ID.nl logo
Nieuws

3 redenen waarom je liever een Android-vlaggenschip koopt dan een iPhone

Ben je toe aan een nieuwe smartphone en ben je bereid om flink in de buidel te tasten? Dan is een vlaggenschip voor jou weggelegd. Als je kiest tussen een nieuwe iPhone of Android-vlaggenschip, kun je beter voor de laatste optie gaan. Wij geven je 3 redenen waarom.

©PXimport

De een springt een gat in de lucht als hij een nieuwe mobiele telefoon mag uitzoeken. De ander heeft er een gruwelijke hekel aan. En met het grote aantal nieuwe toestellen dat iedere maand op de markt verschijnt, is het uitkiezen van een nieuwe smartphone tegenwoordig moeilijker dan ooit. Zelfs als je duidelijk voor ogen hebt in welke prijsklasse je het moet zoeken.

Aan de bovenkant van de markt vinden we Apple. Maar ook Samsung, Huawei, LG en Motorola zijn hier actief. Ieder vlaggenschip heeft zijn voor- en nadelen. Als je echter tussen een iPhone of Android-vlaggenschip twijfelt, dan is de keuze in onze ogen snel gemaakt: dan zouden wij voor een Android-telefoon kiezen. Waarom? Om 3 goede redenen.

1. Geheugenuitbreiding

Opslagcapaciteit is een schaars goed. Tenminste, wel bij Apple. Als je een iPhone koopt moet je van tevoren goed nadenken over hoeveel geheugen je nodig denkt te hebben. En aangezien we geen glazen bol hebben die onze toekomst laat zien, is deze vraag bijna niet te beantwoorden. Wat als je bijvoorbeeld ineens papa of mama wordt van een kleine en je alles op camera wil vastleggen? Of wat als updates voor het besturingssysteem zo groot worden dat je geen ruimte meer hebt om ze te installeren? Dan zou je willen dat je het geheugen kon uitbreiden.

Bij Android-telefoons is dat geen probleem. Op een enkele uitzondering na breid je de opslagcapaciteit eenvoudig uit met een microSD-kaart. Je hoeft dus niet bang te zijn dat je vroeg of laat geen ruimte meer hebt voor nieuwe foto’s en video’s als je de Samsung Galaxy S8 koopt. Zelfs na 10 jaar durft Apple het nog steeds niet aan om haar klanten de optie voor uitbreidbaar geheugen te bieden. Een belangrijk onderscheidend vermogen van Android-telefoons ten opzichte van iPhones.

Aantrekkelijker prijskaartje

Heb je de nieuwste iPhones van Apple gezien? Vooral de iPhone X is een pareltje om naar te kijken. Naast een opvallend ontwerp -sommigen noemen het een controversieel design- en bijzondere features, heeft hij nog iets: een schrikbarend hoge adviesprijs. Heb je de prijzen gezien van Apple’s nieuwste vlaggenschip? Het instapmodel kost maar liefst 1.159 euro. En dan krijg je slechts 64 GB intern geheugen. Voor extra opslagruimte moet je maar liefst 1.329 euro ophoesten. Voor Jan met de pet onbetaalbaar.

Fabrikanten die Android-telefoons op de markt brengen houden er niet zo’n buitensporig prijsbeleid op na. Het klopt dat sommige Android-vlaggenschepen behoorlijk prijzig zijn bij de introductie, maar ze kunnen niet tippen aan Apple. Neem bijvoorbeeld de Huawei P10 prijzen. In februari kostte het vlaggenschip nog 599 euro. Inmiddels haal je hem voor minder dan 500 euro in huis. Probeer Apple maar eens te betrappen op dergelijke praktijken.

Customizen

Customizing is tegenwoordig het magische woord waar niemand omheen kan. Een smartphone uitkiezen op alleen het ontwerp is niet voldoende om je te onderscheiden van de massa. Een opvallende beschermhoes is minstens net zo belangrijk. Bij Android-telefoons kun je niet alleen de buitenkant pimpen, maar ook de user interface. En dan bedoelen we niet de volgorde van je apps, het toevoegen van widgets of een achtergrondfoto. Dat zijn namelijk de enige mogelijkheden die je als je een iPhone koopt.

Android-telefoons kun je een geheel eigen look and feel geven door alle aspecten van de interface te veranderen. Hoe? Heel eenvoudig: door een launcher uit de Google Play Store te installeren. Dan bepaal je bijvoorbeeld hoe de zoekbalk van Google op het startscherm eruit moet zien, of dat je hem misschien liever weglaat, de grootte van app-icoontjes, het aantal apps dat je naast elkaar wil hebben op een scherm, hoe mappen eruit zien, kleurenschema’s, en ga zo maar door. Er zijn vele tientallen launchers te vinden in de Play Store die ieder hun eigen opties en instellingsmogelijkheden hebben. Enkele populaire launchers zijn Nova Launcher, Action Launcher, Arrow Launcher en Pixel Launcher. Het is dan ook niet voor niets dat Google sinds jaar en dag reclame maakt met de slogan ‘Be together. Not the same’.

▼ Volgende artikel
AOC brengt 260 Hz en G-SYNC-compatibiliteit naar betaalbare 24- en 27-inch schermen
© AGON by AOC
Huis

AOC brengt 260 Hz en G-SYNC-compatibiliteit naar betaalbare 24- en 27-inch schermen

AGON by AOC breidt zijn G4-serie uit met twee snelle instapmonitors voor competitieve games: de AOC GAMING 24G4ZR (23,8 inch) en 27G4ZR (27 inch). Beide modellen combineren een Fast IPS-paneel met een verversingssnelheid tot 260 Hz (240 Hz standaard) en een lage bewegingsonscherpte.

De nieuwe G4ZR-modellen richten zich op gamers die vooral snelheid zoeken, maar tegelijkertijd op hun budget willen (of moeten) letten. AOC zet de monitors standaard op 240 Hz en laat je optioneel naar 260 Hz overklokken via het OSD-menu of de G-Menu-software. De responstijden worden opgegeven als 1 ms GtG en 0,3 ms MPRT, waarbij die laatste waarde vooral iets zegt over bewegingsscherpte met backlight-strobing ingeschakeld.

Voor vloeiend beeld ondersteunen de 24G4ZR en 27G4ZR Adaptive-Sync en zijn ze volgens AOC NVIDIA G-SYNC-compatibel. Ook is er MBR Sync, waarmee variabele verversingssnelheid en backlight-strobing tegelijk gebruikt kunnen worden. Dat moet tearing en haperingen tegengaan, terwijl snelle bewegingen scherper blijven.

©AGON by AOC

Beeldkwaliteit, standaard en aansluitingen

Qua beeldkwaliteit kiest AOC voor Fast IPS, wat doorgaans snellere pixelovergangen combineert met IPS-eigenschappen zoals brede kijkhoeken. De 27-inch variant haalt volgens AOC 121,5% sRGB en 92,3% DCI-P3; de 23,8-inch versie 111,7% sRGB en 87,7% DCI-P3. De helderheid is 300 cd/m² en de kijkhoeken zijn 178 graden, zodat kleuren ook bij een schuine kijkpositie redelijk consistent blijven.

De ZR-modellen krijgen een volledig verstelbare standaard met 130 mm hoogteverstelling, plus kantelen, draaien en pivot. Handig als je je schermhoogte en -hoek precies wilt afstellen voor lange sessies. Daarnaast zijn de monitoren VESA 100x100-compatibel voor een arm- of wandmontage. Aansluiten kan via 2x HDMI 2.0 en 1x DisplayPort 1.4. Verder noemt AOC flicker-free en een hardwarematige low blue light-stand om vermoeide ogen te beperken.

©AGON by AOC

Naast de twee nieuwe modellen komen later ook varianten met een eenvoudiger voet die alleen kan kantelen: de 24G4ZRE en 27G4ZRE. Die gebruiken volgens AOC hetzelfde paneel en dezelfde snelheidsspecificaties, maar zijn bedoeld voor wie geen uitgebreide ergonomie nodig heeft.

Beschikbaarheid en prijzen

De AOC GAMING 24G4ZR, 27G4ZR, 24G4ZRE en 27G4ZRE hebben de volgende adviesprijzen: de 24G4ZR kost 149 euro en de 27G4ZR 169 euro. De tilt-only varianten zijn goedkoper: 129 euro voor de 24G4ZRE en 149 euro voor de 27G4ZRE.

Wat betekent MPRT?

MPRT staat voor 'Moving Picture Response Time' en gaat over bewegingsscherpte: hoe scherp een object blijft als het snel over het scherm beweegt. Fabrikanten halen lage MPRT-waardes vaak met backlight-strobing (de achtergrondverlichting knippert heel kort), wat bewegingen scherper kan maken. In ruil daarvoor kan het beeld wat donkerder worden en werkt het niet altijd even prettig voor iedereen.

▼ Volgende artikel
Gerucht: Nexon werkt aan Starcraft-shooter voor Blizzard
Huis

Gerucht: Nexon werkt aan Starcraft-shooter voor Blizzard

Het Zuid-Koreaanse zou een shooter gebaseerd op Starcraft in ontwikkeling hebben voor IP-eigenaar Blizzard.

Dat claimt The Korean Economic Daily. Een team binnen Nexon dat gespecialiseerd is in shooters zou zich op dit moment volledig richten op de nog onaangekondigde game. De ontwikkeling zou nog niet lang geleden zijn gestart, en dus zou de shooter nog lang op zich laten wachten.

Verdere details zijn er nog niet, behalve dat Choi Jun-ho ook bij het project betrokken zou zijn. Hij maakte eerder de populaire Shinppu-mapmod voor Starcraft.

Starcraft

Er gaan al langer geruchten over een shooter gebaseerd op Starcraft. Vorig jaar meldde Bloomberg-journalist Jason Schreier al in zijn boek 'Play Nice: The Rise, Fall and Future of Blizzard Entertainment' dat Blizzard aan een shooter zou werken. Volgens Schreier is de shooter van Nexon echter niet gerelateerd aan de shooter van Blizzard - het zouden om twee afzonderlijke projecten gaan.

De Starcraft-reeks bestaat uit real-time strategygames. De eerste verscheen in 1998, en een vervolg kwam in 2010 uit. Blizzard heeft al vaker geprobeerd shooters gebaseerd op de Starcraft-franchise te maken, maar die werden vooralsnog altijd geannuleerd.

Mogelijke onthulling op Blizzcon

Voor het eerst in enkele jaren organiseert Blizzard op 12 en 13 december de Amerikaanse beurs Blizzcon, waar alles rondom de uitgever wordt gevierd. Het is mogelijk dat één van de hierboven genoemde shooters daar wordt onthuld.