Dansende robot moet in bedwang gehouden worden in restaurant

Deze week is een filmpje met een losgeslagen robot viral aan het gaan. Het gaat om een robot in het Haidilao-restaurant te Cupertino, Californië.
De robot in kwestie - een AgiBot X2 - deed een dansje voor de tafel van een klant, maar wist niet van ophouden. Daarbij stond de robot dichtbij de tafel, wat gezien zijn bewegingen gevaarlijk kan zijn met de gerechten en het servies.
In de video is te zien hoe werknemers de dansende robot in bedwang proberen te houden. Een van de werknemers pakt er een telefoon bij - mogelijk om te kijken of de situatie op te lossen was via de instellingen van de robot.
Volgens een woordvoerder van het restaurant (via NBC) was de robot niet defect. "In dit geval werd de robot dichterbij een eettafel gebracht op aanvraag van een klant. Dat is niet de gebruikelijke positie voor de robot. Het gebrek aan ruimte had invloed op de bewegingen gedurende de dans."
Robots komen steeds vaker voor in restaurants. Zo heeft Haidilao een restaurant in Peking waar de robots daadwerkelijk serveren, al was de robot in dit filmpje alleen voor entertainment bedoeld. Maar ook steeds meer andere restaurants experimenteren met robotwerknemers.
