ID.nl logo
Zekerheid & gemak

…en dat is vier!

…en dat is vier! toestel heeft een geheel nieuw ontwerp en is voorzien van het nieuwe iOS4- besturingsysteem. Met 9,3 mm is de iPhone 4 iets dunner dan de huidige iPhone 3GS. Volgens Apple-topman Steve Jobs is het daarmee de dunste smartphone ter wereld. Het gewicht is iets toegenomen: 140 gram. De iPhone 4 komt in de kleuren zwart en wit met 16 of 32 GB intern geheugen. Opzienbarend is het 3,5-inch ‘retina’-display, dat een resolutie van 960 x 640 heeft. Dit zorgt voor een dichtheid van 326 pixels per inch, waardoor afzonderlijke pixels niet meer met het menselijk oog te onderscheiden zijn. Het toestel zorgt zelf voor het opschalen van de resolutie van bestaande apps, zodat de applicatiebouwers daar geen omkijken naar hebben. Het scherm is afgedekt met een krasbestendig, gehard glazen oppervlak en het toestel heeft een roestvrijstalen rand die als antenne dient. De nieuwe iPhone bevat Apple’s eigen A4- processor, die we kennen van de iPad. De accuduur is met 40 procent toegenomen, 802.11n wifi wordt nu ondersteund en naast de accelerometer is er nu ook een gyroscoop aanwezig, voor....

x

▼ Volgende artikel
Allereerste Rayman komt mogelijk opnieuw uit
Huis

Allereerste Rayman komt mogelijk opnieuw uit

De allereerste Rayman uit de jaren negentig wordt mogelijk ruim dertig jaar na release opnieuw uitgebracht.

In Australië is er namelijk een leeftijdsclassificatie opgedoken voor een game genaamd 'Rayman 30th Anniversary Edition' voor PlayStation 5 en Nintendo Switch. Dat is opmerkelijk, want een dergelijke editie van de game is nog helemaal niet aangekondigd op moment van schrijven.

De game zou uitgebracht worden door Atari. Hoewel Rayman officieel eigendom is van Ubisoft, brengt Atari wel vaker klassieke games van andere bedrijven opnieuw uit. Denk aan Mortal Kombat: Legacy Kollection. Ook U&I Entertainment - het bedrijf dat diverse fysieke edities van games van zowel Atari als Ubisoft publiceert - zou betrokken zijn bij het project.

Eerdere geruchten rondom Rayman

Er gaan al langer geruchten over de comeback van de Rayman-franchise. Ubisoft gaf in 2024 nog aan de Rayman-franchise te "verkennen", en kort daarna gingen er geruchten over een mogelijke remake van de allereerste game. Mogelijk zijn de plannen rondom Rayman intern bij Ubisoft inmiddels echter al veranderd, aangezien het bedrijf onlangs een forse reorganisatie aankondigde.

De Rayman-franchise

Rayman kwam in 1995 uit op PlayStation, Saturn, pc en Jaguar. De 2D-platformer die werd bedacht door voormalige Ubisoft-topontwikkelaar Michel Ancel staat bekend als een klassieker, waarbij kleurrijke en originele omgevingen gecombineerd worden met uitdagende platformactie. De jaren daarna kwamen er diverse vervolgen uit waarbij de franchise naar drie dimensies overstapote.

In 2011 blies Ubisoft de reeks nieuw leven in met Rayman Origins, waarmee een tekenfilmachtige stijl werd geïntroduceerd en de franchise terugkeerde naar twee dimensies. Twee jaar later werd vervolg Rayman Legends uitgebracht, dat inmiddels al meermaals is uitgebracht.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Streamingdienst SkyShowtime gaat in prijs omhoog
Huis

Streamingdienst SkyShowtime gaat in prijs omhoog

Streamingdienst SkyShowtime heeft een prijsverhoging aangekondigd: alle verschillende abonnementen gaan vanaf 24 februari in prijs omhoog.

Dat heeft het bedrijf afgelopen weekend aangekondigd. Zowel het standaard abonnement met als die zonder reclame gaat met een euro omhoog. De maandprijs van SkyShowtime met reclame gaat van 5,99 euro naar 6,99 euro. Het standaard abonnement zonder reclame gaat van 8,99 euro naar 9,99 euro per maand.

Dan is er nog het Premium-abonnement, dat kijkers content in een 4k-resolutie laat streamen: deze gaat van 11,99 euro naar 13,99 euro per maand. Overigens zijn er ook abonnees die levenslang vijftig procent korting blijven houden. Die korting blijft gelden, maar dan natuurlijk wel voor de nieuwe bedragen.

Over SkyShowtime

SkyShowtime - dat vooralsnog wel in Nederland, maar niet in België beschikbaar is - betreft een streamingdienst met films en series van Paramount+, Showtime, Sky en andere netwerken. Er zijn series als Dexter, The Office, Yellowjackets, Twin Peaks en 1993 op te zien. Qua films zijn er onder andere The Naked Gun, Wicked, Gladiator 2 en The Godfather op te vinden.

In Nederland hebben film- en serieliefhebbers de keuze uit diverse streamingdiensten, waaronder Apple TV, Amazon Prime Video, Disney+ en natuurlijk Netflix. Bijna alle streamingdiensten gooien de prijzen van hun abonnementen om de zoveel tijd omhoog.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.