ID.nl logo
Huis

Chromium OS op elke pc

Googles Chrome OS is een erg eenvoudig besturingssysteem met enkel en alleen een webbrowser. Het bedrijf CloudReady geeft je de mogelijkheid om Chromium OS nu op elke pc te installeren.

Daarmee is het bijvoorbeeld mogelijk om een oude laptop of desktop een tweede leven te geven, omdat deze vaak met Chrome OS weer een stuk sneller werkt. Chrome OS is namelijk niets meer dan een webbrowser en dus wordt de pc niet vertraagd met andere software. CloudReady levert Chromium OS, de opensourceversie van Chrome OS die verder precies hetzelfde doet, nu aan iedereen. Zorg ervoor, voordat je begint, dat je een back-up hebt van belangrijke bestanden op de pc. Je downloadt Chromium OS voor welke pc dan ook vanaf de website. Download het ZIP-bestand en houd het bij de hand.

Je hebt nu een USB-stick nodig van 8 of 16 GB. Sluit deze alvast op je computer aan. Het is nodig om Google Chrome te openen en het Chromebook-herstelprogramma te downloaden en te installeren. Dat kan vanaf deze link en klik vervolgens op Toev. Aan Chrome, App toevoegen en open het programma daarna via de Chrome App Launcher die je nu in de taakbalk of het menu Start vindt.

Klik in het herstelprogramma op het tandwiel rechtsboven en kies voor de optie Lokale image gebruiken. Blader nu naar het ZIP-bestand van CloudReady en klik op Openen. Op OS X is het trouwens even nodig The Unarchiver uit de Mac App Store te halen, daarmee de ZIP uit te pakken en vervolgens het *.bin-bestand dat eruit is gehaald in het Herstelprogramma te gebruiken. Selecteer nu de USB-stick die je wilt gebruiken om Chrome OS mee te installeren en klik op Doorgaan. Controleer nog even of alle instellingen kloppen en klik dan op Nu maken. De opstartschijf wordt nu aangemaakt. Zodra deze klaar is, kun je de wizard sluiten.

©PXimport

Klik op het tandwiel rechtsboven en kies voor Lokale image gebruiken.

Voer nu in de oude laptop of pc de USB-stick in en schakel de computer in. Het is nodig om vanaf USB op te starten. Per moederbord verschillen daarvoor de stappen, maar vaak is het F11, F12 of DEL waarna een opstartmenu verschijnt en je kunt kiezen voor de USB-stick. Ga anders in de BIOS en verander de opstartvolgorde zodanig dat de USB-stick bovenaan staat.

Zodra Chromium OS gestart is, kun je de wizard op het scherm negeren. Klik in plaats daarvan rechtsonder op de klok en kies voor Install CloudReady. Je krijgt de keuze om CloudReady standalone of als dualboot te installeren. Bij de eerste optie wordt de gehele schijf geleegd en alleen CloudReady geïnstalleerd, bij de tweede optie blijft Windows behouden en wordt de schijf verdeeld tussen de twee. Kies voor wat je wilt en klik daarna op Begin Dualboot/Standalone Installation. Als je daarna de pc herstart, kun je dit keer wel de wizard doorlopen. Selecteer de gewenste taal en klik op Volgende, waarna even geüupdatet wordt. Klik daarna op Accept and install om Adobe Flash te installeren, een handige toevoeging.

Overigens kun je ook gewoon de USB-stick gebruiken om op te werken en Chromium OS daarop geïnstalleerd laten. Dan heb je dus een handig besturingssysteem voor onderweg.

©PXimport

Na het installeren gaat Chromium OS meteen even updaten.

▼ Volgende artikel
🍕 Effe wachten… Met deze oven staat er in tweeënhalve minuut een verse pizza op tafel!
© sonyakamoz - stock.adobe.com
Huis

🍕 Effe wachten… Met deze oven staat er in tweeënhalve minuut een verse pizza op tafel!

Niks zo lekker als een verse pizza. Jammer alleen dat het altijd zo lang duurt voordat-ie klaar is. Dat probleem is nu opgelost: AEG komt met een inbouw combi-stoomoven die een speciale pizzastand heeft. Pizza erin en 2,5 minuut* later is het genieten geblazen. Mangiare!

*Om het even in perspectief te zetten: 2,5 minuut, dat is net lang genoeg om de vaatwasser uit te ruimen, je tanden goed te poetsen of één gemiddelde track op Spotify te beluisteren. Helemaal niks dus.

View post on Instagram
 

In een gewone oven duurt het bakken van een verse pizza al gauw 10 tot 12 minuten. De AEG TX7PB62FSB is dus echt supersnel. Dat komt omdat er een speciale pizzastand op zit met een indrukwekkende maximale temperatuur van 340°C. Dankzij deze enorme hitte bak je in slechts 150 seconden een pizza met een perfecte, luchtige en krokante korst. Het is dan ook niet voor niets dat deze oven officieel is goedgekeurd door de Scuola Italiana Pizzaioli, de Italiaanse Pizza Academy.

En het mooie is: ook wie geen principe della cucina (inderdaad, keukenprins) is maakt hiermee de lekkerste pizza's. Het EXCite Touch Display fungeert als je persoonlijke assistent in de keuken. Het scherm vertelt je exact wanneer je de pizza in de oven moet schuiven en wanneer hij er weer uit mag. Voor de voorbereiding kun je rekenen op de AEG-app, die je helpt bij het kneden van authentiek Napolitaans deeg, het bereiden van de perfecte tomatensaus én de nodige inspiratie biedt. Bovendien krijg je er een speciale bakplaat en pizzaschep bij. Succes gegarandeerd dus.

©AEG

Na afloop van een legendarische pizza-avond hoef je niet op te zien tegen het schoonmaken. De pyrolytische zelfreinigingsfunctie brandt vet en resten op hoge temperatuur weg tot as, waardoor je alleen nog maar een vochtig doekje over de binnenkant van de oven hoeft te halen.

Behalve voor die legendarische pizza-avonden is deze ruime oven van 72 liter ook handig voor allerlei andere gerechten. Je wisselt makkelijk tussen de broodbakfunctie met deegrijsfunctie en technieken zoals garen op lage temperatuur of het dehydrateren van fruit en kruiden. Wil je een ovenschotel gratineren, een quichebodem krokant krijgen met alleen onderwarmte of snel iets ontdooien, dan kies je simpelweg de stand die daarbij past. Zelfs aan de details is gedacht, met functies voor het voorverwarmen van borden, het warmhouden van maaltijden en een slimme stand voor inmaken.

Hebben? Effe wachten… effe wachten… zoals het er nu naar uitziet is de AEG TX7PB62FSB vanaf maart bij alle bekende aanbieders verkrijgbaar.

Bekijk alle inbouwovens van AEG op Kieskeurig.nl

▼ Volgende artikel
Gerucht: Resident Evil: Code Veronica-remake verschijnt volgend jaar
Huis

Gerucht: Resident Evil: Code Veronica-remake verschijnt volgend jaar

Het ziet er naar uit dat een remake van Resident Evil: Code Veronica ergens in de eerste helft van 2027 uitkomt.

Er gaan al geruime tijd geruchten over een remake van Resident Evil: Code Veronica. Resident Evil-insider Dusk Golem meldt al geruime tijd dat Capcom aan een remake van de game werkt, alsmede een remake van Resident Evil 0.

Nu heeft de betrouwbare insider NateTheHate zich ook uitgesproken over de remake. Hij claimt ook dat de remake ergens in de eerste helft van 2027 verschijnt. Het is dan ook waarschijnlijk dat de game ergens dit jaar wordt aangekondigd.

De meest recente remake van een Resident Evil-game is de remake van Resident Evil 4. Die game werd zeer goed ontvangen. Hoewel veel fans vermoedden dat de volgende remake die van Resident Evil 5 zou betreffen, lijkt het er op dat mensen hier voorlopig nog op moeten wachten, omdat Code Veronica - en mogelijk ook Resident Evil 0 - eerst aan de beurt zijn.

View post on X

Over Resident Evil: Code Veronica

Resident Evil: Code Veronica kwam in 2000 uit op Sega's laatste console, de Dreamcast, en later ook naar andere platforms. De game speelt zich ongeveer drie maanden na de gebeurtenissen uit Resident Evil 2 en 3 af. In het spel proberen Claire Redfield en haar broer Chris een uitbraak van het zombievirus op een afgelegen eiland en een onderzoeksfaciliteit in Antarctica te overleven.

De oorspronkelijke game bevatte de traditionele, ietwat ouderwetse besturing van de eerdere Resident Evil-delen voordat Resident Evil 4 een modernere besturing introduceerde. Wel werden de voorgerenderde achtergronden uit eerdere delen vervangen voor 3D-omgevingen en een dynamische camera.

Nog meer Resident Evil

Hoewel de Resident Evil-reeks in de jaren negentig ontstond, blijft de gamefranchise erg relevant, mede dankzij de remakes en nieuwe delen. Op 27 februari verschijnt het negende hoofddeel in de serie, genaamd Resident Evil: Requiem.

In Requiem besturen spelers twee personages: Grace Ashcroft en Leon S. Kennedy. Beide personages bieden een verschillende speelstijl. De segmenten met Leon - onder andere bekend uit Resident Evil 2 en Resident Evil 4 - zijn erg op actievolle schietgevechten gericht. Leon kan daarnaast ook de kelen van vijanden doorsnijden. Hij heeft ook een bijl waarmee hij aanvallen kan afweren. Grace's segmenten zijn juist erg gericht op spanning en horror en draaien vooral om het vermijden van intense gevechten.

Onlangs werden er nog nieuwe beelden van de game getoond, die hier zijn te bekijken. Resident Evil Requiem verschijnt op 27 februari (pre-orderen kan nu al) voor PlayStation 5Xbox Series X en S, Nintendo Switch 2 en pc. Op 27 februari zullen ook Resident Evil 7 en Resident Evil Village (het achtste deel) op Nintendo Switch 2 uitkomen.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.