ID.nl logo
Apple kondigt vier nieuwe iPhones aan
© Reshift Digital
Huis

Apple kondigt vier nieuwe iPhones aan

Apple heeft dinsdagavond conform verwachting vier nieuwe iPhones aangekondigd. Het gaat om de iPhone 12, iPhone 12 Mini en duurdere iPhone 12 Pro en iPhone 12 Pro Max.

Alle toestellen krijgen een Super Retina XDR oled-display en een extra harde beschermlaag om het glas te beschermen, genaamd Ceramic Shield. Volgens Apple is de kans hierdoor vier keer kleiner geworden dat je een barst in je scherm krijgt als je je iPhone laat vallen.

Met alle nieuwe iPhones kun je filmen in Dolby Vision en alle modellen ondersteunen 5G, maar alleen in de VS zijn de iPhones uitgerust voor de snelste vorm daarvan. De zogenoemde mmWave-frequenties zijn in Nederland nog niet beschikbaar.

De nieuwe A14 Bionic-chip moet zorgen voor betere prestaties, zonder dat dit ten koste gaat van de accuduur. Zowel de CPU als de GPU zouden 50% sneller zijn dan welke andere telefoon dan ook, waardoor de nieuwe telefoons zich, in combinatie met 5G, goed lenen voor het spelen van games. Apple kondigde de populaire game Leage of Legends aan voor de nieuwe iPhone.

©PXimport

Lichter en dunner

De iPhone 12 krijgt net als de iPhone 11 een scherm van 6,1-inch. Desondanks heeft Apple de schermranden dunner gemaakt, waardoor je effectief meer beeld hebt. Ten opzichte van het vorige model, is de iPhone 12 circa 11% dunner en 16% lichter. De iPhone 12 Mini krijgt een scherm van 5,4-inch.

Aan de iPhone 12 mini hangt in de Verenigde Staten een prijskaartje van 699 dollar, terwijl de standaard iPhone 12 honderd dollar duurder wordt. Beide toestellen hebben een dubbele camera, waarmee je scherpere foto’s kunt maken, vooral in situaties waarin er weinig licht is. Qua opslag heb je de keuze uit 64GB, 128 GB en 256 GB.

De smartphones zullen verkrijgbaar zijn in het zwart, blauw, groen, rood en wit, waarbij de iPhone 12 komende vrijdag al vooruit te bestellen is. Op 23 oktober ligt de telefoon in de winkels. De mini is enkele weken later te koop, op 13 november. Je kunt het toestel wel al op 6 november vooruitbestellen.

©PXimport

iPhone 12 Pro en iPhone 12 Pro Max

Apple kondigde ook een Pro- en Pro Max-versie van de iPhone 12 aan. Deze telefoons hebben respectievelijk een display van 6,1- en 6,7-inch, een glazen achterkant en een roestvrijstalen behuizing. Bovendien zijn ze uitgerust met een LiDAR-sensor, waarmee de iPhone beter 3D en diepte kan inschatten, maar ook de scherpte van foto's en video’s snel kan verbeteren.

Hierdoor zijn de toestellen wel wat duurder dan de andere twee aangekondigde toestellen met een prijskaartje van 999 dollar voor de Pro en 1099 dollar voor de Pro Max. Op beide toestellen vinden we niet een dubbele, maar een drievoudige camera met een telefotolens en een groothoeklens, met 4x optische zoom. De goedkoopste Pro heeft een opslag van 128 GB en de duurste 512 GB.

©PXimport

De duurdere iPhones zijn beschikbaar in blauw, goud, grafiet en zilver.

Daarnaast presenteerde Apple twee opladers, de MagSafe Charger en Charger Duo, die draadloos opladen verbeteren. Met Charger Duo kun je je Apple Watch tegelijk met je iPhone opladen, terwijl je de MagSafe Charger met magneten aan je iPhone kunt bevestigen.

Tot slot kondigde Apple een nieuwe speaker aan, de HomePod mini. Dit is een kleine en goedkope variant van Apple’s slimme speaker.

▼ Volgende artikel
Waar voor je geld: 5 betaalbare all-in-one-printers met scanfunctie
© MG | ID.nl
Huis

Waar voor je geld: 5 betaalbare all-in-one-printers met scanfunctie

Heb je een kantoorbaan en werk je ook veel thuis? Dan loop je vast wel eens tegen het probleem aan dat je een document wil afdrukken of iets belangrijks moet inscannen of kopiëren, maar dat je dan weer moet wachten tot je op kantoor bent. Waarom niet gewoon thuis alles doen? Met een betaalbare all-in-one-printer met scanfunctie doe je alles vanuit je eigen werkkamer. Handig voor iedereen in huis.

Canon PIXMA TS3750i

Met de Canon PIXMA TS3750i haal je een inkjet all-in-one-printer in huis die printen, kopiëren en scannen combineert in één apparaat. Het is een kleureninkjet met een maximale printresolutie van 4800 x 1200 dpi en A4 als grootste papierformaat. Je legt papier in één papierlade met een capaciteit van 90 vellen, waarbij de invoer handmatig gebeurt. De printer ondersteunt standaard A4-papier en print zwart tot ongeveer 7 ipm en kleur tot 4 ipm. De scanner is een flatbed-type zonder automatische documentinvoer; je legt dus losse pagina’s op de glasplaat en scant enkelzijdig.

De verbinding met je netwerk verloopt via wifi, waardoor je via een laptop maar ook een tablet of telefoon kunt printen. De printer werkt uiteraard goed met Windows- en macOS-systemen en hij is compatibel met mobiele besturingssystemen als iOS en Android.

De TS3750i gebruikt twee cartridges (zwart en kleur) maar vier inkten, waarbij de kleuren in één gecombineerde kleurcartridge zitten.

HP DeskJet 2921

De HP DeskJet 2921 is een thermische inkjet-all-in-one die speciaal bedoeld is voor thuisgebruik. Je hebt één apparaat dat kan printen, kopiëren en scannen; de scanner is een flatbedscanner zonder automatische documentinvoer. De printtechniek gebruikt twee cartridges: een zwarte en een driekleurencartridge. De kleurfunctie is beschikbaar voor zowel printen als kopiëren. De papierlade biedt ruimte aan 60 vellen normaal papier en ondersteunt DL-enveloppen.

Als draadloze all-in-one-printer kan deze DeskJet via wifi op je netwerk worden aangesloten, maar het is ook mogelijk om de printer via een usb-kabel rechtstreeks met een computer aan te verbinden. De printsnelheid bij dit model is rond de 7 pagina's in zwart en 5,5 pagina's per minuut in kleur. Automatisch dubbelzijdig afdrukken wordt niet ondersteund.

Epson Expression Home XP-2200

Bij de Epson Expression Home XP-2200 draait het om een compacte kleureninkjet waarmee je zowel kunt printen als scannen en kopiëren. De printer werkt met vier afzonderlijke inkten en heeft een maximale printresolutie van 4800 x 1200 dpi. De maximale papiermaat is A4 en de papierlade kan 50 vellen bevatten. Printen gebeurt via een handmatige papierinvoer, zonder extra lade.

De XP-2200 heeft een flatbed-scanner zonder automatische documentinvoer; dubbelzijdig scannen wordt niet automatisch ondersteund. Op printsnelheid scoort dit model tot 27 pagina’s per minuut in zwart en tot 15 pagina’s per minuut in kleur in de snelste modus. Verbinden gaat via usb of draadloos via wifi. Via een fysieke WPS-knop maak je eenvoudig verbinding.

Epson Expression Home XP-3200

De Epson Expression Home XP-3200 is een all-in-one-printer met iets meer mogelijkheden aan de bedieningskant. De inkjet is voorzien van een 1,44-inch lcd-scherm en kan dubbelzijdig printen. De maximale afdrukresolutie is 5760 x 1440 dpi. Het apparaat ondersteunt diverse papierformaten tot en met A4 en ook verschillende envelop- en fotopapierformaten accepteert de printer.

De geïntegreerde flatbed-scanner haalt een optische scanresolutie van 1200 x 2400 dpi, met 48-bit kleurdiepte bij de invoer en 24-bit bij de uitvoer. De XP-3200 gebruikt vier losse cartridges en heeft een papierlade voor standaard papier; randloos printen behoort ook tot de mogelijkheden. De printsnelheid ligt rond de 10 pagina’s per minuut in zwart en 5 in kleur. Voor verbinding met je netwerk is wifi aanwezig, plus usb voor directe koppeling. Apple AirPrint wordt ondersteund.

HP Smart Tank 5108 - Multifunctionele printer

De HP Smart Tank 5108 is een inkjet all-in-one met navulbare inkttanks in plaats van losse cartridges. De printer kan scannen en kopiëren. De papierlade heeft volgens de gegevens plaats voor 100 vellen en ondersteunt verschillende formaten, met een formaatbereik tot ongeveer 215,9 x 355,6 mm.

Bij de printspecificaties wordt een snelheid van ongeveer 12 pagina’s per minuut in zwart en 5 in kleur genoemd en automatisch dubbelzijdig afdrukken is eveneens mogelijk. De scanner is een flatbedscanner en ondersteunt enkelzijdige scans; automatische documentinvoer en automatisch dubbelzijdig scannen zijn niet aanwezig. De verbinding met netwerk gaat via wifi en je kunt de printer direct via usb aansluiten.

▼ Volgende artikel
PlayStation State of Play: hier kijk je vanavond om 23:00 uur
Huis

PlayStation State of Play: hier kijk je vanavond om 23:00 uur

Sony PlayStation zendt aanstaande donderdagavond om 23:00 uur Nederlandse tijd een nieuwe State of Play-livestream uit. Martin, Simon en Jacco kijken live met je mee!

Er gingen al geruchten over de komst van de State of Play, en die blijken nu dus te kloppen. Nate the Hate, de insider die wel vaker de komst van aan games gerelateerde presentaties op voorhand lekt, claimde dat onlangs namelijk al.

Op PlayStation Blog schrijft Sony dat de presentatie meer dan zestig minuten beslaat en "nieuws, gameplay-updates en aankondigingen van gamestudio's verspreid over de wereld" bevat voor aankomende PlayStation 5-games. Daarbij zullen er zowel games van PlayStation Studios zelf als andere bedrijven de revue passeren.

Zoals gezegd wordt de State of Play op donderdag 12 februari om 23:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden, en zal deze te zien zijn via YouTube en Twitch. De presentatie zal ook hieronder te zien zijn zodra hij begint. Uiteraard streamen we de presentatie ook op Twitch, YouTube en TikTok!

Over de precieze inhoud van de State of Play-presentatie is nog niets bekend. Wel is het opvallend dat de presentatie meer dan een uur duurt, wat het een van de langste State of Play-presentaties tot dusver maakt.

Watch on YouTube

Wat is er te zien in de nieuwe State of Play?

Sony brengt dit jaar in ieder geval Saros, Marathon en Marvel's Wolverine uit, maar van die laatste is inmiddels bevestigd dat de game in de lente van dit jaar een update krijgt.

Verder werd vorige week een nieuwe Horizon-game met een focus op multiplayergameplay aangekondigd, genaamd Horizon Hunters Gathering. We weten ook dat The Last of Us-ontwikkelaar Naughty Dog aan hun nieuwe game Intergalactic: The Heretic Prophet werkt, en volgens geruchten wordt er bij PlayStation Studios ook een nieuwe God of War-game ontwikkeld met metroidvania-elementen.

Andere titels die vermoedelijk voorbijkomen zijn: Resident Evil Requiem, Helldivers 2, Marvel Tokon: Fighting Souls, Ace Combat 8, Marathon en Phantom Blade Zero.

Kunnen we dan helemaal geen verrassingen verwachten? Volgens geruchten werkt Sony Santa Monica al een tijdje aan een tweedimensionale God of War-game met Kratos' broer Deimos in de hoofdrol, en vermoed wordt dat deze eindelijk wordt aangekondigd. Sowieso zijn er veel God of War-geruchten: ook zou er gewerkt worden aan een heruitgave van de eerste drie delen en spin-off met personages Atreus in de hoofrol.