ID.nl logo
Huis

Deel uw scherm eenvoudig via internet

Dankzij diensten als CrossLoop en Teamviewer is het eenvoudig om ondersteuning te bieden op afstand. Zonder technische routerinstellingen kunt u een beeldscherm overnemen op afstand. Minder bekend, maar niet minder handig is Yuuguu. Het programma werkt net andersom en is bedoeld om uw beeldscherm te delen met anderen. Ideaal om instructie te geven via internet of samen naar een ontwerp te kijken. Uw beeldscherm wordt op een website ‘geprojecteerd’. Hierdoor hoeft de kijker hoeft dus helemaal niets te installeren.

1. Werking van Yuuguu

Om uw beeldscherm te kunnen delen, hebt u Yuuguu nodig en een gratis registratie. Het Yuuguu-programma ondersteunt in tegenstelling tot andere diensten waarmee u het beeldscherm kunt delen meerdere besturingssystemen. Het programma werkt onder Windows, Linux en Mac OS. Aan de kant van de client (de kijker) zijn programma en registratie overbodig, een webbrowser voldoet. Het Yuuguu-programma projecteert uw beeldscherm op een website. De kijker heeft hiervoor alleen de juiste URL en een wachtwoord nodig. Dit wachtwoord is een pincode die automatisch in uw scherm verschijnt. U kunt deze doorgeven via telefoon, mail of instant messenger.

Ga naar Yuuguu.com en klik op de knop Download Yuuguu. De betaalde versie heet Yuuguu Plus, maar u hebt de gratis versie Yuuguu Free nodig. Doorloop de installatie door steeds op Next te klikken en start Yuuguu aan het einde van de procedure op. Het programma krijgt een icoontje van een halve rode worst in uw systeemvak.

©PXimport

Yuuguu werkt onder Windows, Linux en Mac OS.

2. Yuuguu instellen en beeldscherm delen

De eerste keer dat Yuuguu start, dient u zich te registreren. Klik hiervoor op I want to sign up en vul de registratie in. Er wordt een bevestigingsmail gestuurd naar het mailadres dat u opgeeft.

De belangrijkste knop in Yuuguu heet Web share. Hiermee verschijnt een chatvenster en brengt u Yuuguu in gereedheid voor de beeldschermuitzending. Yuuguu maakt automatisch een pincode aan van zes cijfers. Deze code hebben de kijkers nodig om uw beeldscherm te zien. Klik nu op de knop Show om uw beeldscherm te delen, uw ‘uitzending’ is begonnen. De knop Show verandert van naam en heet nu End. Door hierop te klikken wordt de beeldschermuitzending beëindigd. Gebruik de knop Pause om de sessie tijdelijk te onderbreken zonder dat de verbinding met de kijkers verloren gaat.

Leuk detail is dat er in het chatvenster een telefoonnummer verschijnt. Iedereen die belt naar dit nummer komt in een soort babbelbox terecht. Uiteraard kunt u ook één op één via de normale telefoon communiceren of andere communicatiemiddelen gebruiken om tijdens de sessie met elkaar van gedachten te wisselen.

©PXimport

Via het chatvenster kunnen u en uw kijkers met elkaar praten.

3. Extra instellingen

Puntje van kritiek is dat Yuuguu standaard altijd automatisch opstart met Windows. Dit geldt alleen voor het programma, een beeldschermuitzending dient u altijd handmatig te starten. Het automatisch starten van Yuuguu is eenvoudig uit te schakelen via het menu Settings / Advanced. Verwijder hier het vinkje bij Run on startup. In de tabbladen Externalaccount en Skype kunt u Yuuguu optioneel koppelen aan instant messengerdiensten, maar dat is niet noodzakelijk.

Uw beeldscherm is te zien via www.yuuguu.com/share, maar verschijnt pas echt nadat een kijker de pincode en een naam (Screenname) opgeeft. Die schermnaam ziet u vervolgens in uw Yuuguu-venster, zodat u weet dat er iemand meekijkt.

Het scherm van de webbrowser van de kijker(s) is opgesplitst in tweeën. Links verschijnt uw beeldscherm en aan de rechterkant een chatvenster. Als u niet via de telefoon communiceert, kunt u hier korte berichten uitwisselen. Met de knop Take control kan een kijker verzoeken tijdelijk de controle over te nemen van uw beeldscherm, bijvoorbeeld om iets aan te wijzen op uw scherm. Dit verzoek dient u nadrukkelijk goed te keuren.

©PXimport

Yuuguu maakt uw beeldscherm zichtbaar op de website www.yuuguu.com/share.

▼ Volgende artikel
Fortnite-makers moeten in Nederland miljoenenboetes betalen
Huis

Fortnite-makers moeten in Nederland miljoenenboetes betalen

Epic Games, de ontwikkelaar en uitgever van Fortnite, moet in Nederland twee boetes van in totaal 1,125 miljoen euro betalen. Dit omdat het bedrijf kinderen op een oneerlijke manier aanzet om aankopen te doen in het populaire battle royale-spel.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legde Epic Games in 2024 al de boetes op. Epic Games ging in hoger beroep, maar de rechtbank in Rotterdam heeft eerder deze week besloten dat de boetes blijven staan en de aanklacht van de ACM dus correct is.

Redenen voor de boetes

Epic heeft met Fortnite volgens de rechtszaak op drie punten de wet overtreden. Zo bevat het spel de Item Shop, waarbij items elke 24 uur worden vervangen. Hiermee wordt volgens het oordeel kunstmatig schaarste gecreëerd en worden kinderen onder tijdsdruk gemotiveerd om snelle en dus mogelijk ondoordachte aankopen te doen. Dit is overigens een vrij vaak voorkomende verkoopstrategie in diverse multiplayergames.

Daarnaast worden Fortnite-spelers - en dus ook kinderen - gebombardeerd met verschillende beelden, video's en berichten die tot aankoop aanzetten. Op die manier wordt het voor hen verleidelijker gemaakt om items en zogeheten Battle Passes te kopen. Volgens Epic Games zetten deze advertenties niet rechtstreeks aan tot aanschaf, omdat men na het klikken op zo'n bericht nog meer stappen moet zetten, maar de rechtbank wuift dat weg.

Tot slot staan er bij sommige items in de Item Shop timers die aflopen. Daarmee wordt gesuggereerd dat sommige items spoedig uit de verkoop gehaald worden, terwijl dat niet altijd het geval is. Ook dit probeerde Epic Games te weerleggen - zonder succes.

Naast de boete moet Epic Games Fortnite aanpassen om jongere spelers te beschermen. Dat zal het bedrijf mogelijk meer geld en moeite kosten dan de daadwerkelijke boetes betalen. Epic heeft de timer inmiddels al uit de Item Shop gehaald, en spelers onder de 16 jaar kunnen geen aankopen met echt geld meer doen zonder ouderlijke toestemming. Daarbij kan er ook ouderlijk toezicht worden ingesteld

Kritische kijk op games

Nederland is niet het enige land waar met een vergrootglas naar Fortnite wordt gekeken: in de Verenigde Staten werden ook al boetes uitgedeeld voor soortgelijke zaken. Sowieso wordt er wereldwijd steeds kritischer gekeken naar de manier waarop met name videogames met een online component met jeugdige spelers omgaan. Een ander bekend voorbeeld is Roblox, dat volgens critici door sommige spelers met kwade bedoelingen als platform wordt gebruikt om kinderen te lokken.

Fortnite is speelbaar op alle moderne platforms, waaronder PlayStation, Switch-consoles, Xbox, pc en smartphones. Het is een van de populairste games van deze tijd. In het spel landen honderd spelers op een eiland en vechten ze het uit tot er maar één speler overblijft. De game is in de loop der jaren echter uitgegroeid tot meer dan dat: er zijn festivals met echte artiesten die optreden, spelers kunnen het uiterlijk van uiteenlopende personages uit allerlei franchises ontgrendelen voor hun eigen personage - van Marvel tot South Park - en er zijn zelfs een racegame en een Lego-versie binnen het platform beschikbaar.

▼ Volgende artikel
Vertrokken Lucasfilm-baas geeft update over aankomende Star Wars-films
Huis

Vertrokken Lucasfilm-baas geeft update over aankomende Star Wars-films

Kathleen Kennedy, de voorzitter van Lucasfilm die eerder deze week aankondigde te vertrekken bij het bedrijf, heeft een update gegeven over verschillende Star Wars-films die er aan zitten te komen.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Dat deed ze in een interview met Deadline, waarin ze ook terugblikt op haar tijd bij Lucasfilm. We wisten al van het bestaan van de aankomende films die ze vervolgens aanhaalde, maar op deze manier wordt er iets meer duidelijkheid gecreëerd over de status van deze projecten.

Mogelijke projecten

Zo werken James Mangold en Beau Willimon aan een script voor een film over het ontstaan van de Jedi - mogelijk genaamd Dawn of the Jedi. Volgens Kennedy heeft het duo een geweldig script geschreven, maar ligt de progressie rondom de film nu tijdelijk stil.

Daarnaast heeft ook Taika Waititi - bekend van de moderne Thor-films, What We Do in the Shadows en Jojo Rabbit - een script ingeleverd die blijkbaar "hilarisch" is. "Het is alleen niet mijn besluit (wat ermee gebeurt), zeker nu ik wegga." Steve Soderbergh en (acteur) Adam Driver willen daarnaast een script van Scott Burns verfilmen. Eerder werd er al een film rondom Drivers personage Ben Solo afgeschoten.

Tot slot is er nog de mogelijkheid dat Rian Johnson, de maker van The Last Jedi, terugkeert. Kennedy legt uit dat Johnson het erg druk heeft met de Knives Out-films, en dat hij ook bang is geworden van de kritiek die online werd geplaatst rondom zijn meest recente Star Wars-film. In eerste instantie zou Johnson een geheel nieuwe Star Wars-trilogie regisseren, maar dat lijkt nu dus onwaarschijnlijk. Kennedy kon dan ook geen uitsluitsel geven.

Aankomende bevestigde Star Wars-films

Er is in ieder geval veel onduidelijk over de staat van de toekomstige Star Wars-films, maar gelukkig weten we van enkele films dat ze sowieso uitkomen - mede omdat ze al zijn opgenomen.

Zo is daar de Mandalorian-film - The mandalorian and Grogu - geregisseerd door Jon Favreau - die in mei uitkomt - en volgend jaar Star Wars: Starfighter. In die film hebben onder andere Ryan Gosling, Flynn Gray en Matt Smith rollen. Fans kunnen zich de komende jaren dus nog opmaken voor meer dan genoeg Star Wars.

Het vertrek van Kathleen Kennedy

Zoals gezegd treedt Kathleen Kennedy dus af als voorzitter van Lucasfilm. Zij speelde zo'n veertien jaar lang een belangrijke rol binnen deze gigantische franchise. Ze zal wel deels betrokken blijven bij de reeks, onder andere als producent van The Mandalorian and Grogu en Starfighter.

Dave Filoni en Lynwen Brennan nemen het stokje van Kennedy over. Filoni gaat zich richten op de creatieve koers van Lucasfilm en Star Wars, terwijl Brennan de zakelijke kant op zich neemt. Beiden zullen onder leiding staan van Disney-voorzitter Alan Bergman.