ID.nl logo
Zekerheid & gemak

Alle toekomstige Tesla-auto’s volledig zelfrijdend

Elke nieuwe Tesla-auto die vanaf nu in de showrooms komt te staan, wordt op termijn volledig zelfrijdend. De nieuw gefabriceerde auto’s worden vanaf nu allemaal gebouwd met een autonoom systeem dat na testen en na herziening van de wetgeving zonder hulp van de bestuurder moet kunnen rijden.

Dat zegt Tesla in een persstatement. De auto’s worden uitgerust met een vernieuwde versie van Tesla’s zelfrijdende systeem, Autopilot, dat overigens niet overal meer die naam mag hebben. De nieuwe versie heeft op termijn geen bestuurder meer nodig. 

Dat kan onder andere door het gebruik van acht camera’s, waarvan vijf 360-gradencamera's, die tot 250 meter in elke richting kunnen kijken. Een extra camera aan de voorkant kan omgaan met stoffige wegen en mistige omstandigheden. Zelfs ander verkeer dat vlak voor de Tesla rijdt hoeft geen obstakel te zijn. 

Lees ook: Tesla mag Autopilot-aanduiding niet meer gebruiken

Openbare weg

Dat de auto’s het systeem krijgen ingebouwd, betekent niet dat weggebruikers er ook meteen gebruik van kunnen maken. De wetgeving rond zelfrijdende auto’s is nog lang niet op orde, en de recente dodelijke ongevallen met Tesla-auto’s helpen niet mee aan het consumentenvertrouwen. 

Ook wil Tesla eerst gaan testen op de openbare weg. Dat gebeurt tijdens normale omstandigheden, waar de auto wel registreert wanneer er zou zijn ingegrepen, maar dat nog niet daadwerkelijk doet. Die testgegevens worden naderhand naast die van de bestuurder gelegd. Op die manier kan het systeem nog meer leren van echte weggebruikers en kan aan de autoriteiten worden bewezen dat het systeem veiliger is dan een normale bestuurder. 

Het autonome systeem wordt op dit moment al in de Model X en Model S gebouwd. Ook de Model 3, die volgend jaar in de showrooms komt te staan, wordt op den duur volledig zelfrijdend.

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube