ID.nl logo
Microsoft mixt 3D en virtual reality met nieuwe VR-bril
© Reshift Digital
Huis

Microsoft mixt 3D en virtual reality met nieuwe VR-bril

Microsoft heeft op het eigen evenement in New York een nieuwe VR-bril aangekondigd. Daarmee gaat het direct de strijd aan met Oculus, HTC en Sony, die ook al een eigen platform voor virtual reality hebben. Microsoft richt zich vooral op 3D-editing en en het bouwen van 3D-modellen, al staat de deur naar gaming ook wagenwijd open.

Dat gaat in verschillende stappen. Allereerst kun je een object in het echte leven via een paar simpele stappen in je pc krijgen - en niet als foto, maar als echt 3D-model. Van daaruit kun je het zwaar vernieuwde Paint gebruiken om de modellen aan te passen of om ze te combineren tot driedimensionale stillevens. Lees ook:Dit komt straks in Windows 10 Creators Update (live updates).

3D wordt VR

Die modellen kun je op hun beurt weer gebruiken met de nieuwe VR-brillen die Microsoft op de markt brengt. Met de brillen kun je in je eigen 3D-wereld stappen, gebruikmakend van de modellen die je eerder hebt gemaakt. Zo kun je bijvoorbeeld makkelijk bekijken of een nieuwe stoel in je woonkamer past of niet.

Maar het houdt niet op bij zelfgemaakte modellen. Microsoft heeft partnerafspraken met grote 3D-community's als SketchUp, die je een grote database van modellen laat gebruiken. En als je het echt realistisch wil maken, kun je met de bril een reisje door de wereld maken en in een VR-omgeving bekijken hoe je favoriete stad eruit ziet.

Prijs en beschikbaarheid

De virtual realitybril van Microsoft gaat 299 dollar kosten, beduidend minder dan de Oculus Rift en HTC Vive, en ook goedkoper dan Sony's PlayStation VR. Wanneer de apparaten op de markt komen is nog niet bekend.

▼ Volgende artikel
Dit is het beste verhaal ooit geschreven! - Power-Up Podcast #3
Huis

Dit is het beste verhaal ooit geschreven! - Power-Up Podcast #3

BAM! Nieuwe week, nieuwe PUPcast! Martin & Simon schuiven weer aan om het te hebben over… religie? Jazeker. Want naast al het gamenieuws van deze week moet er natuurlijk ook ruimte zijn voor je wekelijkse portie onzin. Zo bespreken de jongens onder andere nieuws over Bloober’s nieuwe game, de Overwatch reboot en de vertraging van de Steam Machine — maar ook totaal niet-game-gerelateerde onderwerpen zoals religie, de Efteling en (uiteraard) een nieuw hoofdstuk in Simon’s inmiddels legendarische poep-saga. Dus ga er lekker voor zitten (of liggen, staan — whatever floats your boat) en geniet van de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Religiepraat (intro?)
11:40 Simons poepverhaal (deel 247)
15:35 Cadeau voor Simon 20:35 Magazine-teaser
21:40 Nieuwe Bloober Team-game
25:35 Martin speelt Drop Duchy
31:30 Shout-out naar Bonuslevel
33:40 Klein Efteling-verhaal
36:40 Terug naar Dragon Quest VII Reimagined
41:30 Simon en zijn Metal Gear-kleding
43:55 Nioh 3 & Dispatch
46:40 Resident Evil
47:45 Legende Gene Park
52:15 Terug naar Resident Evil
55:55 Martin op de pijnbank
01:00:50 Simon zijn ‘filmsmaak’
01:02:45 Overwatch 3.0
01:09:25 Steam Machine vertraagd
01:11:55 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!

▼ Volgende artikel
Final Fantasy 7 Rebirth verschijnt op 3 juni voor Switch 2
Huis

Final Fantasy 7 Rebirth verschijnt op 3 juni voor Switch 2

Final Fantasy 7 Rebirth, het tweede deel in de Final Fantasy 7 Remake-trilogie, is vanaf 3 juni voor Nintendo Switch 2 verkrijgbaar.

Het eerste deel, Final Fantasy 7 Remake, kwam enkele weken geleden al uit voor Switch 2 en Xbox Series-consoles, nadat de game jarenlang alleen op PlayStation-consoles en later ook pc verkrijgbaar was.

Uitgever Square Enix liet al weten dat het de bedoeling was dat Switch 2 en Xbox Series ook de twee vervolgdelen zouden krijgen - waarvan middelste deel Rebirth al een tijdlang voor PS5 verkrijgbaar is.

Nu is dus officieel de Switch 2-versie van Rebirth uit de doeken gedaan, en is bekendgemaakt dat deze editie op 3 juni uitkomt. Daarbij werden de eerste beelden van het spel op Switch 2 getoond in een trailer.

Watch on YouTube

Over Final Fantasy 7

Final Fantasy 7 is een van de meest geprezen rpg's ooit en kwam in de jaren negentig op de allereerste PlayStation uit. De Remake-trilogie giet deze game in een nieuw jasje, met alle moderne toeters en bellen van dien. De drie games vormen samen het gehele verhaal uit het origineel, al zijn er ook veel wijzigingen aangebracht en is de spelwereld veel groter gemaakt.

Square Enix werkt ondertussen hard aan het derde deel in de trilogie. Behalve dat de ontwikkeling op schema loopt, is daar nog nagenoeg niets over bekend. Wel is duidelijk dat spelers in het slotstuk een luchtschip kunnen gebruiken om zich voort te bewegen door de spelwereld.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.