ID.nl logo
Keukentips die het leven makkelijker maken
© Getty Images/iStockphoto
Huis

Keukentips die het leven makkelijker maken

Of je nu heerlijk uitgebreid dineert met je beste vrienden of snel een pizza in de oven opwarmt, het gebeurt allemaal in de keuken. En aangezien we al met al heel wat tijd in die keuken doorbrengen, kun je die tijd maar beter zo efficiënt mogelijk gebruiken. Met deze tips vertellen wij je precies hoe je dat doet.

Cherrytomaatjes in bulk snijden

Op een boterham, door de pasta, op je pizza – cherrytomaatjes maken alles nóg lekkerder. Om grotere hoeveelheden cherrytomaten te snijden, pak je een groot en lekker scherp keukenmes en twee deksels van gelijke afmeting. Leg de tomaatjes tussen de deksels en houd er lichtjes druk op met je hand; niet te veel, anders plet je de tomaatjes. Neem nu het mes en snijd tussen de deksels door. Met een beetje geluk snijd je in één keer alle tomaten netjes in tweeën.

De eiertest

Je hebt vast zo’n handig eierrekje in de koelkast. Enige probleem daarmee is dat je vaak niet meer weet wanneer je die eieren ook alweer hebt gekocht. Gelukkig kun je controleren of eieren nog veilig eetbaar zijn. Vul een kom of pan met ruim water en leg de eieren daar in. Als het ei naar de bodem zinkt en op zijn zijkant blijft liggen, dan heb je een vers ei te pakken. Draait het ei met de punt naar boven, dan is-ie (mits daarna goed gekookt) nog prima eetbaar. Als het ei blijft drijven, zit er echter niks anders op dan ’m weg te gooien.

Groene bananen

Zin in een banaan, maar willen ze niet snel genoeg rijpen? Je kunt bananen snel goed eetbaar maken door ze met schil en al 30 minuten op 150 graden in de oven te leggen.

Aardappeleters

Als je aardappelen in het groot inkoopt, wil het weleens gebeuren dat de piepers al beginnen te spruiten voordat je de helft hebt opgegeten. Leg er de volgende keer eens een groene appel tussen. Je zult zien dat de aardappelen een stuk minder snel gaan spruiten.

©Hobo_018

Mixen met één hand

Mixen en tegelijkertijd ingrediënten toevoegen? Dat lukt alleen als die kom netjes blijft staan. Leg de volgende keer een vochtige doek op het aanrecht en zet de mengkom daar op. Daardoor heeft de kom genoeg grip om netjes te blijven staan.

Pindakaas geschift?

Heb je weleens een pot pindakaas een poosje laten staan? Na een tijdje scheiden de olie en de gemalen pinda’s zich van elkaar. Om dat tegen te gaan, leg je de pot pindakaas ondersteboven in de kast. Voor gebruik draai je de pot om, zodat de olie weer naar boven komt. Het resultaat: heerlijk smeuïge pindakaas.

Kruiden bewaren

Misschien weet je al dat je losse verse kruiden het best in een vochtig stukje keukenpapier kunt bewaren. Maar hoe doe je dat met een heel kruidenplantje? Knip de hele bos kruiden af tot vlak bij de wortel. Zet het bosje vervolgens in een (smal) glas water. Neem nu een plastic zakje en schuif deze met de opening naar beneden over het bosje kruiden. Bind de opening van het zakje dicht met een stukje keukentouw. Nu heb je twee weken lang verse kruiden.

Méér vers geperst sap

Zin in een glaasje verse jus? Leg je sinaasappels vóór het persen 5 tot 10 seconden in de magnetron. Rol ze vervolgens over een hard oppervlak, zoals een snijplank. Je zult zien dat er nu veel meer sap uitkomt.

KEUKENHULPJE Kun je sowieso wel een extra handje in de keuken gebruiken? Ga voor de beste keukenmachines én meer naar Kieskeurig.nl.

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube