ID.nl logo
Nieuws

3 redenen waarom je liever een Android-vlaggenschip koopt dan een iPhone

Ben je toe aan een nieuwe smartphone en ben je bereid om flink in de buidel te tasten? Dan is een vlaggenschip voor jou weggelegd. Als je kiest tussen een nieuwe iPhone of Android-vlaggenschip, kun je beter voor de laatste optie gaan. Wij geven je 3 redenen waarom.

©PXimport

De een springt een gat in de lucht als hij een nieuwe mobiele telefoon mag uitzoeken. De ander heeft er een gruwelijke hekel aan. En met het grote aantal nieuwe toestellen dat iedere maand op de markt verschijnt, is het uitkiezen van een nieuwe smartphone tegenwoordig moeilijker dan ooit. Zelfs als je duidelijk voor ogen hebt in welke prijsklasse je het moet zoeken.

Aan de bovenkant van de markt vinden we Apple. Maar ook Samsung, Huawei, LG en Motorola zijn hier actief. Ieder vlaggenschip heeft zijn voor- en nadelen. Als je echter tussen een iPhone of Android-vlaggenschip twijfelt, dan is de keuze in onze ogen snel gemaakt: dan zouden wij voor een Android-telefoon kiezen. Waarom? Om 3 goede redenen.

1. Geheugenuitbreiding

Opslagcapaciteit is een schaars goed. Tenminste, wel bij Apple. Als je een iPhone koopt moet je van tevoren goed nadenken over hoeveel geheugen je nodig denkt te hebben. En aangezien we geen glazen bol hebben die onze toekomst laat zien, is deze vraag bijna niet te beantwoorden. Wat als je bijvoorbeeld ineens papa of mama wordt van een kleine en je alles op camera wil vastleggen? Of wat als updates voor het besturingssysteem zo groot worden dat je geen ruimte meer hebt om ze te installeren? Dan zou je willen dat je het geheugen kon uitbreiden.

Bij Android-telefoons is dat geen probleem. Op een enkele uitzondering na breid je de opslagcapaciteit eenvoudig uit met een microSD-kaart. Je hoeft dus niet bang te zijn dat je vroeg of laat geen ruimte meer hebt voor nieuwe foto’s en video’s als je de Samsung Galaxy S8 koopt. Zelfs na 10 jaar durft Apple het nog steeds niet aan om haar klanten de optie voor uitbreidbaar geheugen te bieden. Een belangrijk onderscheidend vermogen van Android-telefoons ten opzichte van iPhones.

Aantrekkelijker prijskaartje

Heb je de nieuwste iPhones van Apple gezien? Vooral de iPhone X is een pareltje om naar te kijken. Naast een opvallend ontwerp -sommigen noemen het een controversieel design- en bijzondere features, heeft hij nog iets: een schrikbarend hoge adviesprijs. Heb je de prijzen gezien van Apple’s nieuwste vlaggenschip? Het instapmodel kost maar liefst 1.159 euro. En dan krijg je slechts 64 GB intern geheugen. Voor extra opslagruimte moet je maar liefst 1.329 euro ophoesten. Voor Jan met de pet onbetaalbaar.

Fabrikanten die Android-telefoons op de markt brengen houden er niet zo’n buitensporig prijsbeleid op na. Het klopt dat sommige Android-vlaggenschepen behoorlijk prijzig zijn bij de introductie, maar ze kunnen niet tippen aan Apple. Neem bijvoorbeeld de Huawei P10 prijzen. In februari kostte het vlaggenschip nog 599 euro. Inmiddels haal je hem voor minder dan 500 euro in huis. Probeer Apple maar eens te betrappen op dergelijke praktijken.

Customizen

Customizing is tegenwoordig het magische woord waar niemand omheen kan. Een smartphone uitkiezen op alleen het ontwerp is niet voldoende om je te onderscheiden van de massa. Een opvallende beschermhoes is minstens net zo belangrijk. Bij Android-telefoons kun je niet alleen de buitenkant pimpen, maar ook de user interface. En dan bedoelen we niet de volgorde van je apps, het toevoegen van widgets of een achtergrondfoto. Dat zijn namelijk de enige mogelijkheden die je als je een iPhone koopt.

Android-telefoons kun je een geheel eigen look and feel geven door alle aspecten van de interface te veranderen. Hoe? Heel eenvoudig: door een launcher uit de Google Play Store te installeren. Dan bepaal je bijvoorbeeld hoe de zoekbalk van Google op het startscherm eruit moet zien, of dat je hem misschien liever weglaat, de grootte van app-icoontjes, het aantal apps dat je naast elkaar wil hebben op een scherm, hoe mappen eruit zien, kleurenschema’s, en ga zo maar door. Er zijn vele tientallen launchers te vinden in de Play Store die ieder hun eigen opties en instellingsmogelijkheden hebben. Enkele populaire launchers zijn Nova Launcher, Action Launcher, Arrow Launcher en Pixel Launcher. Het is dan ook niet voor niets dat Google sinds jaar en dag reclame maakt met de slogan ‘Be together. Not the same’.

▼ Volgende artikel
🍕 Effe wachten… Met deze oven staat er in tweeënhalve minuut een verse pizza op tafel!
© sonyakamoz - stock.adobe.com
Huis

🍕 Effe wachten… Met deze oven staat er in tweeënhalve minuut een verse pizza op tafel!

Niks zo lekker als een verse pizza. Jammer alleen dat het altijd zo lang duurt voordat-ie klaar is. Dat probleem is nu opgelost: AEG komt met een inbouw combi-stoomoven die een speciale pizzastand heeft. Pizza erin en 2,5 minuut* later is het genieten geblazen. Mangiare!

*Om het even in perspectief te zetten: 2,5 minuut, dat is net lang genoeg om de vaatwasser uit te ruimen, je tanden goed te poetsen of één gemiddelde track op Spotify te beluisteren. Helemaal niks dus.

View post on Instagram
 

In een gewone oven duurt het bakken van een verse pizza al gauw 10 tot 12 minuten. De AEG TX7PB62FSB is dus echt supersnel. Dat komt omdat er een speciale pizzastand op zit met een indrukwekkende maximale temperatuur van 340°C. Dankzij deze enorme hitte bak je in slechts 150 seconden een pizza met een perfecte, luchtige en krokante korst. Het is dan ook niet voor niets dat deze oven officieel is goedgekeurd door de Scuola Italiana Pizzaioli, de Italiaanse Pizza Academy.

En het mooie is: ook wie geen principe della cucina (inderdaad, keukenprins) is maakt hiermee de lekkerste pizza's. Het EXCite Touch Display fungeert als je persoonlijke assistent in de keuken. Het scherm vertelt je exact wanneer je de pizza in de oven moet schuiven en wanneer hij er weer uit mag. Voor de voorbereiding kun je rekenen op de AEG-app, die je helpt bij het kneden van authentiek Napolitaans deeg, het bereiden van de perfecte tomatensaus én de nodige inspiratie biedt. Bovendien krijg je er een speciale bakplaat en pizzaschep bij. Succes gegarandeerd dus.

©AEG

Na afloop van een legendarische pizza-avond hoef je niet op te zien tegen het schoonmaken. De pyrolytische zelfreinigingsfunctie brandt vet en resten op hoge temperatuur weg tot as, waardoor je alleen nog maar een vochtig doekje over de binnenkant van de oven hoeft te halen.

Behalve voor die legendarische pizza-avonden is deze ruime oven van 72 liter ook handig voor allerlei andere gerechten. Je wisselt makkelijk tussen de broodbakfunctie met deegrijsfunctie en technieken zoals garen op lage temperatuur of het dehydrateren van fruit en kruiden. Wil je een ovenschotel gratineren, een quichebodem krokant krijgen met alleen onderwarmte of snel iets ontdooien, dan kies je simpelweg de stand die daarbij past. Zelfs aan de details is gedacht, met functies voor het voorverwarmen van borden, het warmhouden van maaltijden en een slimme stand voor inmaken.

Hebben? Effe wachten… effe wachten… zoals het er nu naar uitziet is de AEG TX7PB62FSB vanaf maart bij alle bekende aanbieders verkrijgbaar.

Bekijk alle inbouwovens van AEG op Kieskeurig.nl

▼ Volgende artikel
Gerucht: Resident Evil: Code Veronica-remake verschijnt volgend jaar
Huis

Gerucht: Resident Evil: Code Veronica-remake verschijnt volgend jaar

Het ziet er naar uit dat een remake van Resident Evil: Code Veronica ergens in de eerste helft van 2027 uitkomt.

Er gaan al geruime tijd geruchten over een remake van Resident Evil: Code Veronica. Resident Evil-insider Dusk Golem meldt al geruime tijd dat Capcom aan een remake van de game werkt, alsmede een remake van Resident Evil 0.

Nu heeft de betrouwbare insider NateTheHate zich ook uitgesproken over de remake. Hij claimt ook dat de remake ergens in de eerste helft van 2027 verschijnt. Het is dan ook waarschijnlijk dat de game ergens dit jaar wordt aangekondigd.

De meest recente remake van een Resident Evil-game is de remake van Resident Evil 4. Die game werd zeer goed ontvangen. Hoewel veel fans vermoedden dat de volgende remake die van Resident Evil 5 zou betreffen, lijkt het er op dat mensen hier voorlopig nog op moeten wachten, omdat Code Veronica - en mogelijk ook Resident Evil 0 - eerst aan de beurt zijn.

View post on X

Over Resident Evil: Code Veronica

Resident Evil: Code Veronica kwam in 2000 uit op Sega's laatste console, de Dreamcast, en later ook naar andere platforms. De game speelt zich ongeveer drie maanden na de gebeurtenissen uit Resident Evil 2 en 3 af. In het spel proberen Claire Redfield en haar broer Chris een uitbraak van het zombievirus op een afgelegen eiland en een onderzoeksfaciliteit in Antarctica te overleven.

De oorspronkelijke game bevatte de traditionele, ietwat ouderwetse besturing van de eerdere Resident Evil-delen voordat Resident Evil 4 een modernere besturing introduceerde. Wel werden de voorgerenderde achtergronden uit eerdere delen vervangen voor 3D-omgevingen en een dynamische camera.

Nog meer Resident Evil

Hoewel de Resident Evil-reeks in de jaren negentig ontstond, blijft de gamefranchise erg relevant, mede dankzij de remakes en nieuwe delen. Op 27 februari verschijnt het negende hoofddeel in de serie, genaamd Resident Evil: Requiem.

In Requiem besturen spelers twee personages: Grace Ashcroft en Leon S. Kennedy. Beide personages bieden een verschillende speelstijl. De segmenten met Leon - onder andere bekend uit Resident Evil 2 en Resident Evil 4 - zijn erg op actievolle schietgevechten gericht. Leon kan daarnaast ook de kelen van vijanden doorsnijden. Hij heeft ook een bijl waarmee hij aanvallen kan afweren. Grace's segmenten zijn juist erg gericht op spanning en horror en draaien vooral om het vermijden van intense gevechten.

Onlangs werden er nog nieuwe beelden van de game getoond, die hier zijn te bekijken. Resident Evil Requiem verschijnt op 27 februari (pre-orderen kan nu al) voor PlayStation 5Xbox Series X en S, Nintendo Switch 2 en pc. Op 27 februari zullen ook Resident Evil 7 en Resident Evil Village (het achtste deel) op Nintendo Switch 2 uitkomen.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.