Meg Whitman al lid van de raad van bestuur van HP, heeft haar sporen verdiend als CEO van eBay. Ook was zij onlangs gouverneurskandidaat voor de staat Californië. Nu mag ze dus de moeilijke taak op zich nemen om het behoorlijk in opspraak geraakte technologiebedrijf HP in rustig vaarwater te leiden.

HP moest van topman wisselen omdat Leo Apotheker niet in staat bleek om het bedrijf te leiden en een goed team van mensen om zich heen verzamelen voor de dagelijkse leiding. Meg Whitman heeft haar sporen op dit gebied verdiend. Zij is sociaal vaardig en daadkrachtig. Het is voor HP te hopen dat de gelederen zich weer sluiten en dat HP voortaan de nog niet definitief genomen beslissingen binnenkamers weet te houden.

HP kwam in opspraak toen onverwacht bekend werd, dat het bedrijf ging stoppen met de WebOS-ontwikkelingen en de bijbehorende tablets en smartphones. Ook zou HP van plan zijn om de weinig winst opleverende pc-divisie af te stoten. Ook dit nieuws kwam voortijdig naar buiten. Gisteren lekte voortijdig uit dat de raad van bestuur overwoog om de nog geen jaar geleden aangstelde Leo Apotheker te ontslaan.