ID.nl logo
Tim Cook op D11: iOS 7, iWatch en Android-apps (overzicht)
© Reshift Digital
Huis

Tim Cook op D11: iOS 7, iWatch en Android-apps (overzicht)

Apple-CEO Tim Cook is afgelopen nacht tijdens de technologieconferentie D11 van AllThingsD uitgebreid geïnterviewd. Cook ging op allerlei onderwerpen in, zoals iOS 7, draagbare technologie als de iWatch, het ontwikkelen van Android-apps en het succes van de Apple TV. In dit artikel krijg je een over

Grote update voor iOS 7

Zoals al langer wordt vermoed krijgt iOS 7 een flinke update, waarbij het design volledig wordt vernieuwd. Cook bevestigt dat Apple's beroemde ontwerper Jonathan Ive hier een belangrijke rol in speelt. "We erkennen dat Jony een belangrijke bijdrage heeft geleverd aan de look & feel die Apple in de afgelopen jaren heeft opgebouwd en hij dit ook voor onze software kan doen".

Ive is al jaren werkzaam bij Apple en is verantwoordelijk geweest voor het ontwerp van veel succesvolle Apple-producten. Denk hierbij aan iPhone, iPad, iPod en iMac. Het ging hierbij echter altijd om hardwarematige producten. Met iOS 7 komt hier dus verandering in en gaat Ive zich ook richten op het ontwerp van Apple's software.

iOS toegankelijker maken

iOS moet toegankelijker worden voor app-ontwikkelaars. Cook laat weten dat Apple ontwikkelaars toegang wil geven tot meer onderdelen van de iPhone. Op dit moment zijn allerlei delen van de iPhone afgeschermd om de privacy van gebruikers te beschermen. Apple wil deze regels versoepelen en minder delen afschermen, zodat ontwikkelaars de mogelijkheid krijgen nieuwe features in hun apps te verwerken.

Cook wil iOS toegankelijker maken voor app-ontwikkelaars

Android-apps ontwikkelen

Niet alleen app-ontwikkelaars ontwikkelen iOS-apps, ook Apple maakt allerlei apps. Deze apps zijn tot nu toe uitsluitend beschikbaar op de iPhone, iPod touch of iPad. Cook sluit echter niet uit dat het bedrijf in de toekomst ook voor het concurrerende besturingssysteem Android apps gaat ontwikkelen. "We hebben geen religieuze problemen met het ontwikkelen van Android-apps. Als wij vinden dat dit voor ons zin heeft zouden wij dat zeker doen", zei Cook tijdens een vragenuur met het publiek op de D11.

Slechts één iPhone per jaar

Apple lanceert tot nu toe per jaar één nieuw model van de iPhone. Dit in tegenstelling tot veel concurrerende fabrikanten, die vaak meerdere smartphones per jaar lanceren. Cook stelt dat Apple bewust voor deze strategie kiest om zijn focus tijdens de ontwikkeling van de iPhone niet te verliezen.

Cook: 'Apple produceert slechts één iPhone per jaar om focus niet te verliezen'

Cook stelt dat het ontwerpen van een goede smartphone veel werk vereist op het moment dat een bedrijf zowel de hardware, software als de bijbehorende diensten volledig zelf moet ontwikkelen. De CEO stelt dat Apple ervoor kiest deze aspecten goed op elkaar aan te laten sluiten. Dit zou het bedrijf dwingen keuzes te maken en dus maar één iPhone per jaar te ontwikkelen om de kwaliteit van het apparaat te kunnen garanderen.

De uitspraken van Cook staan lijnrecht op geruchten over een 'budget-iPhone'. De komst van een goedkopere iPhone zou immers betekenen dat Apple gelijktijdig aan zowel een budget-iPhone als de 'normale' iPhone werkt. Dit is juist de werkwijze die Apple volgens Cook wil vermijden om zijn focus niet te verliezen.

iWatch

'Draagbare technologie' is een gebied waar Apple zeer geïnteresseerd in is. "Dit is een gebied dat klaar is om ontdekt te worden", stelt Cook in een reactie op een vraag over Google Glass. "Ik zie draagbare technologie als een belangrijke tak van de branche".

Veel duidelijkheid wil de Apple-CEO niet over dit onderwerp geven. Cook stelt dat Apple 'mogelijk werkt aan een draagbaar apparaat'. Of het hierbij gaat om de iWatch of een volledig ander product wordt in het midden gelaten. Wel laat Cook weten dat Nike met de FuelBand 'goed werk heeft geleverd'.

Cook heeft overigens weinig vertrouwen in het succes van de Glass-bril van Google. "Glass zal interessant zijn voor bepaalde mensen, maar geen groot publiek aantrekken", vertelt Cook tijdens de conferentie.

Apple-CEO Tim Cook bespreekt draagbare technologie

Apple TV 13 miljoen keer verkocht

De tijd dat de Apple TV als een hobbyproject van Apple gezien kon worden is definitief voorbij. Cook laat tijdens de D11 weten dat het bedrijf inmiddels 13 miljoen Apple TV's heeft verkocht. Maar liefst de helft, zo'n 6,5 miljoen stuks, zouden in de afgelopen 12 maanden zijn verkocht. Dit betekent dus dat de vraag naar de Apple TV fors is toegenomen.

Milieu

Apple is al langer actief bezig met het terugdringen van zijn impact op het milieu. Om deze activiteiten kracht bij te zetten kondigt Cook aan voormalig US Environmental Protection Agency (EPA)-directeur Lisa Jackson in dienst te nemen. Jackson gaat Apple helpen duurzamer en milieuvriendelijker te werken en coördineert de activiteiten van het bedrijf op dit gebied.

Jackson was sinds 2009 directeur van EPA, een Amerikaanse overheidsorganisatie gericht op milieubescherming en is door de Amerikaanse president Barack Obama voor deze functie geselecteerd. De voormalig directeur kondigde eind 2012 haar vertrek aan bij de organisatie. Jackson gaat in haar nieuwe functie bij Apple rechtstreeks aan Cook rapporteren.

Het volledige interview met Cook

▼ Volgende artikel
Liebherr IRd 3900: waarom dit de favoriete inbouwkoelkast van 2025 is
Huis

Liebherr IRd 3900: waarom dit de favoriete inbouwkoelkast van 2025 is

Wat maakt een koelkast de allerbeste van het jaar? Niet een glanzende folder vol beloftes, maar de dagelijkse ervaringen van echte gebruikers. De Liebherr IRd 3900 is door consumenten van Kieskeurig.nl bekroond met de prestigieuze Best Reviewed van het Jaar-award 2025. Van de slimme EasyFresh-technologie tot het fluisterstille ontwerp en de praktische indeling: lees waarom dit model als de absolute favoriet uit de bus kwam en waarom gebruikers er zo enthousiast over zijn.

Partnerbijdrage - in samenwerking met Liebherr

Wie een inbouwkoelkast zoekt, heeft enorm veel keuze, maar één model wist het afgelopen jaar de harten van de Nederlandse consument echt te veroveren. Met zijn doordachte design, gebruiksvriendelijke bediening en bewezen betrouwbaarheid is de Liebherr IRd 3900 uitgeroepen tot Best Reviewed van het Jaar 2025. In dit artikel lees je wat deze inbouwkoelkast zo bijzonder maakt – en waarom gebruikers er zo lovend over zijn.

De stem van de consument: Best Reviewed 2025

De beste keuze volgens consumenten – dat is waar het bij Best Reviewed 2025 om draait. Want niets zegt zo veel als de ervaring van andere gebruikers. Jaarlijks delen duizenden consumenten hun eerlijke mening op Kieskeurig.nl. Hun reviews vormen de basis voor de Best Reviewed-awards. De producten die deze titel verdienen, hebben zich een heel jaar lang bewezen in de praktijk: ze blinken uit in kwaliteit, gebruiksgemak en klanttevredenheid. Absolute consumentenfavorieten dus – en in de categorie inbouwkoelkasten is de Liebherr IRd 3900 de winnaar geworden.

Van EasyFresh tot verstelbare indeling

De Liebherr IRd 3900 is een inbouwkoelkast die laat zien waarom het Duitse merk al jaren bekendstaat om betrouwbaarheid en technische vernieuwing. Deze koelkast combineert een strak, tijdloos design met praktische functies die het dagelijks leven makkelijker maken. Dankzij het EasyFresh-systeem blijven groenten en fruit langer vers: de ideale luchtvochtigheid in de lade voorkomt uitdroging en zorgt dat smaak en textuur behouden blijven. Dat maakt het apparaat niet alleen zuinig in gebruik, maar helpt ook voedsel langer goed te houden en verspilling te beperken.

©Liebherr

Wie de deur opent, merkt direct de doordachte indeling. Het interieur en de deurvakken zijn over de volledige hoogte verstelbaar, zodat je er moeiteloos alles in kwijt kunt wat koel moet blijven: of dat nu hoge flessen zijn of een brede ovenschotel. Fijn daarbij is dat de glazen draagplateaus tot wel 30 kg kunnen dragen. Daarbij zorgt de heldere LED-plafondverlichting voor een perfect overzicht, zelfs wanneer de koelkast vol is. De bediening verloopt via een intuïtief Touch-display, waarmee je supersnel de temperatuur of functies kunt aanpassen. Bovendien is de IRd 3900 voorbereid op SmartHome-toepassingen (accessoire). Liebherr biedt, na registratie, maar liefst 10 jaar garantie op dit model – dat doe je als merk natuurlijk alleen maar wanneer je helemaal overtuigd bent van je product.

©Liebherr

Waarom gebruikers enthousiast zijn

Die combinatie van slimme technologie en gebruiksgemak is ook precies wat consumenten zo waarderen. Uit tientallen reviews op Kieskeurig.nl blijkt dat gebruikers de IRd 3900 een uitzonderlijk hoge gemiddelde score van 9,1 geven. De koelkast wordt geroemd om zijn stille werking – "Dan zet je hem aan en hoor je nagenoeg niets! Heerlijk stille koelkast!" – en om de praktische indeling die volgens velen "fijn en flexibel" is. Ook wat betreft dagelijks gemak scoort de IRd 3900 hoog. "Door het digitale display makkelijk in te stellen naar de gewenste koeltemperatuur", zegt een van de reviewers. Een ander voegt daar nog aan toe: "Mooie heldere verlichting … Makkelijke display, goed zichtbaar en makkelijk te bedienen." Daarnaast valt op dat veel reviewers de energiezuinigheid en afwerking noemen als pluspunten: het apparaat voelt degelijk aan en doet precies wat het belooft.

©Liebherr

Een optelsom van kwaliteiten

De reden dat de Liebherr IRd 3900 de titel Best Reviewed van het Jaar 2025 heeft gewonnen, ligt dus in de optelsom van al deze kwaliteiten. Hij combineert gedegen techniek met praktische voordelen die in het dagelijks leven écht verschil maken. Of het nu gaat om de versheid van producten, het handige display of het overzichtelijke interieur: deze inbouwkoelkast weet consumenten te overtuigen in alles wat ertoe doet. En dat maakt de Liebherr IRd 3900 niet alleen een technisch sterk product, maar vooral een betrouwbare huisgenoot waar mensen jarenlang plezier van hebben.

Een eerlijk oordeel

Natuurlijk is geen enkel product perfect. Gebruikers op Kieskeurig.nl zijn ook kritisch: sommige kopers vinden de groente- en fruitlade aan de kleine kant of noemen dat er sneller condens kan ontstaan. Een paar mensen geven ook aan dat je even moet wennen aan het instellen via het display, en dat de montage van de deur wat meer aandacht vraagt. Tegelijk zie je waarom dat voor de meeste kopers geen struikelblok is. Ze benadrukken vooral hoe stil de koelkast is, hoe ruim hij aanvoelt en hoe makkelijk je de indeling aanpast aan wat je in huis haalt. Daardoor wegen die minpunten voor veel mensen niet op tegen wat je dagelijks merkt: rust in de keuken, goed overzicht en een indeling die je naar eigen wens kunt aanpassen.

Ontdek alle pluspunten van de Liebherr IRd 3900

Op Kieskeurig.nl
▼ Volgende artikel
Zo zien The Beatles er uit in de aankomende films
Huis

Zo zien The Beatles er uit in de aankomende films

Er zijn eerste foto's uitgekomen van de acteurs in de rol van The Beatles voor de aankomende vier films rondom de legendarische Britse band.

Het Liverpool Institute for Performing Arts (LIPA) deelde via social media officiële ansichtkaarten van de aankomende films, waarop die vier acteurs te zien zijn in de rol van de The Beatles-bandleden. Kort daarna werden de afbeeldingen als officiële foto's naar buiten gebracht. Ze zijn hieronder te zien.

Op de foto's zien we Paul Mescal (Normal People, Gladiator 2) als Paul McCartney, Harris Dickinson (Triangle of Sadness, Babygirl) als John Lennon), Barry Keoghan (Saltburn, The Killing of a Sacred Dear) als Ringo Starr en Joseph Quinn (The Fantasic Four: First Steps, Stranger Things) als George Harrison. Fans merken op dat de gelijkenissen tussen de acteurs en de bandleden erg goed gelukt zijn.

View post on X

Over de Beatles-films

Het is al geruime tijd bekend dat Sam Mendes (American Beauty, 1917, Spectre) aan vier The Beatles-films werkt, waarbij elke film zich op een ander lid van de band richt. De vier films verschijnen onder de naam 'The Beatles - A Four-Film Cinematic Event'. De films zullen alle vier op 7 april 2028 in de bioscoop draaien.

The Beatles behoeven eigenlijk geen introductie: de band, die actief was van 1960 tot 1970, worden beschouwd als de meest invloedrijke band uit de geschiedenis van popmuziek. Met nummers als 'Yesterday', 'Let It Be', 'All You Need is Love', 'Hey Jude' en 'Here Comes the Sun' waren ze niet weg te slaan uit de hitlijsten, en zorgden vele miljoenen fans wereldwijd voor 'Beatlemania'.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.