ID.nl logo
Een spel vol verrassingen
© Reshift Digital
Huis

Een spel vol verrassingen

Captain Ludwig is zo'n spel waarvan je denkt dat je alles hebt gezien na een paar minuten spelen, maar eigenlijk kent de iPhone-game nog een hoop verrassingen. Het volledige spel wordt pas echt onthuld als je langer speelt.

De basis van de gameplay van Captain Ludwig is uiterst simpel: je speelt namelijk als een zekere kerel genaamd Captain Ludwig die - klaarblijkelijk zonder enige zinnige reden - van de ene planeet naar de andere moet springen om verschillende levels uit te spelen. De ka pitein cirkelt automatisch rond planeten en als je op het scherm tikt, schiet hij in een kaarsrechte lijn weg van de betreff ende planeet. Daarbij is het te hopen dat je een andere planeet raakt.

21 levels

Elk level kent een aardig aantal planeten en het enige dat je hoeft te doen, is ze allemaal proberen te raken zonder al je levens te verliezen. Als je alle 21 levels hebt voltooid worden er gelukkig weer nieuwe elementen aan het spel toegevoegd. Zo zijn er bijvoorbeeld radioactieve planeten die Ludwig doden als de kapitein te lang rond ze blijft cirkelen. Daarnaast krijg je op den duur toegang tot een handig ruimteschip dat je kunt besturen en ook zijn er geweren beschikbaar die het scherm vullen met grote, dodelijke pixels.

Ik ben er achter gekomen dat de levels met een groot aantal planeten niet zo leuk zijn, maar gelukkig is er een uitzoomfunctie. Daarmee is de chaos een stuk beter te overzien en dat is zeker welkom op het touch screen van de iPhone, dat dan toch opeens niet meer zo groot blijkt.

Techno soundtrack

De stampende techno soundtrack van de game is erg lekker te noemen, maar toen ik meer muziek opzocht van de artiest - een kerel genaamd Kevin MacLeod - kwam ik er achter dat hij op iTunes alleen wat folk-muziek heeft staan. Dat is zeker opmerkelijk te noemen. Ik wil meer techno van Kevin, maar dit is blijkbaar niet te vinden.

Kortom

Inclusief de stampende soundtrack brengt dit spel behoorlijk wat verrassingen met zich mee. Het is zeker de moeite om die te ontdekken.

▼ Volgende artikel
ByteDance gaat AI-videomodel aanpassen na Hollywood-waarschuwingen
© Thitichaya - stock.adobe.com
Huis

ByteDance gaat AI-videomodel aanpassen na Hollywood-waarschuwingen

ByteDance, het bedrijf dat ook eigenaar is van TikTok, heeft beloofd zijn AI-videotool Seedance 2.0 aan te passen nadat verschillende filmstudio's kritiek hebben geuit en zelfs hebben gedreigd met juridische stappen.

Met Seedance 2.0 kunnen gebruikers realistisch ogende video's met bekende acteurs maken. Afgelopen week ging een filmpje viral waarin acteurs Tom Cruise en Brad Pitt bovenop een gebouw vechten. Die video is geheel met AI gemaakt en heeft dus niets van doen met de echte acteurs.

Verschillende filmstudio's hebben hier kritiek op geuit, en The Walt Disney Company eist zelfs (via Axios) dat ByteDance het onmogelijk maakt om auteursrechtelijke personages in Seedance 2.0 te gebruiken. Mensen kunnen immers ook personages uit Disney-, Marvel- en Star Wars-films gebruiken voor de AI-tool. Ook Paramount heeft een brief gestuurd naar Variety.

ByteDance heeft op zijn beurt een statement naar buiten gebracht (via o.a. Reuters en BBC) waarin het claimt dat het de huidige beveiligingsmaatregelen gaat aanscherpen om zo te voorkomen dat gebruikers bestaande personages en acteurs in kunnen zetten. Op welke manier het bedrijf dat precies gaat doen is niet duidelijk.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Nioh 3-bugs maken progressie onmogelijk, Team Ninja werkt aan oplossingen
© Team Ninja
Huis

Nioh 3-bugs maken progressie onmogelijk, Team Ninja werkt aan oplossingen

Het kan zijn dat mensen die recentelijk aan Nioh 3 zijn begonnen geen progressie kunnen boeken vanwege verschillende bugs. Ontwikkelaar Team Ninja heeft aangegeven op de hoogte te zijn van de problemen en aan oplossingen te werken.

Een van de voornaamste problemen licht de ontwikkelaar ook uit op X. Spelers die de zogenaamde Crucible Manifesto voltooien en vervolgens naar de Eternal Rift gaan en daar dialogen van het personage Nekomoto overslaan - door bijvoorbeeld een menu te openen - kunnen daarna de missie niet voltooien. Hierdoor blijven ze dus vastzitten in de game. Ook het starten van een cutscene door bijvoorbeeld aan een Battle Scroll te beginnen, halteert progressie.

Team Ninja zegt dat de bug te vermijden is door dus geen menu’s te openen of tussenfilmpjes in te starten wanneer Nekomoto begint te praten. Wie nu al last heeft van dit probleem moet helaas wachten op de patch waar de ontwikkelaar momenteel aan werkt. Wanneer die uitrolt is nog niet bekend, maar gezien dit probleem op ieder beschikbaar platform optreedt wordt het - als het goed is - ook overal opgelost.

View post on X

Over Nioh 3

In Nioh 3 doen spelers een open veld aan, dat overgenomen is door de zogenaamde Crucible en bomvol yokai - lees: geesten - zit. Je hebt twee gevechtssstijlen om deze monsters mee tegen te gaan: een meer actiegerichte Samurai-stijl en de Ninja-stijl die meer focus legt op snelheid en het gebruiken van speciale aanvallen. Door continu te wisselen tussen deze stijlen moet je deze soulslike kunnen overwinnen - als de code dus geen roet in het eten gooit.