ID.nl logo
Huis

Wachtwoord wifi-routers Belkin eenvoudig te kraken

Het standaard WPA2-PSK-wachtwoord van verschillende Belkin wifi-routers is relatief eenvoudig te kraken zodat iedere buitenstaander toegang tot het netwerk kan krijgen. Aan de hand van het WAN MAC-adres van de router kan het standaard wachtwoord worden achterhaald.

Op zich is het goed dat fabrikanten van wifi-routers een wachtwoord genereren voor hun klanten. Deze is doorgaans veel veiliger dan als de consument zelf een wachtwoord mag kiezen. Belkin heeft echter het meegeleverde wachwoord bij verschillende routers gebaseerd op het MAC-adres van het apparaat, waardoor deze door kwaadwillenden snel is te achterhalen.

Geen reactie
Het probleem is ontdekt door twee Duitse onderzoekers van de TU Berlijn. Jakob Lell en Jörg Schneider rapporteerden het afgelopen 6 januari al aan Belkin, maar kregen geen reactie. Op 29 oktober hebben ze dit nog een keer bij Belkin aangekaart, maar toen kregen ze weer geen antwoord. Nu hebben ze besloten om het dan maar openbaar te maken, zodat gebruikers zelf hun wachtwoord wijzigen om zich te beschermen.

Modellen
Het probleem doet zich in ieder geval voor bij de volgende modellen:

Belkin Surf N150 Model F7D1301v1
Belkin N900 Model F9K1104v1
Belkin N450 Model F9K1105V2
Belkin N300 Model F7D2301v1

Volgens de onderzoekers kan het zijn dat het zich ook voordoet bij andere apparaten van Belkin. Aangeraden wordt om het WPA2-PSK-wachtwoord van de router meteen te wijzigen.

Lang wachtwoord
Gebruikers wordt aangeraden om een zo lang mogelijk wachtwoord gebruiken. Hoe langer het gekozen wachtwoord is, hoe langer het duurt om deze te kraken. Het standaard WPA2-PSK-wachtwoord van de Belkin-router bestaat uit 8 hexadecimale tekens. Deze is volgens de onderzoekers binnen 9 uur te kraken met een offline brute-force aanval, waarbij gebruik wordt gemaakt van een snelle grafische processor zoals die van de AMD Radeon HD7970.

In de zomer van 2008 is hetzelfde beveiligingsprobleem vastgesteld bij routers van het merk SpeedTouch. Deze had KPN destijds bij tienduizenden klanten afgeleverd.

▼ Volgende artikel
ByteDance gaat AI-videomodel aanpassen na Hollywood-waarschuwingen
© Thitichaya - stock.adobe.com
Huis

ByteDance gaat AI-videomodel aanpassen na Hollywood-waarschuwingen

ByteDance, het bedrijf dat ook eigenaar is van TikTok, heeft beloofd zijn AI-videotool Seedance 2.0 aan te passen nadat verschillende filmstudio's kritiek hebben geuit en zelfs hebben gedreigd met juridische stappen.

Met Seedance 2.0 kunnen gebruikers realistisch ogende video's met bekende acteurs maken. Afgelopen week ging een filmpje viral waarin acteurs Tom Cruise en Brad Pitt bovenop een gebouw vechten. Die video is geheel met AI gemaakt en heeft dus niets van doen met de echte acteurs.

Verschillende filmstudio's hebben hier kritiek op geuit, en The Walt Disney Company eist zelfs (via Axios) dat ByteDance het onmogelijk maakt om auteursrechtelijke personages in Seedance 2.0 te gebruiken. Mensen kunnen immers ook personages uit Disney-, Marvel- en Star Wars-films gebruiken voor de AI-tool. Ook Paramount heeft een brief gestuurd naar Variety.

ByteDance heeft op zijn beurt een statement naar buiten gebracht (via o.a. Reuters en BBC) waarin het claimt dat het de huidige beveiligingsmaatregelen gaat aanscherpen om zo te voorkomen dat gebruikers bestaande personages en acteurs in kunnen zetten. Op welke manier het bedrijf dat precies gaat doen is niet duidelijk.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Nioh 3-bugs maken progressie onmogelijk, Team Ninja werkt aan oplossingen
© Team Ninja
Huis

Nioh 3-bugs maken progressie onmogelijk, Team Ninja werkt aan oplossingen

Het kan zijn dat mensen die recentelijk aan Nioh 3 zijn begonnen geen progressie kunnen boeken vanwege verschillende bugs. Ontwikkelaar Team Ninja heeft aangegeven op de hoogte te zijn van de problemen en aan oplossingen te werken.

Een van de voornaamste problemen licht de ontwikkelaar ook uit op X. Spelers die de zogenaamde Crucible Manifesto voltooien en vervolgens naar de Eternal Rift gaan en daar dialogen van het personage Nekomoto overslaan - door bijvoorbeeld een menu te openen - kunnen daarna de missie niet voltooien. Hierdoor blijven ze dus vastzitten in de game. Ook het starten van een cutscene door bijvoorbeeld aan een Battle Scroll te beginnen, halteert progressie.

Team Ninja zegt dat de bug te vermijden is door dus geen menu’s te openen of tussenfilmpjes in te starten wanneer Nekomoto begint te praten. Wie nu al last heeft van dit probleem moet helaas wachten op de patch waar de ontwikkelaar momenteel aan werkt. Wanneer die uitrolt is nog niet bekend, maar gezien dit probleem op ieder beschikbaar platform optreedt wordt het - als het goed is - ook overal opgelost.

View post on X

Over Nioh 3

In Nioh 3 doen spelers een open veld aan, dat overgenomen is door de zogenaamde Crucible en bomvol yokai - lees: geesten - zit. Je hebt twee gevechtssstijlen om deze monsters mee tegen te gaan: een meer actiegerichte Samurai-stijl en de Ninja-stijl die meer focus legt op snelheid en het gebruiken van speciale aanvallen. Door continu te wisselen tussen deze stijlen moet je deze soulslike kunnen overwinnen - als de code dus geen roet in het eten gooit.