ID.nl logo
Spotify met browser-app?
© Andreas Prott - stock.adobe.com
Huis

Spotify met browser-app?

Waarschijnlijk komt Spotify met een browser-app, zodat de nu bestaande destkop-app niet langer nodig is. Met deze app ben je beter instaat om nieuwe muziek te ontdekken. Ook is er sprake van dat de abonnementsprijs voor de mobiele Spotify-app wordt verlaagd.

Het gerucht van een browser-app die de huidige Spotify-apllicatie moet vervangen (of er naast werkt), lijkt niet onwaarschijnlijk. Hoewel er eerder dit jaar een nieuwe Spotify app voor de iPad uitkwam en de app voor Android werd vernieuwd, wordt er aan de desktop-versie vrij weinig gesleuteld. Ook ziet Spotify wel brood in het web, want na de Facebook-app is het gebruik van Spotify omhoog geschoten. In slechts zes weken tijd verdubbelde het dagelijkse bezoek bijna. Voor de samenwerking met Facebook waren er 1,33 miljoen dagelijkse bezoekers en momenteel staat de teller al op 7,7 miljoen waarvan 4 miljoen iedere maand 5 of 10 dollar betaalt voor een advertentievrij Spotify. Ook concurrerende streaming muziekdiensten als Sony Music Unlimited en Deezer gebruiken een web-app.

Geen verplichte koppeling Facebook

Onlangs werd nog bekend dat Nederlandse gebruikers van Spotify niet meer een Facebook-account nodig hebben om van Spotify gebruik te maken. Eerder werd die koppeling al afgeschaft in de VS en Duitsland nadat er hevig tegen de gedwongen koppeling is  geprotesteerd. Het feit dat je straks Spotify ook niet meer zou hoeven downloaden maar direct vanuit de browser kunt gebruiken, zal mogelijk voor nog meer abonnees zorgen.

Nieuwe muziek ontdekken

Naast het feit dat je al kunt zien waar je vrienden naar luisteren, wordt het je  in de nieuwe versie ook makkelijk gemaakt om je te abonneren op de afspeellijsten van mensen die niet tot je vriendenkring behoren, maar wel van muziek houden die in jouw straatje past. Spotify zal dergelijke personen dan aanraden. Ook valt te denken aan de afspeellijsten van beroemdheden, dj’s en muzikanten.

Pandora

Door met een web-versie te komen waarmee je beter in staat bent om nieuwe muziek te ontdekken, gaat Spotify nog meer de concurrentie aan met de muziekdienst Pandora (alleen voor de VS) die ook als browser-versie bestaat. Pandora zag zijn aandelenkoers al dalen door het nieuws dat Apple mogelijk ook met internetradio gaat komen. Extra concurrentie van Spotify zal die koers ook geen goed doen.

▼ Volgende artikel
Wanneer komt Zootopia 2 naar Disney+?
© Disney
Huis

Wanneer komt Zootopia 2 naar Disney+?

Vanaf vandaag is Zootopia 2 digitaal te bekijken als je de film koopt of huurt op verschillende platformen, en een Disney+-release laat waarschijnlijk niet al te lang op zich wachten.

De meest recente film van Disney Animation kwam op 26 november uit in de bioscoop. Hoewel je in Nederland nog een voorstelling kunt bijwonen, is Zootopia 2 inmiddels ook digitaal te huren of kopen, zodat je de film thuis op de bank, in bed of op het dak kunt kijken - waar je maar zin in hebt. Dit kost je op Pathé Thuis bijvoorbeeld 14,99 euro. Dvd’s, blu-rays en 4k-schijfjes van de film zijn vanaf 3 maart verkrijgbaar.

Maar goed, voor de prijs van een dvd of de digitale versie scoor je ook een maandje Disney+, al is Zootopia 2 dus nog niet beschikbaar op de streamingdienst. Disney houdt geen specifiek stramien aan met het overhevelen van bioscoopfilms naar het platform, maar we verwachten dat de film ook ergens begin maart op Disney+ te kijken is.

Watch on YouTube

De meest recente blockbuster van Disney die op de streamingdienst is verschenen, is Tron: Ares. Die film kwam op 10 oktober uit, en werd op 7 januari beschikbaar op Disney+. Ongeveer drie maanden na de release dus, en samenhangend met het moment dat ook de dvd’s in de schappen lagen - dat was op 6 januari. 

Het is te verwachten dat Disney een vergelijkbaar schema aanhoudt met Zootopia 2, al is het benoemen waard dat de Disney Animation-film een gigantisch succes is in de bioscoop. De film is inmiddels de meest opbrengende Amerikaanse animatiefilm ooit geworden, met een geschatte 1,76 miljard dollar aan inkomsten - via The Wall Street Journal. Tron: Ares was dit - met een geschatte wereldwijde opbrengst van 142 miljoen dollar - allerminst. Wellicht wacht de House of Mouse dus nog iets langer met de Disney+-release van hun kaskraker.

▼ Volgende artikel
Microsoft gaat grote datacenters bouwen in Amsterdam
© AdobeStock
Huis

Microsoft gaat grote datacenters bouwen in Amsterdam

Microsoft heeft toestemming gekregen om in Amsterdam drie grote datacenters te bouwen. Dat is opvallend, omdat dergelijke grote gebouwen met dit doel eigenlijk niet mogen in de stad.

In Nederland hebben we strenge wetten rondom de bouw van grote datacenters. De drie gebouwen van elk 85 meter hoog die Microsoft in Amsterdam gaat bouwen, verbruiken samen ongeveer evenveel stroom als een stad als Haarlem.

Regels omzeilen

Dergelijke datacenters van dit formaat mogen eigenlijk alleen nog maar in Eemshaven en Wieringermeer gebouwd worden. Microsoft heeft deze regels omzeild door de de gebouwen hoog te maken in plaats van breed, waardoor de oppervlakte per gebouw niet boven de tien hectare uitkomt

Ook het opsplitsen in drie gebouwen is expres gedaan. Elke toren zal 26 MW gebruiken. We noemen een gebouw een hyperscaler-datacenter wanneer deze 70 MW of meer gebruikt. De drie losse torens komen daar niet aan, waardoor de provincie Noord-Holland de gebouwen niet als hyperscalers ziet.

De komst van datacenters an sich levert veel kritiek op in dit land, mede door het forse stroomverbruik dat druk legt op het stroomnet. Ook het feit dat Microsoft als Amerikaans bedrijf nog meer datacenters in handen krijgt in Nederland, is omstreden.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.