Review: Huawei Watch 2
Ronde interface
Wie ervaring heeft met Android Wear 1.x-horloges zal beamen dat de interface niet bepaald overzichtelijk was. Als gebruiker moest je heel veel swipen tussen verschillende schermen, waardoor het overzicht ontbrak. Daarnaast was het niet mogelijk om apps stand-alone op de horloges te installeren, er was altijd een bluetoothverbinding met de telefoon nodig om alle functionaliteit beschikbaar te hebben. Android Wear 2.0 pakt deze tekortkomingen aan. Google zet in op een overzichtelijkere ‘ronde’ interface die aansluit bij de ronde schermen van de meeste horloges. Door middel van een horlogekroon of een draairing rond het scherm is het makkelijk om door de in een cirkel gesorteerde pictogrammen en opties te navigeren. Daarnaast is het nu dus ook mogelijk om third party-apps op de horloges te installeren. Rent u graag met Nike+ of fiets u het liefst met Strava? Installeer de app op het horloge en u kun gaan sporten zonder uw telefoon mee te nemen.
(Klassiek) klokje
Een aantal smartwatches dat in eerste instantie met Android Wear 1 werd geleverd krijgt een update naar de nieuwe software, maar Huawei’s nieuwe Watch 2 is er specifiek voor ontworpen. Het horloge heeft een rond scherm en is beschikbaar in een chique ‘Classic’-versie en een wat stoerdere standaardvariant. De Watch 2 is, voor wie dat wil, bovendien verkrijgbaar met 4G, waardoor het onder alle omstandigheden met internet verbonden kan blijven, en u er bovendien stand-alone mee kunt bellen.
In de praktijk blijkt Android Wear 2 samen met de Huawei Watch 2 een prettige combinatie. Het ontvangen van notificaties, lezen van berichten en sturen van korte reacties werkt snel en intuïtief. Het ronde amoled-scherm is helder en kleurrijk en dankzij een ingebouwde lichtsensor past de helderheid zich automatisch aan.
Voor sporters
De Huawei Watch 2 is een allround smartwatch, maar is daarbij vooral gericht op sporters. Het klokje is stof- en waterdicht en dankzij ingebouwde hartslag- en acceleratiemeters en gps kan het horloge prima autonoom als fitnesstracker gebruikt worden. Huawei levert bovendien een vrij uitgebreide eigen fitness-app, die direct via een van de twee knoppen op het klokje beschikbaar is. Zoals gezegd staat het u echter vrij om andere sport-apps te installeren. De reguliere versie die wij testten blijkt prima voor allround gebruik. De werkduur op de accu is iets minder dan twee volledige dagen, om de dag (of nacht) opladen is dus een must. Een klein minpuntje is dat wij de versie die wij testten niet écht fraai vinden. Het horloge is nogal dik en de kunststof horlogeband oogt erg ‘plastic’. Hecht u aan een stijlvol uiterlijk, dan is de Classic-variant daarom wellicht een betere keuze.
Conclusie
Prima allround smartwatch, met speciale aandacht voor sports-tracking.
Pluspunten
Water- en stofdicht, overzichtelijke interface, native apps, sportfuncties.
Minpunten
Design van standaardversie niet verfijnd.
Adviesprijs: € 329,– / € 379,– (4G)
Voor meer informatie: www.huawei.com



