een van de meest prestigieuze awarduitreikingen binnen de game-industrie. Dat komt mede omdat de genomineerden worden gekozen door een grote groep mensen werkzaam in de gamepers wereldwijd. Clair Obscur: Expedition 33 werd afgelopen december uitgeroepen tot de game van het jaar.

De show staat er echter ook om bekend dat het trailers van allerlei aankomende nieuwe games voor PlayStation, Switch, Xbox en pc bevat, waaronder complete onthullingen van nieuwe games. Zo werden er afgelopen december twee nieuwe Tomb Raider-spellen aangekondigd, alsmede Control Resonant, Divinity, Star Wars: Fate of the Old Republic, Mega Man: Dual Override en Star Wars: Galactic Racer.

De show vorig jaar december was de meest succesvolle editie tot dusver, met meer dan 171 miljoen kijkers wereldwijd. Geoff Keighley, een voormalige gamejournalist, organiseert en presenteert de show. Hij organiseert (meestal rond juni) ook Summer Game Fest en in augustus Gamescom Opening Night Live, shows die ook gevuld zijn met trailers van aankomende games.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Guy Ritchie komt net Amazon Prime-serie Young Sherlock
Huis

Guy Ritchie komt net Amazon Prime-serie Young Sherlock

Guy Ritchie werkt aan een nieuwe serie voor Amazon Prime Video: Young Sherlock. Daar is nu de eerste trailer van uitgebracht.

De serie speelt zich af rond 1870 in Oxford en is gebaseerd op het boek Young Sherlock Holmes van Andy Lane. Zoals de naam al weggeeft draait het om een nog jonge Sherlock Holmes - de speurneus is in deze serie nog maar 19 jaar oud.

De regie is zoals gezegd in handen van Guy Ritchie, de Britse filmmaker die eerder al de Sherlock Holmes-films met Robert Downey Jr. in de titulaire rol maakte. Verder is hij vooral bekend van gangsterfilms als Lock, Stock & Two Smoking Barrels en Snatch.

De rol van Sherlock wordt gespeeld door Hero Fiennes Tiffin, die eerder al in After speelde. Ook Natasha McElhone (Californication, The Truman Show) en Joseph Fiennes - de broer van Ralph Fiennes - hebben rollen.

Young Sherlock staat vanaf 4 maart op Amazon Prime Video. Bekijk hieronder de eerste trailer.

Watch on YouTube
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.