ID.nl logo
Spotify met browser-app?
© Andreas Prott - stock.adobe.com
Huis

Spotify met browser-app?

Waarschijnlijk komt Spotify met een browser-app, zodat de nu bestaande destkop-app niet langer nodig is. Met deze app ben je beter instaat om nieuwe muziek te ontdekken. Ook is er sprake van dat de abonnementsprijs voor de mobiele Spotify-app wordt verlaagd.

Het gerucht van een browser-app die de huidige Spotify-apllicatie moet vervangen (of er naast werkt), lijkt niet onwaarschijnlijk. Hoewel er eerder dit jaar een nieuwe Spotify app voor de iPad uitkwam en de app voor Android werd vernieuwd, wordt er aan de desktop-versie vrij weinig gesleuteld. Ook ziet Spotify wel brood in het web, want na de Facebook-app is het gebruik van Spotify omhoog geschoten. In slechts zes weken tijd verdubbelde het dagelijkse bezoek bijna. Voor de samenwerking met Facebook waren er 1,33 miljoen dagelijkse bezoekers en momenteel staat de teller al op 7,7 miljoen waarvan 4 miljoen iedere maand 5 of 10 dollar betaalt voor een advertentievrij Spotify. Ook concurrerende streaming muziekdiensten als Sony Music Unlimited en Deezer gebruiken een web-app.

Geen verplichte koppeling Facebook

Onlangs werd nog bekend dat Nederlandse gebruikers van Spotify niet meer een Facebook-account nodig hebben om van Spotify gebruik te maken. Eerder werd die koppeling al afgeschaft in de VS en Duitsland nadat er hevig tegen de gedwongen koppeling is  geprotesteerd. Het feit dat je straks Spotify ook niet meer zou hoeven downloaden maar direct vanuit de browser kunt gebruiken, zal mogelijk voor nog meer abonnees zorgen.

Nieuwe muziek ontdekken

Naast het feit dat je al kunt zien waar je vrienden naar luisteren, wordt het je  in de nieuwe versie ook makkelijk gemaakt om je te abonneren op de afspeellijsten van mensen die niet tot je vriendenkring behoren, maar wel van muziek houden die in jouw straatje past. Spotify zal dergelijke personen dan aanraden. Ook valt te denken aan de afspeellijsten van beroemdheden, dj’s en muzikanten.

Pandora

Door met een web-versie te komen waarmee je beter in staat bent om nieuwe muziek te ontdekken, gaat Spotify nog meer de concurrentie aan met de muziekdienst Pandora (alleen voor de VS) die ook als browser-versie bestaat. Pandora zag zijn aandelenkoers al dalen door het nieuws dat Apple mogelijk ook met internetradio gaat komen. Extra concurrentie van Spotify zal die koers ook geen goed doen.

▼ Volgende artikel
Sega's hardware-ontwerper Hideki Sato is overleden
Huis

Sega's hardware-ontwerper Hideki Sato is overleden

Hideki Sato, de ontwerper van zo goed als alle spelcomputers van het Japanse bedrijf Sega, is op 77-jarige leeftijd overleden.

Volgens de Japanse X-account Beep21 (via Eurogamer) is dat afgelopen weekend gebeurd. Precieze details over zijn overlijden zijn er niet.

Sato werd ook wel liefkozend de 'vader van Sega-hardware' genoemd. Hij ging in 1971 bij Sega aan de slag en leidde in de jaren negentig de research & development-afdeling binnen Sega. Begin jaren nul was hij kort de directeur van Sega.

Sato en zijn team ontworpen de meeste hardware van Sega, waaronder consoles zoals de Mega Drive en Dreamcast, alsmede de meeste arcademachines van het bedrijf. In 2008 vertrok hij bij Sega.

View post on X

Over Sega als consolebedrijf

Sega kreeg vooral voet in de markt met zijn arcademachines, maar bracht ook spelcomputers uit waarmee het zeker in de jaren negentig van de vorige eeuw veel succes had en geduchte concurrentie voor Nintendo vormde.

Met de komst van PlayStation werd Sega's positie binnen de spelcomputermarkt echter steeds kleiner, en na enkele misstappen bij de release van de Saturn-console, bracht het bedrijf al snel de opvolger uit, de Dreamcast. Hoewel deze console geliefd was onder de fans en nog altijd als een van de betere projecten van het bedrijf wordt gezien, bleek het de allerlaatste spelcomputer van Sega te worden. Sindsdien brengt het bedrijf zijn games naar consoles van Nintendo, Sony en Microsoft en pc.

▼ Volgende artikel
Logan Paul verkoopt duurste Pokémon-kaart ooit voor 16,5 miljoen dollar
Huis

Logan Paul verkoopt duurste Pokémon-kaart ooit voor 16,5 miljoen dollar

Worstelaar en influencer Logan Paul heeft zijn zeldzame Pikachu Illustrator-Pokémon-kaart verkocht voor 16,49 miljoen dollar.

De kaart werd in 1998 uitgereikt aan winnaars van een tekenwedstrijd georganiseerd door Coro Coro, een Japans mangamagazine. De kaart is zo’n 40 keer gedrukt en is nooit in winkels verkocht, waardoor deze al snel veel geld waard was. Ook werd de art gemaakt door Atsuko Nishida, de artiest die de eerste ontwerpen van Pikachu maakte, en heeft de Pikachu Illustrator-kaart in kwestie een PSA 10-beoordeling. Dat is de hoogste beoordeling van de toestand van Pokémon-kaarten.

View post on Instagram
 

Verkocht tijdens veiling

In 2021 kocht Logan Paul de kaart voor 5,28 miljoen dollar, waardoor het meteen de duurste Pokémon-kaart ooit werd. Ook liet hij een ketting en hoes van zo’n 70.000 dollar maken, die hij droeg tijdens verschillende worstelwedstrijden.

De Pikachu Illustrator-kaart werd verkocht via een veiling, die tussen 4 januari en 14 februari liep. Met een openingsbod van 500.000 euro liep het bedrag uiteindelijk op tot zo’n 16,5 miljoen dollar, waarna Guinness World Records bevestigde dat het wederom om de duurste Pokémon-kaart ooit gaat. De nieuwe eigenaar van de kaart is niet bekend.

View post on Instagram