ID.nl logo
Galaxy Tab S2 - Een Android-alternatief voor de iPad Air 2?
© Reshift Digital
Huis

Galaxy Tab S2 - Een Android-alternatief voor de iPad Air 2?

De tabletmarkt is ingezakt, het is immers een product dat je niet gauw vervangt. Toch is Samsung een van de fabrikanten die trouw jaarlijks een nieuw topmodel op de markt brengt. Maar je merkt dat ze Zuid-Koreanen ook weinig te vernieuwen meer hebben. Wij namen de nieuwe Galaxy Tab S2 voor je onder de loep.

De Galaxy Tab S2 lijkt op zijn voorganger, maar dan in een iets kleiner formaat. Het scherm van 9,7 inch (24,6 cm) heeft nu de beeldverhouding van 4:3 (in plaats van 16:10) en lijkt daarmee op de iPad. Hij is zelfs iets lichter en dunner dan zijn Apple-tegenhanger. Dat lagere gewicht is te verklaren door de plastic afwerking van de achterkant. Lees ook: De 12 beste tablets die je in 2015 kunt kopen.

Met de metalen rand om de tablet valt de bouwkwaliteit echter alles mee. De plastic achterkant heeft een soort stroef, rubberachtig gevoel meegekregen, zodat de tablet stabiel in de hand ligt. Geen pretentieuze afwerking of textuur dit keer, alleen twee gaatjes aan de zijkant om de tablet in een toetsenborddock te kunnen zetten. Niet echt fraai. De Tab S2 komt ook in 8inch-variant (20 cm), die weer een stukje kleiner is dan de iPad Mini 4 (ondanks hetzelfde schermformaat). De 8inch-versie is overigens honderd euro goedkoper en heeft dezelfde specificaties als z'n grotere broer.

©PXimport

Dankzij gaatjes in de achterkant klik je er makkelijk een toetsenbordcover op.

Scherm

De Galaxy Tab S2 heeft dezelfde troef als de Tab S: een prachtig, kleurrijk super-amoledscherm met hoge resolutie (2048 x 1536). Het is een van de betere schermen die we op een tablet tegen zijn gekomen. De overige specificaties zijn marginaal verbeterd: een octacore-processor, 3 GB werkgeheugen, 32 GB opslag (ook uitbreidbaar met een geheugenkaart), vingerafdrukscanner en een flinke accu die behoorlijk lang meegaat.

De tablet draait op Android 5.0. Dat de nieuwste Androidversie 6.0 nog niet op het apparaat geïnstalleerd is, dat begrijpen we. Maar dat Android 5.1 er niet op staat, dat al begin dit jaar uitkwam, is raar. Uiteraard heeft Samsung met zijn TouchWiz-interface het besturingssysteem zwaar onder handen genomen. Gelukkig werkt Samsung hard aan TouchWiz om de systeembelasting te verkleinen en er zijn minder bugs te vinden. Ook is er minder bloatware, hoewel we de Smart Manager-app - waarin we een overbodige virusscanner en geheugenoptimalisatie tegenkomen - als hinderlijk ervaren.

Conclusie

Hoewel we de Galaxy Tab S2 nog ietsje te hoog geprijsd vinden, is het een tablet waar weinig op aan te merken is en het scherm valt wederom in positieve zin op. Veel vernieuwing zien we echter ook niet terug. Desondanks is het een uitstekend alternatief voor de iPad Air 2.

Goed
Conclusie

Samsung Galaxy Tab S2 --------------------- **Prijs**: € 499,- (wifi), € 579,- (4G) **Beschikbare kleuren**: Zwart, wit **OS**: Android 5.0.2 **Scherm**: 9,7 inch super amoled (2048 x 1536) **Processor**: 1,9 GHz octacore (Samsung Exynos 7) **Geheugen**: 3 GB RAM, 32 GB opslag **Camera**: 8 megapixel achter, 2,1 megapixel voor **Afmetingen**: 17 x 24 x 0,6 cm **Gewicht**: 389 gram **Batterij**: 5870 mAh **Overig**: Vingerafdrukscanner, wifi, bluetooth, gps, geheugenkaartslot **Website**: [www.samsung.com](http://www.samsung.com/nl/home/)

Plus- en minpunten
  • Mooi scherm
  • Afwerking
  • Accuduur
  • Geen infrarood
  • Prijs
  • Smart Manager
▼ Volgende artikel
AOC brengt 260 Hz en G-SYNC-compatibiliteit naar betaalbare 24- en 27-inch schermen
© AGON by AOC
Huis

AOC brengt 260 Hz en G-SYNC-compatibiliteit naar betaalbare 24- en 27-inch schermen

AGON by AOC breidt zijn G4-serie uit met twee snelle instapmonitors voor competitieve games: de AOC GAMING 24G4ZR (23,8 inch) en 27G4ZR (27 inch). Beide modellen combineren een Fast IPS-paneel met een verversingssnelheid tot 260 Hz (240 Hz standaard) en een lage bewegingsonscherpte.

De nieuwe G4ZR-modellen richten zich op gamers die vooral snelheid zoeken, maar tegelijkertijd op hun budget willen (of moeten) letten. AOC zet de monitors standaard op 240 Hz en laat je optioneel naar 260 Hz overklokken via het OSD-menu of de G-Menu-software. De responstijden worden opgegeven als 1 ms GtG en 0,3 ms MPRT, waarbij die laatste waarde vooral iets zegt over bewegingsscherpte met backlight-strobing ingeschakeld.

Voor vloeiend beeld ondersteunen de 24G4ZR en 27G4ZR Adaptive-Sync en zijn ze volgens AOC NVIDIA G-SYNC-compatibel. Ook is er MBR Sync, waarmee variabele verversingssnelheid en backlight-strobing tegelijk gebruikt kunnen worden. Dat moet tearing en haperingen tegengaan, terwijl snelle bewegingen scherper blijven.

©AGON by AOC

Beeldkwaliteit, standaard en aansluitingen

Qua beeldkwaliteit kiest AOC voor Fast IPS, wat doorgaans snellere pixelovergangen combineert met IPS-eigenschappen zoals brede kijkhoeken. De 27-inch variant haalt volgens AOC 121,5% sRGB en 92,3% DCI-P3; de 23,8-inch versie 111,7% sRGB en 87,7% DCI-P3. De helderheid is 300 cd/m² en de kijkhoeken zijn 178 graden, zodat kleuren ook bij een schuine kijkpositie redelijk consistent blijven.

De ZR-modellen krijgen een volledig verstelbare standaard met 130 mm hoogteverstelling, plus kantelen, draaien en pivot. Handig als je je schermhoogte en -hoek precies wilt afstellen voor lange sessies. Daarnaast zijn de monitoren VESA 100x100-compatibel voor een arm- of wandmontage. Aansluiten kan via 2x HDMI 2.0 en 1x DisplayPort 1.4. Verder noemt AOC flicker-free en een hardwarematige low blue light-stand om vermoeide ogen te beperken.

©AGON by AOC

Naast de twee nieuwe modellen komen later ook varianten met een eenvoudiger voet die alleen kan kantelen: de 24G4ZRE en 27G4ZRE. Die gebruiken volgens AOC hetzelfde paneel en dezelfde snelheidsspecificaties, maar zijn bedoeld voor wie geen uitgebreide ergonomie nodig heeft.

Beschikbaarheid en prijzen

De AOC GAMING 24G4ZR, 27G4ZR, 24G4ZRE en 27G4ZRE hebben de volgende adviesprijzen: de 24G4ZR kost 149 euro en de 27G4ZR 169 euro. De tilt-only varianten zijn goedkoper: 129 euro voor de 24G4ZRE en 149 euro voor de 27G4ZRE.

Wat betekent MPRT?

MPRT staat voor 'Moving Picture Response Time' en gaat over bewegingsscherpte: hoe scherp een object blijft als het snel over het scherm beweegt. Fabrikanten halen lage MPRT-waardes vaak met backlight-strobing (de achtergrondverlichting knippert heel kort), wat bewegingen scherper kan maken. In ruil daarvoor kan het beeld wat donkerder worden en werkt het niet altijd even prettig voor iedereen.

▼ Volgende artikel
Gerucht: Nexon werkt aan Starcraft-shooter voor Blizzard
Huis

Gerucht: Nexon werkt aan Starcraft-shooter voor Blizzard

Het Zuid-Koreaanse zou een shooter gebaseerd op Starcraft in ontwikkeling hebben voor IP-eigenaar Blizzard.

Dat claimt The Korean Economic Daily. Een team binnen Nexon dat gespecialiseerd is in shooters zou zich op dit moment volledig richten op de nog onaangekondigde game. De ontwikkeling zou nog niet lang geleden zijn gestart, en dus zou de shooter nog lang op zich laten wachten.

Verdere details zijn er nog niet, behalve dat Choi Jun-ho ook bij het project betrokken zou zijn. Hij maakte eerder de populaire Shinppu-mapmod voor Starcraft.

Starcraft

Er gaan al langer geruchten over een shooter gebaseerd op Starcraft. Vorig jaar meldde Bloomberg-journalist Jason Schreier al in zijn boek 'Play Nice: The Rise, Fall and Future of Blizzard Entertainment' dat Blizzard aan een shooter zou werken. Volgens Schreier is de shooter van Nexon echter niet gerelateerd aan de shooter van Blizzard - het zouden om twee afzonderlijke projecten gaan.

De Starcraft-reeks bestaat uit real-time strategygames. De eerste verscheen in 1998, en een vervolg kwam in 2010 uit. Blizzard heeft al vaker geprobeerd shooters gebaseerd op de Starcraft-franchise te maken, maar die werden vooralsnog altijd geannuleerd.

Mogelijke onthulling op Blizzcon

Voor het eerst in enkele jaren organiseert Blizzard op 12 en 13 december de Amerikaanse beurs Blizzcon, waar alles rondom de uitgever wordt gevierd. Het is mogelijk dat één van de hierboven genoemde shooters daar wordt onthuld.