ID.nl logo
Haal meer uit Google Chrome met deze 10 extensies
© Reshift Digital
Huis

Haal meer uit Google Chrome met deze 10 extensies

Om meer uit je browser te halen kun je bij Google Chrome allerhande extensies installeren die het surfen een stuk makkelijker kunnen maken. Maar welke extensies zijn nu echt nuttig? We zetten de 10 handigste 10 Chrome-extensies voor je op een rij.

Geen pop-ups meer met AdBlock Plus

Een van de meest irritante dingen die je overkomt bij het het surfen over het internet, zijn reclame’s die plotseling muziekjes afspelen, banners die zo hard flikkeren dat ze zeer doen aan je ogen en advertorials met tracker die je op het hele web achtervolgen. Om daar vanaf te komen installeer je AdBlock Plus: deze tool blokkeert niet alleen irritante reclames maar beschermt ook je privacy.

De mooiste bladwijzers maak je met Pocket en Instapaper

Wel eens een artikel voorbij zien komen online die je later graag terug wilde lezen? Met Instapaper en Pocket is dat geen enkel probleem. Je kunt artikelen opslaan als bladwijzers en deze ook offline teruglezen. Als je een artikel met je browser hebt bewaard, is deze automatisch ook op al je andere devices beschikbaar. Daar komt bij dat Pocket en Instapaper allebei bijzonder mooi zijn vormgegeven en heel intuïtief werken.

Je eigen tijdschrift met Feedly

Feedly is de grootste voorlopers geweest van alle post-Google Reader RSS feeds. Op Feedly kun je de nieuwste posts van je favoriete websites zonder problemen bijhouden. Je kunt door de leukste content scrollen en door de magazine weergave-optie is het net alsof je door een tijdschrift bladert waarvan je de inhoud zelf hebt samengesteld.  

Lijstjes van Wunderlist

©CIDimport

Ben je iemand die af en toe een schop onder z’n kont nodig heeft en die aan niets toekomt zonder lijstjes? Dan is Wunderlist de app voor jou. Ook deze extensie synct naar al je toestellen. Dat betekent dat je (in theorie) niets meer zou moeten kunnen vergeten, waar je ook aan het werk bent.

Lekker simpel met Minimalist

©CIDimport

Houdt je niet van opsmuk? Installeer dan Minimalist. Het internet staat bol van overbodige content. Als je het aantal indrukken wilt inperken om de rust in je hoofd te bewaren, dan is Minimalist je redder in nood. Het maakt het web makkelijker te gebruiken, kan je Gmail overzichtelijker maken en je Google navigatiebalk weghalen.

Onthoud alles met Lazarus

Deze app zou je alleen al moeten downloaden voor zijn geniale naam, maar wat deze extensie voor je doet is ook erg handig. Het bespaart je behoorlijk wat tijd, want van elk lijstje dat je invult maakt Lazarus een kopie. Heel simpel, maar ook heel handig.

Word wachtwoordmeester met Lastpass

©CIDimport

Ben je online actief, heb je meerdere accounts en vind je veilig surfen belangrijk? Dan ontkom je niet aan sterke, unieke wachtwoorden. Lastpass bewaart deze voor je in een online kluis. Zo kun je voor elke dienst een lekker lang en veilig wachtwoord gebruiken, zonder dat je die vervolgens gelijk weer vergeet.

Kroon jezelf tabbladkoning met The Great Supsender

Ben je ook zo iemand die voor elke nieuwe zoekopdracht een nieuw tabblad opent? Dan is The Great Suspender dé extensie voor jou. Want door al die tabbladen kan je computer wel eens wat langzaam worden. Met een druk op de knop kun je de tabbladen die je op dat moment niet gebruikt ‘pauzeren’. Wil je weer bij de content? Dan klik je op de desbetreffende link in het tabblad en tadaa, je kunt weer verder. Scheelt een hoop extra klikwerk en gezoek.

Bekijk afgeschermde content met Hola

©CIDimport

Kijk je wel eens filmpjes op een buitenlandse site? Dan ben je vast wel eens tegen het probleem aangelopen dat sommige content online alleen wordt aangeboden in bepaalde landen. Met Hola is dat verleden tijd: je kunt hiermee heel makkelijk alle online content gewoon bekijken, zonder gedoe. 

▼ Volgende artikel
Facebook-bedrijf Meta maakt volgens ceo geen verslavende apps meer
© Reshift Digital
Huis

Facebook-bedrijf Meta maakt volgens ceo geen verslavende apps meer

Tijdens een rechtszaak heeft Mark Zuckerberg, de ceo van Facebook- en Instagram-bedrijf Meta, geclaimd dat het bedrijf geen apps meer maakt die verslavend zijn.

In Californië is een civiele rechtszaak gaande tegen socialmediabedrijven. Deze rechtszaak is door een individu - een twintigjarige vrouw die claimt op jonge leeftijd verslaafd is geraakt aan social media - aangespannen. De aanklacht maakt echter onderdeel uit van een grotere zaak waarbij 1600 mensen claimen dat platforms als Meta's Instagram en Google's YouTube bewust verslavend zijn voor de gebruikers.

Daarbij werd ook Zuckerberg deze week aan de tand gevoeld. Hij ontkende tijdens de rechtszaak dat het bedrijf tegenwoordig nog apps maakt die erop gebrand zijn gebruikers zo lang mogelijk aan het scherm gekluisterd te houden.

NOS maakt melding van interne e-mails van Zuckerberg die volgens de aanklager in ieder geval aantonen dat het bedrijf voorheen wel platforms zo verslavend mogelijk maakte. Het doel was voorheen om de tijd dat mensen aan apps van het bedrijf besteedden, te verdubbelen. Zuckerberg heeft aangegeven dat dit inmiddels geen doel meer van het bedrijf is.

Over de rechtszaak

Naast Meta zijn ook de bedrijven achter YouTube, Snapchat en TikTok aangeklaagd. De laatste twee bedrijven hebben echter al een schikking met de betreffende aanklager getroffen. Ze ontkennen schuld, maar geven wel compensatie.

De rechtszaak richt zich naast mogelijke verslavingen aan socialmedia-apps vooral ook op de manier waarop minderjarige gebruikers van deze platforms worden vastgehouden. Meta zou zich volgens de aanklager niet genoeg inzetten om mensen onder de 13 jaar te weren.

De uitkomst van de rechtszaak kan verregaande gevolgen hebben rondom de regulering van social media, en de toon kunnen zetten voor toekomstige rechtszaken rondom hetzelfde onderwerp. Er wordt in steeds meer landen overwogen om social media niet meer voor jongeren beschikbaar te stellen. Eind vorig jaar werd dit in Australië al doorgevoerd, en TikTok gaf vorige maand aan strenger op te gaan treden om zo gebruikers van jonger dan 13 jaar te weren. Ook Zuckerberg gaf tijdens de rechtszaak aan stappen te ondernemen om de jongste leden van de samenleven te weren van zijn platforms.

▼ Volgende artikel
PlayStation sluit de ontwikkelaar van Demon's Souls-remake
Huis

PlayStation sluit de ontwikkelaar van Demon's Souls-remake

Sony PlayStation sluit in maart Bluepoint Games, de studio achter de remake van Demon's Souls.

Dat heeft een woordvoerder van Sony aan Bloomberg bevestigd. Door de sluiting zullen ongeveer zeventig werknemers hun baan verliezen. Volgens de woordvoerder is het besluit om de studio te sluiten genomen na "een recente zakelijke beoordeling."

"Bluepoint Games is een enorm getalenteerd team en hun technische expertise heeft exceptionele ervaringen voor de PlayStation-gemeenschap opgeleverd", zo stelde de woordvoerder. "We bedanken ze voor hun passie, creativiteit en vakmanschap."

Hermen Hulst aan het woord

In een bericht die via ResetEra werd gedeeld, liet PlayStation Studios-baas Hermen Hulst - voorheen van de Amsterdamse studio Guerrilla Games - weten dat het besluit werd genomen vanwege "een toenemende uitdagende industrie-omgeving". Aldus Hulst: "Stijgende ontwikkelkosten, een vertraging in de groei van de industrie, veranderingen in het gedrag van spelers en bredere economische tegenwind maken het moeilijker om games duurzaam te bouwen."

Watch on YouTube

Hulst vervolgt: "Om ons in deze realiteit te navigeren moeten we ons aanpassen en moeten we evolueren. We hebben goed gekeken naar ons bedrijf om er zeker van te zijn dat we hedendaags leveren, terwijl we ook klaar zijn voor de toekomst. Daarom zullen we Bluepoint Games in maart sluiten."

Hij eindigde zijn bericht met het volgende: "Ik weet dat dit moeilijk nieuws is om te horen, maar ik ben zeker van de richting die we hebben gekozen. Creativiteit, innovatie en het bouwen van onvergetelijke ervaringen voor spelers blijven de kern van PlayStation Studios. We hebben een robuuste line-up voor het fiscale jaar 2026, en hebben de komende maanden veel om naar uit te kijken."

Watch on YouTube

Over Bluepoint Games

Bluepoint werd in 2021 overgenomen door Sony Interactive Studio. Daarvoor werkten de bedrijven al veel samen, en de studio stond vooral bekend om hun expertise bij het creëren van remakes en remasters. Denk aan de remake van Demon's Souls die tegelijk uitkwam met de PlayStation 5, maar ook God of War Collection, de remake van Shadow of the Colossus en Uncharted: The Nathan Drake Collection.

Vorig jaar bleek al dat Sony een liveservicegame die ontwikkeld werd door Bluepoint had geannuleerd. Volgens geruchten ging het om een liveservicegame gesitueerd in het God of War-universum.

Sony heeft de afgelopen jaren meer studio's gesloten. In 2024 sloten bijvoorbeeld Firesprite, Firewalk en Neon Koi hun deuren.