ID.nl logo
Huis

Chromium OS op elke pc

Googles Chrome OS is een erg eenvoudig besturingssysteem met enkel en alleen een webbrowser. Het bedrijf CloudReady geeft je de mogelijkheid om Chromium OS nu op elke pc te installeren.

Daarmee is het bijvoorbeeld mogelijk om een oude laptop of desktop een tweede leven te geven, omdat deze vaak met Chrome OS weer een stuk sneller werkt. Chrome OS is namelijk niets meer dan een webbrowser en dus wordt de pc niet vertraagd met andere software. CloudReady levert Chromium OS, de opensourceversie van Chrome OS die verder precies hetzelfde doet, nu aan iedereen. Zorg ervoor, voordat je begint, dat je een back-up hebt van belangrijke bestanden op de pc. Je downloadt Chromium OS voor welke pc dan ook vanaf de website. Download het ZIP-bestand en houd het bij de hand.

Je hebt nu een USB-stick nodig van 8 of 16 GB. Sluit deze alvast op je computer aan. Het is nodig om Google Chrome te openen en het Chromebook-herstelprogramma te downloaden en te installeren. Dat kan vanaf deze link en klik vervolgens op Toev. Aan Chrome, App toevoegen en open het programma daarna via de Chrome App Launcher die je nu in de taakbalk of het menu Start vindt.

Klik in het herstelprogramma op het tandwiel rechtsboven en kies voor de optie Lokale image gebruiken. Blader nu naar het ZIP-bestand van CloudReady en klik op Openen. Op OS X is het trouwens even nodig The Unarchiver uit de Mac App Store te halen, daarmee de ZIP uit te pakken en vervolgens het *.bin-bestand dat eruit is gehaald in het Herstelprogramma te gebruiken. Selecteer nu de USB-stick die je wilt gebruiken om Chrome OS mee te installeren en klik op Doorgaan. Controleer nog even of alle instellingen kloppen en klik dan op Nu maken. De opstartschijf wordt nu aangemaakt. Zodra deze klaar is, kun je de wizard sluiten.

©PXimport

Klik op het tandwiel rechtsboven en kies voor Lokale image gebruiken.

Voer nu in de oude laptop of pc de USB-stick in en schakel de computer in. Het is nodig om vanaf USB op te starten. Per moederbord verschillen daarvoor de stappen, maar vaak is het F11, F12 of DEL waarna een opstartmenu verschijnt en je kunt kiezen voor de USB-stick. Ga anders in de BIOS en verander de opstartvolgorde zodanig dat de USB-stick bovenaan staat.

Zodra Chromium OS gestart is, kun je de wizard op het scherm negeren. Klik in plaats daarvan rechtsonder op de klok en kies voor Install CloudReady. Je krijgt de keuze om CloudReady standalone of als dualboot te installeren. Bij de eerste optie wordt de gehele schijf geleegd en alleen CloudReady geïnstalleerd, bij de tweede optie blijft Windows behouden en wordt de schijf verdeeld tussen de twee. Kies voor wat je wilt en klik daarna op Begin Dualboot/Standalone Installation. Als je daarna de pc herstart, kun je dit keer wel de wizard doorlopen. Selecteer de gewenste taal en klik op Volgende, waarna even geüupdatet wordt. Klik daarna op Accept and install om Adobe Flash te installeren, een handige toevoeging.

Overigens kun je ook gewoon de USB-stick gebruiken om op te werken en Chromium OS daarop geïnstalleerd laten. Dan heb je dus een handig besturingssysteem voor onderweg.

©PXimport

Na het installeren gaat Chromium OS meteen even updaten.

▼ Volgende artikel
Terminaal zieke fan mocht mogelijk al Grand Theft Auto 6 spelen
© Rockstar Games
Huis

Terminaal zieke fan mocht mogelijk al Grand Theft Auto 6 spelen

Een terminaal zieke fan van de Grand Theft Auto-reeks heeft mogelijk de kans gekregen om Grand Theft Auto 6 al ruim voor release te spelen.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Ubisoft Toronto-ontwikkelaar Anthony Armstrong plaatste in december een inmiddels verwijderd bericht op LinkedIn. Daarin viel te lezen dat een familielid van hem al jaren tegen kanker streed, en dat de persoon in kwestie nog maar een halfjaar tot jaar te leven had.

'Geweldig nieuws'

In het bericht verduidelijkte Armstrong dat het familielid in kwestie een enorme fan van de Grand Theft Auto-reeks is, en dat het er naar uitzag dat de persoon niet het nieuwste deel in de reeks zou kunnen spelen, dat pas op 19 november uitkomt. Armstrong sprak dan ook de wens uit dat GTA-ontwikkelaar Rockstar Games het op een of andere manier mogelijk zou kunnen maken om de zieke fan alvast GTA 6 te laten spelen.

Enkele weken later gaf Armstrong een update: de ceo van Take-Two Interactive - de uitgever van de GTA-spellen - had contact opgenomen en alleen ontwikkelaar Rockstar moest nog laten weten wat er mogelijk was. In een laatste update voordat het hele bericht werd verwijderd, liet Armstrong weten dat contact met Rockstar inmiddels was gelegd en dat er "geweldig nieuws" uit kwam.

Het lijkt er dus op dat Rockstar Games de terminaal zieke fan tegemoet kwam en hem alvast Grand Theft Auto 6 liet spelen. Het is niet voor het eerst dat de ontwikkelaar iets dergelijks mogelijk maakt: in 2018 mocht een terminaal zieke fan al aan de slag met Rockstars Red Dead Redemption 2, dat een paar weken later pas uit zou komen.

Over Grand Theft Auto 6

De rest van de wereld moet in ieder geval nog tot 19 november wachten tot men met Grand Theft Auto 6 aan de slag kan op PlayStation 5 en Xbox Series X en S. De game draait om twee hoofdpersonages: Lucia Caminos en Jason Duval. Het duo heeft een relatie, en duidelijk is in ieder geval dat Lucia vrijkomt uit de gevangenis en het tweetal vervolgens nog verder het criminele pad op gaat.

De game speelt zich af in Vice City, een fictieve versie van Miami, en omstreken. Dat betekent dat spelers glooiende stranden en met neon verlichte straten kunnen verwachten. Het was ook al de setting van de PlayStation 2-game Grand Theft Auto: Vice City, dat na GTA 3 uitkomt. Naar verwachting zal Grand Theft Auto 6 een ongekende hoeveelheid details vertonen. Lees hier alles over de game.

View post on Instagram
 
▼ Volgende artikel
Kijk hier naar de  Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6
© Xbox Game Studios
Huis

Kijk hier naar de Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6

Eens in de zoveel tijd geeft Microsoft ons een kijkje in de keuken van verschillende ontwikkelaars middels een Xbox Developer Direct. Deze week is het weer zover, en krijgen we meer te weten over aankomende games Fable, Gran Turismo 6 en Beast of Reincarnation. Hieronder vind je de stream, de tijden en onze verwachtingen.

De Xbox Developer Direct is een presentatie waarin de ontwikkelaars van verschillende games rechtstreeks aan spelers kunnen vertellen over hun aankomende titels. De eerste editie van 2026 wordt op donderdag 22 januari, om 19:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden. 

De presentatie is dan te bekijken op het YouTube- en Twitch-kanaal van Xbox, maar is ook hieronder live te zien. De lengte van deze Developer Direct is nog niet zeker, maar vorige edities namen zo’n vijftig minuten in beslag. 

Watch on YouTube

Programma van de Developer Direct

Daarbij is al bekend welke games er getoond gaan worden. Twee daarvan komen uit de stal van Playground Games, de ontwikkelaar van de Forza Horizon-games die dan ook het zesde deel in die racefranchise en de nieuwe spelwereld in Japan uitgebreid laat zien. Ook is het goed mogelijk dat de releasedatum van het spel tijdens de Developer Direct wordt onthuld, gezien die vorige week mogelijk gelekt is

Maar Playground werkt ook al jarenlang aan een ander, zeer geanticipeerd project: Fable. Dit gaat niet om een remake, maar een gloednieuwe game in de geliefde fantasyfranchise. De game werd in 2020 aangekondigd dus de hoop is dat het spel ergens dit jaar verschijnt. Gezien Playground blijkbaar klaar is om meer te gaan onthullen over het spel achten we dat ook wel mogelijk. Er is vooralsnog maar weinig bekend over deze nieuwe Fable-titel, dus we hopen vooral veel te zien over hoe het speelt en hoe diep we in de wereld van Albion kunnen duiken. De diepgang van de quests was immers wat Fable zo grijpend maakte.

Watch on YouTube

Een ietwat onverwachte verschijning in een Xbox-presentatie is ontwikkelaar Game Freak. Dit Japanse bedrijf staat immers bekend om de Pokémon-games die exclusief op Nintendo-consoles uitkomen, maar zoals vorig jaar duidelijk werd, wordt er ook gewerkt aan een geheel andere game. Beast of Reincarnation is een prachtig ogende rpg die zich afspeelt in een post-apocalyptische versie van Japan, en er is een hele grote hond van de partij. De interesse is dus wel gewekt, maar Game Freak moet wel even bewijzen dat er meer redenen zijn om geïnteresseerd te worden dan “de Pokémon-makers maken een Xbox-game”. 

Fallout-remasters?

Opvallend aan deze editie van de Xbox Developer Direct is dat er drie games uitgelicht worden. In eerdere edities waren dit er vier, waardoor fans speculeren dat er nog een geheime aankondiging komt. Insiders als Jez Corden, die in het verleden correcte informatie naar buiten heeft gebracht, zeggen dat er inderdaad een vierde aankondiging is. Er is een mogelijkheid dat dit remasters van Fallout 3, Fallout: New Vegas of beide betreft. Geruchten over opgepoetste versies van die spellen gaan al geruime tijd rond, en gezien het tweede seizoen van de Fallout-serie op Amazon Prime Video bijna ten einde komt, achten we het zeker mogelijk. 

©Obsidian Entertainment

Daarentegen gaan er andere geruchten rond vanuit onder andere de website VGC, dat deze vierde aankondiging een ‘kleinschalige, originele game van een first-party Xbox-ontwikkelaar’ is. Geen bestaand IP dus, wat speculatie over wat het zou kunnen zijn lastig maakt. Enfin, donderdag komt er ongetwijfeld duidelijkheid.