ID.nl logo
Galaxy Tab S2 - Een Android-alternatief voor de iPad Air 2?
© Reshift Digital
Huis

Galaxy Tab S2 - Een Android-alternatief voor de iPad Air 2?

De tabletmarkt is ingezakt, het is immers een product dat je niet gauw vervangt. Toch is Samsung een van de fabrikanten die trouw jaarlijks een nieuw topmodel op de markt brengt. Maar je merkt dat ze Zuid-Koreanen ook weinig te vernieuwen meer hebben. Wij namen de nieuwe Galaxy Tab S2 voor je onder de loep.

De Galaxy Tab S2 lijkt op zijn voorganger, maar dan in een iets kleiner formaat. Het scherm van 9,7 inch (24,6 cm) heeft nu de beeldverhouding van 4:3 (in plaats van 16:10) en lijkt daarmee op de iPad. Hij is zelfs iets lichter en dunner dan zijn Apple-tegenhanger. Dat lagere gewicht is te verklaren door de plastic afwerking van de achterkant. Lees ook: De 12 beste tablets die je in 2015 kunt kopen.

Met de metalen rand om de tablet valt de bouwkwaliteit echter alles mee. De plastic achterkant heeft een soort stroef, rubberachtig gevoel meegekregen, zodat de tablet stabiel in de hand ligt. Geen pretentieuze afwerking of textuur dit keer, alleen twee gaatjes aan de zijkant om de tablet in een toetsenborddock te kunnen zetten. Niet echt fraai. De Tab S2 komt ook in 8inch-variant (20 cm), die weer een stukje kleiner is dan de iPad Mini 4 (ondanks hetzelfde schermformaat). De 8inch-versie is overigens honderd euro goedkoper en heeft dezelfde specificaties als z'n grotere broer.

©PXimport

Dankzij gaatjes in de achterkant klik je er makkelijk een toetsenbordcover op.

Scherm

De Galaxy Tab S2 heeft dezelfde troef als de Tab S: een prachtig, kleurrijk super-amoledscherm met hoge resolutie (2048 x 1536). Het is een van de betere schermen die we op een tablet tegen zijn gekomen. De overige specificaties zijn marginaal verbeterd: een octacore-processor, 3 GB werkgeheugen, 32 GB opslag (ook uitbreidbaar met een geheugenkaart), vingerafdrukscanner en een flinke accu die behoorlijk lang meegaat.

De tablet draait op Android 5.0. Dat de nieuwste Androidversie 6.0 nog niet op het apparaat geïnstalleerd is, dat begrijpen we. Maar dat Android 5.1 er niet op staat, dat al begin dit jaar uitkwam, is raar. Uiteraard heeft Samsung met zijn TouchWiz-interface het besturingssysteem zwaar onder handen genomen. Gelukkig werkt Samsung hard aan TouchWiz om de systeembelasting te verkleinen en er zijn minder bugs te vinden. Ook is er minder bloatware, hoewel we de Smart Manager-app - waarin we een overbodige virusscanner en geheugenoptimalisatie tegenkomen - als hinderlijk ervaren.

Conclusie

Hoewel we de Galaxy Tab S2 nog ietsje te hoog geprijsd vinden, is het een tablet waar weinig op aan te merken is en het scherm valt wederom in positieve zin op. Veel vernieuwing zien we echter ook niet terug. Desondanks is het een uitstekend alternatief voor de iPad Air 2.

Goed
Conclusie

Samsung Galaxy Tab S2 --------------------- **Prijs**: € 499,- (wifi), € 579,- (4G) **Beschikbare kleuren**: Zwart, wit **OS**: Android 5.0.2 **Scherm**: 9,7 inch super amoled (2048 x 1536) **Processor**: 1,9 GHz octacore (Samsung Exynos 7) **Geheugen**: 3 GB RAM, 32 GB opslag **Camera**: 8 megapixel achter, 2,1 megapixel voor **Afmetingen**: 17 x 24 x 0,6 cm **Gewicht**: 389 gram **Batterij**: 5870 mAh **Overig**: Vingerafdrukscanner, wifi, bluetooth, gps, geheugenkaartslot **Website**: [www.samsung.com](http://www.samsung.com/nl/home/)

Plus- en minpunten
  • Mooi scherm
  • Afwerking
  • Accuduur
  • Geen infrarood
  • Prijs
  • Smart Manager
▼ Volgende artikel
CES 2026: 3 opvallende dingen gespot door Martin van Power Unlimited Tech
Huis

CES 2026: 3 opvallende dingen gespot door Martin van Power Unlimited Tech

Al heel de week zie je hier berichten voorbijkomen van de CES (Consumer Electronics Show) in Las Vegas: 's werelds grootste technologiebeurs. Voor ons is Martin Verschoor van het populaire TikTok-kanaal Power Unlimited Tech daar aanwezig. Drie bijzondere dingen die hij gespot heeft.

Anti-snurkkussen

View post on TikTok

Toveren met transparante micro-led

View post on TikTok

Slimme spiegel die je helpt om knapper te worden

View post on TikTok
▼ Volgende artikel
CES 2026: Acer introduceert gamingmonitoren tot 1000 Hz en 5K-resolutie
© Acer
Huis

CES 2026: Acer introduceert gamingmonitoren tot 1000 Hz en 5K-resolutie

Tijdens CES 2026 heeft Acer drie nieuwe gamingmonitoren aangekondigd. Blikvanger is de Predator XB273U F6, die een verversingssnelheid tot 1000 Hz haalt in een verlaagde resolutie. Daarnaast introduceert Acer de Predator X34 F3 met QD-OLED-scherm en 360 Hz, en de Nitro XV270X P, een 5K-monitor die snelheid en scherpte combineert.

De Predator XB273U F6 is een 27-inch QHD-monitor (2560 × 1440) met AMD FreeSync Premium en een verversingssnelheid van 500 Hz. Wie kiest voor een lagere resolutie van 1280 × 720 kan de snelheid opvoeren tot 1000 Hz. Dat maakt het scherm vooral interessant voor e-sporters, waar elke milliseconde telt. Het IPS-paneel dekt 95 procent van het DCI-P3-kleurengamma en biedt brede kijkhoeken. Met een contrast van 2000:1 en een helderheid van 350 nits blijft het beeld scherp en gelijkmatig. De monitor heeft twee HDMI 2.1-poorten, DisplayPort 1.4, ingebouwde luidsprekers en een in hoogte verstelbare standaard. Via de Acer Smart Dial op de afstandsbediening zijn helderheid en volume snel aan te passen.

De Predator X34 F3 richt zich op gamers die snelheid willen combineren met beeldkwaliteit. Het gebogen 34-inch QD-OLED-scherm levert een resolutie van 3440 × 1440 pixels en een verversingssnelheid tot 360 Hz. Dankzij de minimale responstijd van 0,03 ms en ondersteuning voor AMD FreeSync Premium Pro blijven beelden vloeiend, ook bij snelle bewegingen. De dekking van 99 procent DCI-P3 en een contrastverhouding van 1 miljard op 1 zorgen voor levendige kleuren en diepe zwarttinten. Het scherm is verstelbaar in hoogte en hoek en beschikt over twee 5 watt-speakers.

©Acer

De Nitro XV270X P is bedoeld voor gamers die detail belangrijk vinden. Het 27-inch IPS-scherm biedt een 5K-resolutie (5120 × 2880) bij 165 Hz, of 330 Hz bij 2560 × 1440. De monitor ondersteunt AMD FreeSync Premium, heeft een responstijd van 0,5 ms (GTG) en een contrastverhouding van 1.000.000.000:1. De helderheid piekt op 400 nits (HDR400), met een 95 procent dekking van DCI-P3. Ook hier is het scherm volledig verstelbaar en voorzien van HDMI 2.1-, DisplayPort- en audio-aansluitingen.

©Acer

Beschikbaarheid

De Predator XB273U F6, Predator X34 F3 en Nitro XV270X P verschijnen in het tweede kwartaal van 2026 in de Benelux.