Nokia heeft zijn eerste Windows Phone toestellen aangekondigd op de Nokia World-conferentie in Londen. De Lumia 800 lijkt uiterlijk veel op het veelgeprezen MeeGo-toestel de Nokia N9. De kast is uit één stuk kunststof gemaakt en daardoor bijzonder stevig en moet een optimaal antennebereik opleveren, aldus Nokia. De telefoon bevat een 1,4 Mhz Quallcomm singlecore ARM-processor en 16 GB ingebouwde opslagruimte.
Verder heeft het toestel een 8 MP camera met een Carl Zeiss lens en een ‘Clearblack’ amoled scherm van 3,7 inch met 800 x 480 pixels. Het toestel is 12 mm dik en weegt 142 gram.
Nokia Lumia 710
Nokia introduceert naast de Lumia 800 ook een bugettoestel met Windows Phone: de Lumia 710. Dit toestel dat erg op de Lumia 800 lijkt heeft dezelfde processor en hetzefde scherm. De Lumia 710 heeft een 5 MP camera.
De Nokia toestellen zijn voorzien van Windows Phone 7.5 mango als besturingssysteem. Uiteraard krijgen ze Nokia Drive - een aangepaste versie van Nokia Maps - als volwaardige navigatietoepassing, waarbij de kaarten vooraf kunnen worden geladen zodat het mobiele datagebruik beperkt blijft.
De Nokia Lumia 800 is vanaf 17 november beschikbaar in Europa waaronder Nederland. De Lumia 800 in zwart, cyaan of magenta voor € 499. De Nokia Lumia 710 komt in 2012 naar naar Nederland, in zwart of wit voor € 349.
Zie ook de Lumia 800 designer-video:
















