ID.nl logo
Dell XPS 14z
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

Dell XPS 14z

Notebooks met een schermmaat van 14 inch zien we niet zo vaak voorbijkomen. Dell voert wel een heel assortiment 14inch-notebooks en met de XPS 14z voegt het bedrijf een luxer model aan het aanbod toe. Is de Dell XPS 14z een fijne notebook?

De Dell XPS 14z is een 14inch-notebook met een fraaie aluminium behuizing. De dikte is bescheiden, zeker gezien het feit dat er een dvd-brander is ingebouwd. Ook de achterkant van het scherm is gemaakt van aluminium. De voorkant van het scherm is afgewerkt met een glanzende plaat omlijst door rubberachtig kunststof. Minder fraai is de kunststof geribbelde afwerking om het scharnier. Eigenlijk doet het ons mede door de zilveren kleur denken aan de veer van een wasknijper. Het chiclet-toetsenbord met verlichting is mooi verwerkt in de behuizing en buigt vrijwel niet door, prima dus. Onder het redelijk grote touchpad vinden we twee fysieke knoppen. Multitouchgebaren worden ondersteund, zodat u eenvoudig kunt scrollen, zoomen en bladeren. Multitouch werkt verrassend soepel, al missen we tikken met twee vingers voor de rechtermuisknop. Het scherm heeft een resolutie van 1366 x 768.

©PXimport

Uitrusting

Wij waren in de veronderstelling dat het label XPS gekoppeld was aan gamingnotebooks, maar dat blijkt niet zo te zijn. Tegenwoordig zijn het entertainmentnotebooks. De geteste XPS 14z is zeker een krachtige notebook met een Core i7-2640M in combinatie met 8 GB geheugen, maar een gamingnotebook is het met een NVIDIA GeForce GT 520M zeker niet. De 520M is een instappertje van NVIDIA en is eigenlijk nauwelijks sneller dan de geïntegreerde grafische kern in de Intel Core i7-2640M. Zeker als u alleen normale taken op de pc doet en bijvoorbeeld HD-video kijkt, is er geen verschil. Voor gamen kan het wel een voordeel zijn dat NVIDIA de stuurprogramma's voor spellen beter voor elkaar heeft. We hebben de notebook uiteraard ook opengemaakt en zijn op een minpuntje gestuit voor mensen die de notebook later willen uitbreiden met meer geheugen. Om het tweede geheugenslot te bereiken moet het moederbord namelijk uit de notebook gehaald worden, geen eenvoudig klusje. Ons testmodel met 8 GB was uitgevoerd met twee modules van 4 GB. Een versie met 4 GB is hoogstwaarschijnlijk uitgevoerd als twee modules van 2 GB. Als harde schijf vinden we een snelle WD Scorpio Black WD7500BPKT terug.

Conclusie

De Dell XPS 14 is op zich een fraaie notebook, hij is grotendeels opgetrokken uit aluminium en voor het grootste gedeelte ziet de notebook er prachtig uit. Helaas kon Dell het kennelijk toch niet laten om lelijk zilverkleurig plastic toe te passen bij het scharnier, om de touchpad en om de basisplaat. Dat had wat ons betreft niet gehoeven, het had wat eenvoudiger gemogen. Qua prestaties is de notebook in orde, verwacht echter geen gamingmonster. De instapvariant begint bij 749 euro voor een Core i5-2430M, 4 GB geheugen, 500 GB harde schijf en de Intel HD Graphics 3000 als grafische kaart. De geteste uitvoering kost 949 euro.

Dell XPS 14z

Prijs geteste uitvoering € 999,- (vanaf € 798,-)

Oordeel 9/10

Garantie 1 jaar

Afmetingen 335 x 234 x 13 mm

Gewicht 2 kg

Accu 3920 mAh

Processor Core i7-2640M (2,8 GHz)

Geheugen 8 GB DDR 3

Grafisch NVIDIA GeForce GT 520M 1 GB

Opslag 750 GB (7200 rpm)

Optisch station Dvd-brander

Scherm 14 inch (35,6 cm), 1366 x 768

Aansluitingen Usb 2.0, usb 3.0, HDMI, Mini-DisplayPort, 10/100/1000 ethernetpoort, 7-in-1-kaartlezer, hoofdtelefoonaansluiting, microfoonaansluiting

Draadloos 802.11b/g/n, bluetooth 3.0

Webcam 1,3 megapixel (1280 x 720)

Besturingssysteem Windows 7 Home Premium

PCMark 7 2213 punten

PCMark Vantage 8709 punten

Pluspunten

Stevige behuizing

Soepele multitouchgebaren

Verlicht toetsenbord

Minpunten

Tweede geheugenslot lastig te bereiken

▼ Volgende artikel
Bloober Team kondigt horrorspel Layers of Fear 3 aan
Huis

Bloober Team kondigt horrorspel Layers of Fear 3 aan

De Poolse ontwikkelaar heeft Layers of Fear 3 aangekondigd, een nieuw deel in diens horrorgamefranchise.

Bloober Team hintte al een tijdje naar een nieuwe aankondiging - er was geruime tijd een timer te zien die afliep naar Valentijnsdag afgelopen weekend. Die timer bleek dus voor Layers of Fear 3 te zijn.

Er is nog geen gameplay van het spel getoond, maar er werd wel een live-action teaserfilmpje online geplaatst waarin een man het gericht 'The Sick Rose' van William Blake voorleest. Meer info over de game werd niet gegeven.

Watch on YouTube

In de eerste Layers of Fear-game uit 2016 besturen spelers een schilder die in een Victoriaans landhuis probeert zijn meesterwerk af te maken, terwijl het landhuis geheimen over zijn verleden onthult. Er kwam een vervolg uit, alsmede een remake uit 2023 die simpelweg 'Layers of Fear' heet en de verhalen van de eerste twee games combineert en nieuw materiaal toevoegt.

Bloober Team heeft de laatste jaren flink aan de weg getimmerd als leverancier van horrorspellen. Naast de Layers of Fear-games heeft het bedrijf ook de remake van Silent Hill 2 gemaakt, alsmede Cronos: The New Dawn, Blair Witch en The Medium. Het bedrijf werkt samen met Konami ook aan een remake van de eerste Silent Hill.

▼ Volgende artikel
Mixen, pureren en hakken? Deze Philips handmixer is dé keukenfavoriet van 2025
© Philips
Huis

Mixen, pureren en hakken? Deze Philips handmixer is dé keukenfavoriet van 2025

De Philips HR3781/20 Handmixer is door consumenten uitgeroepen tot Best Reviewed van het Jaar 2025. En dat is niet zonder reden: deze alleskunner overtuigt in prestaties, gemak en veelzijdigheid - en dat zie je terug in de reviews.

Partnerbijdrage - in samenwerking met Philips

De publieksfavoriet volgens échte gebruikers

De Best Reviewed van het Jaar-award draait niet om mooie verkooppraatjes, maar om ervaringen van mensen die het product echt hebben gebruikt. Op Kieskeurig.nl delen duizenden consumenten hun mening over apparaten, gebaseerd op hoe die in de praktijk bevallen. Die ongefilterde reviews vormen de basis voor de jaarlijkse awards. Alleen producten die consequent goed scoren op gebruiksgemak, prestaties en tevredenheid komen in aanmerking. De Philips HR3781/20 handmixer heeft zich een jaar lang bewezen in keukens door het hele land - en dat leverde hem een plek op als publieksfavoriet van het jaar.

Een mixer die méér kan

De Philips HR3781/20 is geen gewone handmixer. Deze krachtpatser uit de 5000-serie levert 500 watt vermogen, wat bovengemiddeld is in deze productcategorie. Of je nu luchtig beslag mixt, brooddeeg kneedt of een warme soep pureert - dit apparaat draait er zijn hand niet voor om.

Wat de set echt compleet maakt, zijn de meegeleverde accessoires: naast gardes en deeghaken krijg je ook een staafmixer-opzetstuk, een hakmolen én een maatbeker met slimme opbergfunctie. Alles past netjes in elkaar en is makkelijk op te bergen.

Ook aan het gebruiksgemak is gedacht. Dankzij het ergonomische ontwerp ligt de mixer prettig in de hand, en het antispat-ontwerp zorgt ervoor dat je keuken schoon blijft - zelfs bij het mengen van vloeibare ingrediënten. Met vijf snelheden en een turbofunctie pas je de kracht eenvoudig aan je bereiding aan.

©Philips

Waarom gebruikers deze mixer aanraden

Wat gebruikers vooral waarderen aan de Philips HR3781/20, is hoe veelzijdig en compleet hij is. Velen geven aan dat de mixer in korte tijd onmisbaar is geworden. Zo noemt iemand het "een multifunctionele handmixer, niet meer weg te denken uit de keuken door de vele opties en manieren van gebruik." Van beslag kloppen tot soep pureren en groenten hakken: alles werkt soepel, en de opzetstukken klik je eenvoudig vast. Een gebruiker schrijft: "Ik gebruik hem voor simpele dingen zoals beslag maken of slagroom kloppen, maar ook voor soep pureren en groenten hakken. De accessoires werken goed en klikken makkelijk vast."

Ook de krachtige motor maakt indruk: "Zelfs bij het kneden van zwaardere brooddegen houdt hij zich goed staande," merkt een reviewer op. Het antispat-ontwerp valt eveneens in de smaak, met name door de slimme softstartfunctie: "Daardoor zit niet de hele keuken onder de spetters als je begint met mixen." Daarnaast krijgt ook het opbergsysteem veel lof. Zoals iemand opmerkt: "De accessoires klik je gewoon vast in het deksel. Zo ligt er niets los rond en dat bespaart echt veel ruimte."

Al met al is de toon in de reviews overtuigend positief: een krachtige, praktische mixer die aanvoelt alsof je meerdere apparaten in één keer in huis haalt.

©Philips

Een eerlijk oordeel

Natuurlijk is geen enkel apparaat zonder minpunten. Sommige gebruikers vinden het snoer aan de korte kant, wat vooral in keukens met minder gunstig geplaatste stopcontacten wat behelpen kan zijn. Ook wordt genoemd dat de mixer bij langdurig gebruik wat zwaar in de hand kan liggen. En bij heel stevig deeg moet je soms even doorzetten. Toch blijken dit voor de meeste mensen geen dealbreakers. Ze roemen vooral de kracht, veelzijdigheid en het gemak waarmee je de mixer gebruikt én weer opbergt. Daardoor wegen de kleine nadelen niet op tegen de dagelijkse voordelen. Of je nu een fanatieke thuisbakker bent of gewoon een handige hulp zoekt die meerdere apparaten vervangt: de Philips HR3781/20 is een slimme, doordachte keuze - en dat zie je terug in de enthousiaste beoordelingen.

©Philips

De Philips 5000 Series HR3781/20 handmixer

Ontdek hem