ID.nl logo
Nieuw op Disney+: beste series en films van juli
© Reshift Digital
Huis

Nieuw op Disney+: beste series en films van juli

Natuurlijk bevat Disney+ álle bekende klassiekers van de wereldberoemde filmstudio. Daarnaast voegt dit populaire streamingplatform iedere maand een verse lading films, series en documentaires aan de almaar uitdijende catalogus toe. Een abonnement kost 8,99 euro per maand. Welke titels komen er in juli online? Dit is er nieuw op Disney+.

Under the Banner of Heaven (seizoen 1)

Op 27 juli verschijnt er een kersverse misdaadserie op het streamingplatform van Disney. Under the Banner of Heaven vertelt het waargebeurde verhaal van een detective uit Utah. Jeb Pyre is fanatiek aanhanger van de mormoonse kerk. Na een dubbele moord op een jonge vrouw en haar dochtertje van vijftien maanden probeert de detective een balans tussen gerechtigheid en zijn geloofsovertuiging te vinden. Het blijkt dat een gerenommeerde familie binnen de christelijke gemeenschap verband houdt met de gruwelijkheden. De zeven afleveringen spelen zich af in de jaren ’80. Jeb Pyre wordt vertolkt door de bekende acteur Andrew Garfield. 

Pistol (seizoen 1)

Met Pistol verschijnt er op 6 juli een serie over de opkomst en ondergang van de Sex Pistols. Hoewel de voormalige punkband uit de jaren ’70 relatief weinig muziek heeft uitgebracht, worden ze als dé grondleggers van de punkbeweging gezien. Het doek viel al na enkele jaren voor de muziekgroep. Onder meer overmatig gebruik van diverse genotsmiddelen lag hieraan ten grondslag. Zo overleed de bassist Sid Vicious op 21-jarige leeftijd aan een overdosis. Kort daarvoor stierf zijn vriendin onder verdachte omstandigheden. 

De lancering van Pistol ligt gevoelig. De serie is namelijk gebaseerd op een boek van bandoprichter Steve Jones, maar zanger John Lydon (oftewel Johnny Rotten) is niet blij met de zes afleveringen. Volgens hem creëert Disney+ van de Sex Pistols een sprookje. Bekijk hieronder alvast de trailer en oordeel zelf!

The Princess

Abonnees kunnen vanaf 1 juli het sprookjesdrama The Princess op Disney+ bewonderen. Het hoofdpersonage heeft een rebels karakter en weigert om te trouwen met prins Julius. Ze vindt hem niet leuk en maakt op liefdesgebied graag haar eigen keuzes. Helaas bepaalt de huidige koning dat de twee alsnog in het huwelijksbootje moeten stappen. De prinses wil dat niet, waarna Julius haar opsluit in een afgelegen toren van het kasteel. 

De bloedmooie prinses draagt een groot geheim met zich mee. Ze beheerst namelijk nogal wat vechtskills, waarbij ze niet schuwt om een zwaard en ketting ter hand te nemen. De wraak zal zoet zijn! Lukt het haar om het koninkrijk te behoeden voor de beoogde troonopvolger Julius? De Amerikaanse actrice Joey King neemt de rol van prinses voor haar rekening.

America The Beautiful

Er belanden geregeld prachtige natuurseries van National Geographic op Disney+. America The Beautiful is hiervan een uitstekend voorbeeld. De zes afleveringen zijn vanaf 4 juli te zien. Zoals de naam al doet vermoeden, zoomt deze docureeks in op de Amerikaanse flora en fauna. Om precies te zijn het noorden. 

Uiteraard komt de zwarte beer voorbij, maar de serie besteedt ook aandacht aan allerlei andere interessante dieren. Denk onder meer aan de wolf, bultrug, uil, slang, poema, adelaar en alligator. Vanzelfsprekend is er hierbij volop aandacht voor de prachtige natuur. Verwacht veel beelden van gebergten, woestijnen, oceanen en rivieren. 

Voor de opnames monteerden de filmmakers zelfs camera’s op straaljagers. Dat resulteerde in indrukwekkende beelden. De afleveringen zijn ingesproken door de voormalig topbasketballer Michael Jordan. 

Aftershock

In de Verenigde Staten krijgen donkere moeders in bepaalde ziekenhuizen nog altijd niet de medische zorg die ze soms zo hard nodig hebben. Hierdoor sterven er op jaarbasis opvallend veel zwarte vrouwen aan de complicaties van een bevalling. De kritische documentaire Aftershock heeft als doel om dat voor eens en altijd te veranderen. Twee mannelijke nabestaanden ontpoppen zich tot activisten, waarbij ze de Amerikaanse autoriteiten proberen wakker te schudden. Aftershock gaat op 19 juli in première.

▼ Volgende artikel
The Elder Scrolls 6 draait op Creation Engine 3
Huis

The Elder Scrolls 6 draait op Creation Engine 3

Het langverwachte The Elder Scrolls 6 draait op de Creation Engine 3, zo heeft Bethesda bevestigd.

Dat liet Bethesda's topman Todd Howard weten in een interview met de Kinda Funny Gamescast. Daarin vertelde hij iets meer over wat spelers van The Elder Scrolls 6 kunnen verwachten, waaronder de engine waarop de game draait.

Het enkele jaren geleden uitgekomen Starfield draaide op de Creation Engine 2, een game-engine die door Bethesda zelf is gemaakt. Nu is dus duidelijk dat Bethesda de Creation Engine 3 heeft gemaakt. "Daar gaan The Elder Scrolls 6 en de games daarna op draaien."

Howard vervolgt: "We hebben een gamestijl waar we heel tevreden mee zijn, en die mensen van ons verwachten. Er valt nog veel te innoveren, zodat wanneer je in een spelwereld stapt, het voelt alsof je het echt voor de eerste keer meemaakt. Ik denk dat we blij zijn met de richting waarin we opgaan. Dat is wat ik kan zeggen."

Watch on YouTube

Wachten op The Elder Scrolls 6

The Elder Scrolls 6 werd in 2018 aangekondigd met een korte teaser, maar sindsdien is er geen concrete informatie over de game gegeven - behalve dan dat het spel nog geruime tijd op zich laat wachten.

Howard gaf in het nieuwe interview zelf ook aan dat de game te vroeg is aangekondigd. Als het aan hem ligt, worden games zelfs niet aangekondigd en komen ze zomaar opeens uit. Ondanks dat zal Bethesda binnenkort een belangrijke mijlpaal tijdens de ontwikkeling behalen, dus het lijkt er op dat de ontwikkeling voorspoedig loopt.

Over The Elder Scrolls

In de The Elder Scrolls-games verkennen spelers een fantasievolle wereld. Men maakt zelf een personage aan en gaat op avontuur, waarbij men buiten het hoofdverhaal zelf op zoek gaat naar allerlei zijmissies. De games staan er om bekend dat spelers in principe hun eigen avontuur creëren, en dat men min of meer alles kan doen - waaronder het doden van belangrijke personages.

Watch on YouTube

Het vorige deel in de reeks, The Elder Scrolls 5: Skyrim, verscheen in 2011. Dat betekent dus dat het al vijftien jaar geleden is dat er een nieuw deel in de franchise uit is gekomen. Skyrim bleek een groot succes en is op talloze consoles en pc uitgekomen. Vorig jaar is wel The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered uitgekomen op moderne consoles en pc.

En Starfield dan?

Tijdens het interview praatte Howard overigens ook over de toekomstplannen van het in 2023 uitgekomen Starfield, een soort 'The Elder Scrolls in de ruimte'. Er gaan al geruime tijd geruchten dat de game een forse update krijgt en dat het ook op PlayStation 5 uitkomt naast de Xbox- en pc-versies.

Howard liet tijdens het interview weten dat de update het spel niet verandert in 'Starfield 2.0', maar dat mensen die de game al tof vonden, de update ook gaan waarderen. Volgens Howard zal er binnenkort meer over bekendgemaakt worden.

▼ Volgende artikel
Google Pixel 10a-smartphone kost 549 euro
Huis

Google Pixel 10a-smartphone kost 549 euro

Google heeft de Pixel 10a volledig uit de doeken gedaan, een nieuwe smartphone voor de prijs van 549 euro.

De nieuwe smartphone werd eerder deze maand al getoond, maar nu zijn alle details bekendgemaakt. De Pixel 10a is nagenoeg gelijk aan de Pixel 9a, al wordt hij sneller draadloos opgeladen en is hij ook iets kleiner. Dat laatste komt door de dunnere schermbezels, want het formaat van het scherm blijft wel 6,3".

Het scherm zal ook iets feller worden, met een maximale helderheid van 3000cd/m², ten opzichte van de Pixel 9a die een maximale helderheid van 2700cd/m² aan. De Pixel 10a wordt daarnaast beschermd door Gorilla Glass 7i.

View post on X

Zoals gezegd kan de Pixel 10a sneller draadloos opladen met een maximaal vermogen van 10W (in plaats van 7,5W). De accucapaciteit blijft met 5100mAh gelijk. Verder draait de Pixel 10a op Android 16.

De Pixel 10a oogt verder nagenoeg hetzelfde als de Pixel 9a. Het frame is daarbij gemaakt van 100 procent gerecycled aluminium, 81 procent gerecycled plastic en gerecycled koper, goud, kobalt en wolfraam.

De Pixel 10a is vanaf 5 maart beschikbaar, al kan hij nu al gereserveerd worden. Zoals gezegd luidt de adviesprijs 549 euro - althans, voor de variant met 128 GB aan opslagruimte. Er is ook een model met 256 GB die 649 euro kost. Meer informatie is op de website van Google te vinden.