ID.nl logo
Zekerheid & gemak

Alle toekomstige Tesla-auto’s volledig zelfrijdend

Elke nieuwe Tesla-auto die vanaf nu in de showrooms komt te staan, wordt op termijn volledig zelfrijdend. De nieuw gefabriceerde auto’s worden vanaf nu allemaal gebouwd met een autonoom systeem dat na testen en na herziening van de wetgeving zonder hulp van de bestuurder moet kunnen rijden.

Dat zegt Tesla in een persstatement. De auto’s worden uitgerust met een vernieuwde versie van Tesla’s zelfrijdende systeem, Autopilot, dat overigens niet overal meer die naam mag hebben. De nieuwe versie heeft op termijn geen bestuurder meer nodig. 

Dat kan onder andere door het gebruik van acht camera’s, waarvan vijf 360-gradencamera's, die tot 250 meter in elke richting kunnen kijken. Een extra camera aan de voorkant kan omgaan met stoffige wegen en mistige omstandigheden. Zelfs ander verkeer dat vlak voor de Tesla rijdt hoeft geen obstakel te zijn. 

Lees ook: Tesla mag Autopilot-aanduiding niet meer gebruiken

Openbare weg

Dat de auto’s het systeem krijgen ingebouwd, betekent niet dat weggebruikers er ook meteen gebruik van kunnen maken. De wetgeving rond zelfrijdende auto’s is nog lang niet op orde, en de recente dodelijke ongevallen met Tesla-auto’s helpen niet mee aan het consumentenvertrouwen. 

Ook wil Tesla eerst gaan testen op de openbare weg. Dat gebeurt tijdens normale omstandigheden, waar de auto wel registreert wanneer er zou zijn ingegrepen, maar dat nog niet daadwerkelijk doet. Die testgegevens worden naderhand naast die van de bestuurder gelegd. Op die manier kan het systeem nog meer leren van echte weggebruikers en kan aan de autoriteiten worden bewezen dat het systeem veiliger is dan een normale bestuurder. 

Het autonome systeem wordt op dit moment al in de Model X en Model S gebouwd. Ook de Model 3, die volgend jaar in de showrooms komt te staan, wordt op den duur volledig zelfrijdend.

▼ Volgende artikel
Sega's hardware-ontwerper Hideki Sato is overleden
Huis

Sega's hardware-ontwerper Hideki Sato is overleden

Hideki Sato, de ontwerper van zo goed als alle spelcomputers van het Japanse bedrijf Sega, is op 77-jarige leeftijd overleden.

Volgens de Japanse X-account Beep21 (via Eurogamer) is dat afgelopen weekend gebeurd. Precieze details over zijn overlijden zijn er niet.

Sato werd ook wel liefkozend de 'vader van Sega-hardware' genoemd. Hij ging in 1971 bij Sega aan de slag en leidde in de jaren negentig de research & development-afdeling binnen Sega. Begin jaren nul was hij kort de directeur van Sega.

Sato en zijn team ontworpen de meeste hardware van Sega, waaronder consoles zoals de Mega Drive en Dreamcast, alsmede de meeste arcademachines van het bedrijf. In 2008 vertrok hij bij Sega.

View post on X

Over Sega als consolebedrijf

Sega kreeg vooral voet in de markt met zijn arcademachines, maar bracht ook spelcomputers uit waarmee het zeker in de jaren negentig van de vorige eeuw veel succes had en geduchte concurrentie voor Nintendo vormde.

Met de komst van PlayStation werd Sega's positie binnen de spelcomputermarkt echter steeds kleiner, en na enkele misstappen bij de release van de Saturn-console, bracht het bedrijf al snel de opvolger uit, de Dreamcast. Hoewel deze console geliefd was onder de fans en nog altijd als een van de betere projecten van het bedrijf wordt gezien, bleek het de allerlaatste spelcomputer van Sega te worden. Sindsdien brengt het bedrijf zijn games naar consoles van Nintendo, Sony en Microsoft en pc.

▼ Volgende artikel
Logan Paul verkoopt duurste Pokémon-kaart ooit voor 16,5 miljoen dollar
Huis

Logan Paul verkoopt duurste Pokémon-kaart ooit voor 16,5 miljoen dollar

Worstelaar en influencer Logan Paul heeft zijn zeldzame Pikachu Illustrator-Pokémon-kaart verkocht voor 16,49 miljoen dollar.

De kaart werd in 1998 uitgereikt aan winnaars van een tekenwedstrijd georganiseerd door Coro Coro, een Japans mangamagazine. De kaart is zo’n 40 keer gedrukt en is nooit in winkels verkocht, waardoor deze al snel veel geld waard was. Ook werd de art gemaakt door Atsuko Nishida, de artiest die de eerste ontwerpen van Pikachu maakte, en heeft de Pikachu Illustrator-kaart in kwestie een PSA 10-beoordeling. Dat is de hoogste beoordeling van de toestand van Pokémon-kaarten.

View post on Instagram
 

Verkocht tijdens veiling

In 2021 kocht Logan Paul de kaart voor 5,28 miljoen dollar, waardoor het meteen de duurste Pokémon-kaart ooit werd. Ook liet hij een ketting en hoes van zo’n 70.000 dollar maken, die hij droeg tijdens verschillende worstelwedstrijden.

De Pikachu Illustrator-kaart werd verkocht via een veiling, die tussen 4 januari en 14 februari liep. Met een openingsbod van 500.000 euro liep het bedrag uiteindelijk op tot zo’n 16,5 miljoen dollar, waarna Guinness World Records bevestigde dat het wederom om de duurste Pokémon-kaart ooit gaat. De nieuwe eigenaar van de kaart is niet bekend.

View post on Instagram