ID.nl logo
Huis

Gebruikers krijgen update-timer voor Windows 10-reservering

Microsoft gaat door met zijn push om alles en iedereen naar Windows 10 te krijgen. Gebruikers die de update in een ver verleden hebben gereserveerd, krijgen nu een pop-up met een keus: Nu upgraden, of binnen een paar dagen.

Gebruikers met Windows 7 (of 8.1) die eerder een reservering hebben gedaan voor de gratis upgrade naar Windows 10, krijgen een timer voorgeschoteld. Er verschijnt dan een pop-up-venster op de voorgrond> dat de keuze geeft: nu upgraden of straks. Laatstgenoemde optie lijkt op maximaal drie dagen (72 uur) instelbaar te zijn. Uitstel is dus slechts voor de korte termijn.

Dwingend keuzevenster

Bovendien heeft het venster waarin deze keuze wordt aangedragen een wat dwingend karakter. Een Annuleren-knop ontbreekt namelijk, net als het reguliere kruisje rechtsboven om vensters en applicaties te sluiten. Verder zou het inplanningsvenster na 'hard' uitschakelen (via Taakbeheer het bewuste proces sluiten) gelijk opnieuw opduiken. Dat laatste is de ervaring van Minecraft-maker Markus Persson (beter bekend als Notch), die zijn bekende sandbox-game eind vorig jaar aan Microsoft heeft verkocht.
 

Maximum future date I can set is like five days from now. If I kill the process, it immediately pops back up.

-


Notch kreeg het upgradevenster ineens op zijn Windows 7-pc terwijl hij aan het typen was. Het venster ving de door hem ingetoetste spatie op als akkoord voor de upgrade die hij eerder heeft gereserveerd. Vervolgens zat de developer vast in de keuze om binnen enkele dagen te upgraden of direct. Het venster meldt dat de upgradetijd niet meer kan worden gewijzigd zodra die is ingepland. Terwijl Persson op Twitter klaagt dat hij slechts een dag of vijf uitstel kan instellen, melden andere gebruikers online dat het maximale uitstel drie dagen bedraagt.
 

‘Nog definitieve keuze-optie’

Microsoft antwoordt op vragen van PCM hierover dat gebruikers "nog een definitieve keuze krijgen of ze willen doorgaan met de upgrade of niet." Het bedrijf verwijst PCM naar een blogpost van eind oktober waarin Windows-topman Terry Myerson schrijft dat “Voordat de upgrade het besturingssysteem op je apparaat verandert, je een duidelijke keuze krijgt om door te gaan of te stoppen.”

Daarnaast is er nog een maand lang de optie om de upgrade terug te draaien. “Als je kiest voor de upgrade en het bevalt je niet, kan je gedurende 31 dagen kiezen om terug te gaan naar je vorige Windows-versie”, schreef Myerson eind oktober al. In die blogpost kondigde het bedrijf aan de upgrade naar Windows 10 makkelijker te maken. Dit omvat naast het afschaffen van het reserveringssysteem ook het bewust aandragen van de OS-upgrade als Aanbevolen Update via patchdistributiesysteem Windows Update. Kort daarvoor had Microsoft dit per ongeluk al gedaan.
 

Doel: 1 miljard pc’s

Microsoft gaat verder niet in op de vorige week gestelde vragen over het upgrade-keuzevenster dat nu her en der opduikt. Het is dus nog onduidelijk of er voor alle gebruikers sprake is van maximaal drie of toch vijf dagen uitstel voor het inplannen van de upgrade. Ook is onbekend of dit inplanningsvenster geleidelijk aan wordt uitgerold naar gebruikers en of dat gebeurt aan de hand van bijvoorbeeld het moment waarop de upgradereservering is gedaan of de regio waarin gebruikers zich bevinden.

Ondertussen gaan er berichten rond over automatische resets van instellingen die gebruikers hebben gewijzigd om van de upgrade af te zien. Microsoft heeft zichzelf in mei dit jaar het doel gesteld om Windows 10 binnen twee tot drie jaar op één miljard apparaten te hebben draaien. Dit omvat naast nieuwe pc’s, tablets en smartphones ook bestaande systemen met Windows 7 of 8.1 erop.

▼ Volgende artikel
Dit is het beste verhaal ooit geschreven! - Power-Up Podcast #3
Huis

Dit is het beste verhaal ooit geschreven! - Power-Up Podcast #3

BAM! Nieuwe week, nieuwe PUPcast! Martin & Simon schuiven weer aan om het te hebben over… religie? Jazeker. Want naast al het gamenieuws van deze week moet er natuurlijk ook ruimte zijn voor je wekelijkse portie onzin. Zo bespreken de jongens onder andere nieuws over Bloober’s nieuwe game, de Overwatch reboot en de vertraging van de Steam Machine — maar ook totaal niet-game-gerelateerde onderwerpen zoals religie, de Efteling en (uiteraard) een nieuw hoofdstuk in Simon’s inmiddels legendarische poep-saga. Dus ga er lekker voor zitten (of liggen, staan — whatever floats your boat) en geniet van de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Religiepraat (intro?)
11:40 Simons poepverhaal (deel 247)
15:35 Cadeau voor Simon 20:35 Magazine-teaser
21:40 Nieuwe Bloober Team-game
25:35 Martin speelt Drop Duchy
31:30 Shout-out naar Bonuslevel
33:40 Klein Efteling-verhaal
36:40 Terug naar Dragon Quest VII Reimagined
41:30 Simon en zijn Metal Gear-kleding
43:55 Nioh 3 & Dispatch
46:40 Resident Evil
47:45 Legende Gene Park
52:15 Terug naar Resident Evil
55:55 Martin op de pijnbank
01:00:50 Simon zijn ‘filmsmaak’
01:02:45 Overwatch 3.0
01:09:25 Steam Machine vertraagd
01:11:55 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!

▼ Volgende artikel
Final Fantasy 7 Rebirth verschijnt op 3 juni voor Switch 2
Huis

Final Fantasy 7 Rebirth verschijnt op 3 juni voor Switch 2

Final Fantasy 7 Rebirth, het tweede deel in de Final Fantasy 7 Remake-trilogie, is vanaf 3 juni voor Nintendo Switch 2 verkrijgbaar.

Het eerste deel, Final Fantasy 7 Remake, kwam enkele weken geleden al uit voor Switch 2 en Xbox Series-consoles, nadat de game jarenlang alleen op PlayStation-consoles en later ook pc verkrijgbaar was.

Uitgever Square Enix liet al weten dat het de bedoeling was dat Switch 2 en Xbox Series ook de twee vervolgdelen zouden krijgen - waarvan middelste deel Rebirth al een tijdlang voor PS5 verkrijgbaar is.

Nu is dus officieel de Switch 2-versie van Rebirth uit de doeken gedaan, en is bekendgemaakt dat deze editie op 3 juni uitkomt. Daarbij werden de eerste beelden van het spel op Switch 2 getoond in een trailer.

Watch on YouTube

Over Final Fantasy 7

Final Fantasy 7 is een van de meest geprezen rpg's ooit en kwam in de jaren negentig op de allereerste PlayStation uit. De Remake-trilogie giet deze game in een nieuw jasje, met alle moderne toeters en bellen van dien. De drie games vormen samen het gehele verhaal uit het origineel, al zijn er ook veel wijzigingen aangebracht en is de spelwereld veel groter gemaakt.

Square Enix werkt ondertussen hard aan het derde deel in de trilogie. Behalve dat de ontwikkeling op schema loopt, is daar nog nagenoeg niets over bekend. Wel is duidelijk dat spelers in het slotstuk een luchtschip kunnen gebruiken om zich voort te bewegen door de spelwereld.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.