ID.nl logo
Apple maakt iOS 9 slimmer en pro-actief
© Reshift Digital
Huis

Apple maakt iOS 9 slimmer en pro-actief

Apple heeft ook iOS 9 gepresenteerd op de WWDC in San Francisco. Het besturingssysteem is intelligenter, pro-actief en maakt multi-tasken mogelijk op de iPad. Het besturingssysteem komt uit in de herfst van dit jaar.

iOS 9 werd al verwacht op de WWDC en is gepresenteerd. Het besturingssysteem wordt slimmer en denkt met je mee. Zo helpt Siri je met het zoeken naar de foto's van je vakantie van vorig jaar door er simpelweg naar te vragen. Daarnaast kun je Siri vragen om iets van je scherm te onthouden en het later in een reminder weer omhoog te laten komen. De assistent is daarnaast weer een stuk sneller geworden.

iOS wordt pro-actief

In de nieuwe iOS wordt je Apple-device ook pro-actief. De telefoon onthoudt welke apps je op welk tijdstip gebruikt, en geeft je daarna iedere dag de optie om die te starten rond datzelfde tijdstip. Start je altijd een bepaalde app op nadat je wakker wordt? Dan brengt je device die iedere dag als suggestie om te starten. Datzelfde geldt bijvoorbeeld ook voor de muziek die je draait als je de auto instapt of gaat hardlopen. Als je gebeld wordt door een onbekend nummer zoekt de telefoon in al je informatie naar een mogelijke zender en zet afspraken uit een e-mail direct in je agenda. Je device start ook zelf de muziek-app op als je een koptelefoon aansluit.

Multi-tasken met de iPad

We meldden het al eerder maar het is in iOS 9 ook mogelijk om de split screen-modus te gebruiken op de iPad. Hierdoor kun je twee apps tegelijkertijd in beeld brengen en ook tegelijk gebruiken. Als je van boven naar beneden slide opent het tweede scherm. Hier kun je kiezen welke app je wilt opstarten naast de app die al open staat. Dit kan ook door vanaf de zijkant naar binnen te vegen. De vensters kunnen ook makkelijk verandert worden in grootte. Het is nu ook mogelijk om video's te blijven kijken terwijl je verder werkt in andere apps. Naast het multitasken is ook het toetsenbord aangepast op de iPad. Boven het toetsenbord krijg je een nieuwe toolbar met daarin opties om de tekst aan te passen. Door met twee vingers op het scherm te drukken en vast te houden verandert je scherm in een trackpad die je kan gebruiken als een gewone trackpad.

©PXimport

De split screen-optie maakt multi-tasken mogelijk op de iPad

Vernieuwde apps

Met iOS 9 krijgen we ook aantal vernieuwingen in apps en zelfs een nieuwe app. De notities-app is aangepakt en verbeterd. Zo kun je foto's plaatsen in je notities, is er een nieuwe toolbar toegevoegd aan het toetsenbord die je opties geeft om je notities op te maken en kun je makkelijk links plaatsen. Daarnaast is ook de kaarten-app aangepakt en zoals we al eerder meldden wordt daarin ook de ov-informatie toegevoegd. Je kunt in drie grote Europese steden al je route met het openbaar vervoer uitzoeken en Siri helpt je ook hier met het vinden van de weg. Naast de vernieuwingen komt Apple ook met een compleet nieuwe nieuws-app. Hierin brengt het content van de grootste bronnen ter wereld samen in een prachtig design. Het lijkt bijna op een tijdschrift en heeft mooie animaties en geeft je shortlist van nieuws dat je misschien leuk zou vinden.

©PXimport

De nieuws-app ziet er uit als een tijdschrift

Apple heeft ook veel aandacht besteed aan de verbetering van de prestaties. Zo is iOS 9 sneller en is de batterijduur verbeterd. Het bedrijf heeft een low-power-mode toegevoegd waardoor je batterij drie uur langer mee moet gaan.

Wanneer iOS 9 precies zal uitkomen is nog niet bekend maar het besturingssysteem komt in ieder geval deze herfst. In juli zal er al een publieke bèta beschikbaar zijn.

▼ Volgende artikel
Bloober Team kondigt horrorspel Layers of Fear 3 aan
Huis

Bloober Team kondigt horrorspel Layers of Fear 3 aan

De Poolse ontwikkelaar heeft Layers of Fear 3 aangekondigd, een nieuw deel in diens horrorgamefranchise.

Bloober Team hintte al een tijdje naar een nieuwe aankondiging - er was geruime tijd een timer te zien die afliep naar Valentijnsdag afgelopen weekend. Die timer bleek dus voor Layers of Fear 3 te zijn.

Er is nog geen gameplay van het spel getoond, maar er werd wel een live-action teaserfilmpje online geplaatst waarin een man het gericht 'The Sick Rose' van William Blake voorleest. Meer info over de game werd niet gegeven.

Watch on YouTube

In de eerste Layers of Fear-game uit 2016 besturen spelers een schilder die in een Victoriaans landhuis probeert zijn meesterwerk af te maken, terwijl het landhuis geheimen over zijn verleden onthult. Er kwam een vervolg uit, alsmede een remake uit 2023 die simpelweg 'Layers of Fear' heet en de verhalen van de eerste twee games combineert en nieuw materiaal toevoegt.

Bloober Team heeft de laatste jaren flink aan de weg getimmerd als leverancier van horrorspellen. Naast de Layers of Fear-games heeft het bedrijf ook de remake van Silent Hill 2 gemaakt, alsmede Cronos: The New Dawn, Blair Witch en The Medium. Het bedrijf werkt samen met Konami ook aan een remake van de eerste Silent Hill.

▼ Volgende artikel
Mixen, pureren en hakken? Deze Philips handmixer is dé keukenfavoriet van 2025
© Philips
Huis

Mixen, pureren en hakken? Deze Philips handmixer is dé keukenfavoriet van 2025

De Philips HR3781/20 Handmixer is door consumenten uitgeroepen tot Best Reviewed van het Jaar 2025. En dat is niet zonder reden: deze alleskunner overtuigt in prestaties, gemak en veelzijdigheid - en dat zie je terug in de reviews.

Partnerbijdrage - in samenwerking met Philips

De publieksfavoriet volgens échte gebruikers

De Best Reviewed van het Jaar-award draait niet om mooie verkooppraatjes, maar om ervaringen van mensen die het product echt hebben gebruikt. Op Kieskeurig.nl delen duizenden consumenten hun mening over apparaten, gebaseerd op hoe die in de praktijk bevallen. Die ongefilterde reviews vormen de basis voor de jaarlijkse awards. Alleen producten die consequent goed scoren op gebruiksgemak, prestaties en tevredenheid komen in aanmerking. De Philips HR3781/20 handmixer heeft zich een jaar lang bewezen in keukens door het hele land - en dat leverde hem een plek op als publieksfavoriet van het jaar.

Een mixer die méér kan

De Philips HR3781/20 is geen gewone handmixer. Deze krachtpatser uit de 5000-serie levert 500 watt vermogen, wat bovengemiddeld is in deze productcategorie. Of je nu luchtig beslag mixt, brooddeeg kneedt of een warme soep pureert - dit apparaat draait er zijn hand niet voor om.

Wat de set echt compleet maakt, zijn de meegeleverde accessoires: naast gardes en deeghaken krijg je ook een staafmixer-opzetstuk, een hakmolen én een maatbeker met slimme opbergfunctie. Alles past netjes in elkaar en is makkelijk op te bergen.

Ook aan het gebruiksgemak is gedacht. Dankzij het ergonomische ontwerp ligt de mixer prettig in de hand, en het antispat-ontwerp zorgt ervoor dat je keuken schoon blijft - zelfs bij het mengen van vloeibare ingrediënten. Met vijf snelheden en een turbofunctie pas je de kracht eenvoudig aan je bereiding aan.

©Philips

Waarom gebruikers deze mixer aanraden

Wat gebruikers vooral waarderen aan de Philips HR3781/20, is hoe veelzijdig en compleet hij is. Velen geven aan dat de mixer in korte tijd onmisbaar is geworden. Zo noemt iemand het "een multifunctionele handmixer, niet meer weg te denken uit de keuken door de vele opties en manieren van gebruik." Van beslag kloppen tot soep pureren en groenten hakken: alles werkt soepel, en de opzetstukken klik je eenvoudig vast. Een gebruiker schrijft: "Ik gebruik hem voor simpele dingen zoals beslag maken of slagroom kloppen, maar ook voor soep pureren en groenten hakken. De accessoires werken goed en klikken makkelijk vast."

Ook de krachtige motor maakt indruk: "Zelfs bij het kneden van zwaardere brooddegen houdt hij zich goed staande," merkt een reviewer op. Het antispat-ontwerp valt eveneens in de smaak, met name door de slimme softstartfunctie: "Daardoor zit niet de hele keuken onder de spetters als je begint met mixen." Daarnaast krijgt ook het opbergsysteem veel lof. Zoals iemand opmerkt: "De accessoires klik je gewoon vast in het deksel. Zo ligt er niets los rond en dat bespaart echt veel ruimte."

Al met al is de toon in de reviews overtuigend positief: een krachtige, praktische mixer die aanvoelt alsof je meerdere apparaten in één keer in huis haalt.

©Philips

Een eerlijk oordeel

Natuurlijk is geen enkel apparaat zonder minpunten. Sommige gebruikers vinden het snoer aan de korte kant, wat vooral in keukens met minder gunstig geplaatste stopcontacten wat behelpen kan zijn. Ook wordt genoemd dat de mixer bij langdurig gebruik wat zwaar in de hand kan liggen. En bij heel stevig deeg moet je soms even doorzetten. Toch blijken dit voor de meeste mensen geen dealbreakers. Ze roemen vooral de kracht, veelzijdigheid en het gemak waarmee je de mixer gebruikt én weer opbergt. Daardoor wegen de kleine nadelen niet op tegen de dagelijkse voordelen. Of je nu een fanatieke thuisbakker bent of gewoon een handige hulp zoekt die meerdere apparaten vervangt: de Philips HR3781/20 is een slimme, doordachte keuze - en dat zie je terug in de enthousiaste beoordelingen.

©Philips

De Philips 5000 Series HR3781/20 handmixer

Ontdek hem