Volgens Apple-baas Steve Jobs gebruiken alle HD-camcorders die de afgelopen jaren op de markt zijn gekomen USB2.0 en niet FireWire. Om die reden gebruikt een populair Mac-programma's als iMovie '08 USB en niet FireWire voor de verbinding met randapparatuur.
Tien jaar geleden introduceerde Apple zijn FireWire-standaard, maar het lijkt er op dat Apple inziet dat FireWire zijn langste tijd heeft gehad. Doordat vooral Apple ondersteuning biedt voor FireWire, kan een Mac-gebruiker die veel FireWire-apparatuur heeft, niet gemakkelijk overstappen naar een andere fabrikant of een ander platform. FireWire apparaten zijn niet zo gemakkelijk Plug&Play op de pc aan te sluiten als USB 2.0 apparatuur. Bovendien zijn er ook niet zoveel pc's en apparaten met een FireWire aansluiting.
Meer informatie: discussions.apple.com
Mac-gebruikers boos over afwezigheid FireWire
Een groot aantal Mac-gebruikers is verontwaardigd dat er in Apple's nieuwe lijn goedkope MacBooks geen FireWire-poort meer zit. Sinds Apple afgelopen dinsdag zijn lijn goedkope MacBooks presenteerde,uiten Mac-gebruikers in grote getalen hun ongenoegen op de verschillende online Mac-fora. Gebruikers die FireWire-randapparatuur gebruiken, zoals voor video- en muziektoepassingen, zijn verontrust over de afwezigheid van een FireWire-poort in de nieuwste pc's van Apple. De MacBook Pro heeft nog wel een FireWire 800-poort, maar FireWire 400 is geheel verdwenen.
Net Binnen

GTA 6 kopen: hier pre-orderen voor PS5 en Xbox Series X en S

ID 🧡 WK: met deze opstelling is de winst sowieso al binnen

WK-wedstrijden bekijk je met minder vertraging via NLZiet-testkanaal

PlayStation blijft voorlopig inzetten op liveservicegames

Shrek-spin-off Donkey verschijnt in 2028

Deezer gebruikt juist geen AI om je muziek te laten remixen

Plaatsvervangende oorpijn met de nieuwe Evil Dead Burn-trailer

Amerikaanse overheid gaat alle gebruikers van nieuwe ChatGPT controleren








