ID.nl logo
Apple kondigt vier nieuwe iPhones aan
© Reshift Digital
Huis

Apple kondigt vier nieuwe iPhones aan

Apple heeft dinsdagavond conform verwachting vier nieuwe iPhones aangekondigd. Het gaat om de iPhone 12, iPhone 12 Mini en duurdere iPhone 12 Pro en iPhone 12 Pro Max.

Alle toestellen krijgen een Super Retina XDR oled-display en een extra harde beschermlaag om het glas te beschermen, genaamd Ceramic Shield. Volgens Apple is de kans hierdoor vier keer kleiner geworden dat je een barst in je scherm krijgt als je je iPhone laat vallen.

Met alle nieuwe iPhones kun je filmen in Dolby Vision en alle modellen ondersteunen 5G, maar alleen in de VS zijn de iPhones uitgerust voor de snelste vorm daarvan. De zogenoemde mmWave-frequenties zijn in Nederland nog niet beschikbaar.

De nieuwe A14 Bionic-chip moet zorgen voor betere prestaties, zonder dat dit ten koste gaat van de accuduur. Zowel de CPU als de GPU zouden 50% sneller zijn dan welke andere telefoon dan ook, waardoor de nieuwe telefoons zich, in combinatie met 5G, goed lenen voor het spelen van games. Apple kondigde de populaire game Leage of Legends aan voor de nieuwe iPhone.

©PXimport

Lichter en dunner

De iPhone 12 krijgt net als de iPhone 11 een scherm van 6,1-inch. Desondanks heeft Apple de schermranden dunner gemaakt, waardoor je effectief meer beeld hebt. Ten opzichte van het vorige model, is de iPhone 12 circa 11% dunner en 16% lichter. De iPhone 12 Mini krijgt een scherm van 5,4-inch.

Aan de iPhone 12 mini hangt in de Verenigde Staten een prijskaartje van 699 dollar, terwijl de standaard iPhone 12 honderd dollar duurder wordt. Beide toestellen hebben een dubbele camera, waarmee je scherpere foto’s kunt maken, vooral in situaties waarin er weinig licht is. Qua opslag heb je de keuze uit 64GB, 128 GB en 256 GB.

De smartphones zullen verkrijgbaar zijn in het zwart, blauw, groen, rood en wit, waarbij de iPhone 12 komende vrijdag al vooruit te bestellen is. Op 23 oktober ligt de telefoon in de winkels. De mini is enkele weken later te koop, op 13 november. Je kunt het toestel wel al op 6 november vooruitbestellen.

©PXimport

iPhone 12 Pro en iPhone 12 Pro Max

Apple kondigde ook een Pro- en Pro Max-versie van de iPhone 12 aan. Deze telefoons hebben respectievelijk een display van 6,1- en 6,7-inch, een glazen achterkant en een roestvrijstalen behuizing. Bovendien zijn ze uitgerust met een LiDAR-sensor, waarmee de iPhone beter 3D en diepte kan inschatten, maar ook de scherpte van foto's en video’s snel kan verbeteren.

Hierdoor zijn de toestellen wel wat duurder dan de andere twee aangekondigde toestellen met een prijskaartje van 999 dollar voor de Pro en 1099 dollar voor de Pro Max. Op beide toestellen vinden we niet een dubbele, maar een drievoudige camera met een telefotolens en een groothoeklens, met 4x optische zoom. De goedkoopste Pro heeft een opslag van 128 GB en de duurste 512 GB.

©PXimport

De duurdere iPhones zijn beschikbaar in blauw, goud, grafiet en zilver.

Daarnaast presenteerde Apple twee opladers, de MagSafe Charger en Charger Duo, die draadloos opladen verbeteren. Met Charger Duo kun je je Apple Watch tegelijk met je iPhone opladen, terwijl je de MagSafe Charger met magneten aan je iPhone kunt bevestigen.

Tot slot kondigde Apple een nieuwe speaker aan, de HomePod mini. Dit is een kleine en goedkope variant van Apple’s slimme speaker.

▼ Volgende artikel
Nieuwe Philips Airfryer Dual Stacked 4000 bespaart bijna de helft aan ruimte op het aanrecht
© Philips
Huis

Nieuwe Philips Airfryer Dual Stacked 4000 bespaart bijna de helft aan ruimte op het aanrecht

Philips breidt zijn assortiment heteluchtfriteuses uit met de Airfryer Dual Stacked 4000-serie. Je ziet meteen waar de naam vandaan komt: de twee bakmanden zijn gestapeld (stacked). Hierdoor neemt het apparaat tot 45 procent minder ruimte in op het aanrecht dan traditionele dubbele airfryers, terwijl de totale inhoud met 10 liter gelijk blijft aan grotere modellen.

Philips is niet de eerste die met een verticaal ontwerp komt. Merken als Ninja (met de Double Stack) en Princess hebben al soortgelijke modellen. Het is een duidelijke trend in de keukenmarkt: consumenten willen wel de voordelen van twee mandjes, maar hebben geen zin in een apparaat dat het halve aanrecht in beslag neemt.

De Philips Airfryer Dual Stacked 4000-serie richt zich vooral op huishoudens met kleine(re) keukens. De twee manden hebben elk een capaciteit van 5 liter, zodat je bijvoorbeeld vlees in de ene mand en groenten in de andere kunt bereiden. De synchronisatiefunctie zorgt ervoor dat beide zones op precies hetzelfde moment klaar zijn, ook als de bereidingstijden verschillen.

©Philips

Voor de bereiding leunt Philips op de bekende RapidAir-technologie, waarbij hete lucht met hoge snelheid door de manden circuleert. Volgens de fabrikant zorgt dat voor een gelijkmatige garing met weinig of geen olie. Handig zijn de kijkvensters: je houdt het bakproces in de gaten zonder dat je de laden hoeft te openen. Zo ontsnapt er niet onnodig warme lucht.

Je bedient de airfryer via een digitaal touchscreen met dertien voorgeprogrammeerde instellingen voor bekende gerechten. Wil je meer controle, dan kun je de temperatuur en tijd ook handmatig per mand instellen.

Ook handig: na afloop kunnen de losse onderdelen in de vaatwasser, wat het schoonmaken na het koken makkelijker maakt.

©Philips

Beschikbaarheid

De Philips Airfryer Dual Stacked 4000-serie is per direct verkrijgbaar bij diverse elektronicaspeciaalzaken en online winkels. Het apparaat heeft een adviesprijs van 229,99 euro.

Wat is RapidAir-technologie?

De meeste airfryers werken als een kleine heteluchtoven, maar de RapidAir-techniek van Philips onderscheidt zich door de vorm van de bodem in de bakmand. Deze heeft vaak een stervormig profiel (de 'zeespiegelbodem'). Hierdoor wordt de opstijgende hete lucht krachtig teruggekaatst en ontstaat er een werveling. Dit zorgt ervoor dat het voedsel van alle kanten direct wordt geraakt door de hitte, wat resulteert in een krokantere buitenkant zonder dat het product uitdroogt.

▼ Volgende artikel
Nieuwe State of Play en Nintendo Direct mogelijk in februari te zien
Huis

Nieuwe State of Play en Nintendo Direct mogelijk in februari te zien

In februari worden er mogelijk een nieuwe State of Play van Sony PlayStation en Nintendo Direct uitgezonden.

Dat claimt de zeer betrouwbare insider Nate the Hate, die eerder al correct de komst van Nintendo Directs en State of Plays heeft voorspeld. Op X werd aan hem gevraagd of er een State of Play in februari wordt uitgezonden, waarop hij positief antwoordde.

Nu is dat geen risicovolle voorspelling: de afgelopen vijf jaar werd er vier keer in februari een State of Play uitgezonden. Toch zal het voor veel PlayStation-gamers een fijne 'bevestiging' zijn dat de betrouwbare insider de komst van de State of Play beaamt.

In een recente video meldt Nate the Hate daarnaast ook dat hij heeft gehoord over de komst van een algemene Nintendo Direct. Daarbij claimt hij zelfs dat de Direct-uitzending specifiek op 5 februari wordt uitgezonden. Concrete informatie over de inhoud had hij niet.

State of Plays en Nintendo Directs

Consolebedrijven zenden al jarenlang hun eigen presentaties uit waarin ze nieuwe games aankondigen en nieuwe beelden van reeds aangekondigde games vertonen. Nintendo doet dit in de Nintendo Direct-uitzendingen, terwijl Sony daar State of Play-livestreams voor gebruikt. Dergelijke presentaties kunnen altijd rekenen op miljoenen kijkers die meer te weten willen komen over wat er zoal uitkomt op de Nintendo Switch (2) en PlayStation 5.

Nintendo heeft dit jaar games als Pokémon Pokopia, Fire Emblem: Fortune's Weave en Yoshi's and the Mysterious Book op de planning staan. Het zou dan ook in de lijn der verwachting liggen dat deze games in een Direct worden getoond. Sony komt dit jaar in ieder geval met Saros, Marathon en Marvel's Wolverine.

Aankomende Tomodachi Life Direct

Overigens wordt er deze week sowieso al een Nintendo Direct uitgezonden, maar dan gericht op één game. Aanstaande donderdag om 15:00 uur Nederlandse tijd zendt Nintendo een Direct uit die geheel draait om Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen, een aankomende Switch 2-game. De Direct zal ongeveer 20 minuten duren en via YouTube te zien zijn.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.