DisplayPort officieel opvolger DVI en VGA
Displayport wordt de nieuwe industriestandaard voor flatscreens, projectoren, pc's en andere consumentenelektronica.
Het grote verschil tussen DigitalPort en zijn twee voorgangers is de ondersteuning in DigitalPort voor High Bandwidth Digital Content Protection (HDCP) versie 1.3. HDCP is de kopieerbeveiliging waar zowel Blu-ray als HD DVD gebruik van maken voor de bescherming van hun content. In DigitalPort zit onderstuning voor deze kopieerbeveiliging ingebouwd, waardoor het voor gebruikers veel moeilijker wordt om gekopieerde content af te spelen.
Nu eindelijk vast staat dat DisplayPort de nieuwe standaard is, kunnen fabrikanten niet wachten om te gebruiken in een nieuwe generatie producten. De reden voor hun enthousiasme is simpel; DisplayPort maakt gebruik van een enkele digitale interface om een verbinding te maken tussen een interne bron en een extern beeldscherm Dit betekent dat DisplayPort pixels direct kan versturen tussen een bron en een lcd-scherm.
DisplayPort 1.1 wordt een gratis en open standaard. VESA is nu druk bezig om de richtlijnen goed te keuren waardoor DVI en HDMI gebruikt kunnen worden via de DisplayPort-connector.



