ID.nl logo
Huis

VoIP Phone Adapter DPH-50U

D-Link komt met een adapter voor wie graag via Skype wil bellen met zijn normale telefoon. Het grootste voordeel: als u wilt, kunt u nog steeds via uw oude lijn bellen.

De DPH-50U is een wat groot uitgevallen kastje met een tweetal telefoonpoorten, een usb-poort en een paar statuslampjes. Het aansluiten en installeren is een fluitje van een cent: u trekt de stekker uit uw telefoon en stopt deze in de LINE-ingang, en sluit uw telefoon vervolgens met de meegeleverde kabel op de PHONE-ingang aan. Op de computer draait u het installatiebestand en wanneer er om gevraagd wordt sluit u de usb-kabel aan. De software voegt zich automatisch toe aan uw Skype-installatie.

Wanneer u uw telefoon pakt om te bellen, belt u via de analoge lijn. Wilt u gebruik maken van Skype vanwege de lagere tarieven, dan begint u het telefoonnummer met twee hekjes. Heeft u weinig zin om nummers te onthouden, dan kunt u in Skype 'speeddials' (snelkeuzenummers) aanmaken. Deze nummers kunnen gewoon op de telefoon ingetoest worden. Op de adapter is duidelijk te zien of u via de analoge lijn of via VoIP belt. Wordt u gebeld op de analoge lijn of op uw Skype-account, dan komen deze oproepen ook gewoon op uw eigen telefoon terecht.

Naast deze basismogelijkheden heeft de DPH-50U meer functionaliteit aan boord. Zo zijn groepsgesprekken mogelijk en kunt u ook telefoongesprekken naar een ander nummer forwarden. Dit hoeft niet per se naar hetzelfde protocol te zijn: forwarden van een analoog gesprek naar VoIP is geen probleem. Ook het opnemen van VoIP-gesprekken is makkelijk via de ingebouwde record-functie in de meegeleverde software.

Het grootste manco van de DPH-50U zit hem in de minimale instelmogelijkheden. Zo is er geen optie om het bellen via Skype als standaard in te stellen en analoog tot tweede optie te degraderen. Ook is de DPH-50U niet te gebruiken met andere VoIP-programma's zoals VoIPBuster. Vervelender is het dat uw telefoonaansluiting zich in de buurt van uw computer moet bevinden. Vooral bij DECT-toestellen is dit vaak niet zo; dan bevindt de aansluiting zich in de woonkamer en de computer zich in de studeerkamer. In dit soort gevallen kunt u weinig met de DPH-50U.

PluspuntenMinpuntenConclusie

  • eenvoudige installatie

  • veel gebruikersmogelijkheden

  • niet standaard via VoIP bellen

  • alleen geschikt voor Skype

Als uw computer zich niet ver van uw telefoonaansluiting bevindt, dan is de DPH-50U een uitstekende manier om kosten te besparen. In een handomdraai is uw normale telefoon geschikt om telefoongesprekken mee te voeren via Skype, of het nu om ingaande of uitgaande gesprekken gaat. Mogelijkheden zoals Call Forwarding en Conferencing maken de DPH-50U extra aantrekkelijk.

Uitstekend
▼ Volgende artikel
Doctor Sleep-regisseur gaat Stephen King-verhaal The Mist verfilmen
Huis

Doctor Sleep-regisseur gaat Stephen King-verhaal The Mist verfilmen

Mike Flanagan, die eerder onder andere de Stephen King-verhalen Doctor Sleep en The Life of Chuck verfilmde, gaat zich weer bezighouden met een film gebaseerd op een boek van de horrorschrijver. Ditmaal gaat het om The Mist.

Dat is opvallend, omdat The Mist in 2007 ook al verfilmd werd. Toen was het Frank Darabont die de film regisseerde, nadat hij eerder al naam maakte met Stephen King-verfilmingen The Shawshank Redemption en The Green Mile. De in 2007 uitgekomen verfilming van The Mist viel al goed in de smaak, dus sommige fans vragen zich dan ook af of het verhaal nog een verfilming nodig heeft.

Hoe dan ook is Flanagan tegenwoordig een expert op het gebied van Stephen King-films. Zoals gezegd heeft hij al bewerkingen van verhalen als The Life of Chuck, Doctor Sleep en Gerald's Game geleverd, en werkt hij ook aan een miniserie gebaseerd op Carrie. Daarnaast gaat hij de zevendelige Stephen King-epos The Dark Tower omtoveren tot een serie, al is niet bekend wanneer dat gaat gebeuren.

Over The Mist

Het in 1980 verschenen boek The Mist draait om een mysterieuze mist die een dorpje in zijn ban houdt. De mist maakt mensen niet alleen dood, er zitten ook allerlei monsters in die mist uit een andere dimensie. Overigens kwam tien jaar geleden ook een serie gebaseerd op The Mist uit, maar zonder veel succes. De eerdere verfilming uit 2007 wordt wel gezien als een succesverhaal - in ieder geval op kwalitatief gebied.

Mike Flanagan

Flanagan is overigens niet alleen bekend voor zijn verfilmingen van Stephen King-boeken. Hij heeft ook veel succes met zijn horrorseries op Netflix, waaronder The Haunting of Hill House, The Haunting of Bly Manor, Midnight Mass en The Fall of the House of Usher.

▼ Volgende artikel
Arc Raiders is meer dan 14 miljoen keer verkocht
Huis

Arc Raiders is meer dan 14 miljoen keer verkocht

De extraction shooter Arc Raiders is een groot succes: de game is sinds release 30 oktober vorig jaar meer dan 14 miljoen keer verkocht.

Dat heeft uitgever Nexon deze week aangekondigd bij het bekendmaken van de kwartaalcijfers van het bedrijf. In januari was er daarbij een piek van 960.000 gelijktijdige spelers over alle platforms waarneembaar, en sindsdien zijn er zo'n zes miljoen wekelijkse actieve spelers. Arc Raiders heeft wat Nexon betreft dan ook alle verwachtingen overtroffen.

Arc Raiders kwam zoals gezegd afgelopen oktober uit en is ontwikkeld door het in Stockholm gevestigde bedrijf Embark Studios, dat bestaat uit voormalige Battlefield-ontwikkelaars, waronder de voormalige ceo van DICE, Patrick Söderlund. Hiervoor bracht Embark al de shooter The Finals uit.

Over Arc Raiders

Toen Arc Raiders uitkwam, bleek het spel al snel een hit op Steam en consoles. Dit terwijl de markt voor multiplayershooters zeer competitief is, met franchises als Call of Duty en Battlefield waarvan afgelopen najaar ook nieuwe delen zijn uitgekomen.

De game houdt een derdepersoonsaanzicht aan en betreft een extraction shooter. Spelers gaan in Arc Raiders richting de oppervlakte van de aarde, waar buitenaardse robots genaamd Arcs voor chaos zorgen. Spelers proberen hier waardevolle materialen, wapens en medicijnen te vinden - alleen of in teamverband. Andere spelers lopen echter ook rond op het oppervlak en kunnen je team helpen of juist tegenzitten. Het doel is heelhuids weer ondergronds te geraken met de verzamelde spullen.